آخرين مطالب

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد مقالات

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد

  بزرگنمايي:

"جعفر امين مقدم" دبير كل اين دوره از كنگره و معاون خدمات شهري شهرداري يزد با اشاره به برگزاري اين كنگره در مسجد جامع كبير يزد، اظهار كرد: هفدهمين كنگره بين‌المللي نهج البلاغه در راستاي دغدغه‏‏هاي فرهنگي مقام معظم رهبري و تاكيد شوراي شهر و شهرداري يزد بر انجام يك برنامه فاخر فرهنگي، به دنبال راه‏‏اندازي دفتر بنياد نهج البلاغه استان در سال گذشته، در دستور كار قرار گرفت.

وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اين رابطه اعم از تشكيل هيات رييسه و كميته‎‎هاي تخصصي كنگره، يادآور شد: عنوان كنگره پس از جلسات متعدد با صاحبنظران "مديريت و حكومت علوي" در نظر گرفته شده است.

امين مقدم با بيان اين كه آخرين مهلت ارسال مقالات 30 تيرماه سال جاري و تاريخ داوري مقالات 30 مردادماه است، اظهار كرد: كميته علمي كنگره متشكل از آيت الله "سيد جمال الدين دين پرور" رييس بنياد ملي نهج البلاغه، آيت الله "عليرضا اعرافي" رييس دانشگاه جامعه المصطفي و چند تن از اساتيد برجسته دانشگاه‎‎هاي كشور  هستند.

وي يكي ديگر از كميته‏‏هاي اين كنگره را كميته نمايشگاه‎‎هاي جانبي اعلام كرد و گفت: نمايشگاه هنري با حضور استاد كامران كوهستاني از اساتيد برجسته خوشنويسي كشور، نمايشگاه كتاب با يكهزار و 100 عنوان كتاب مرتبط با نهج البلاغه و نمايشگاه آثار هنري با موضوع حضرت اميرالمومنان(ع) و نهج البلاغه از برنامه‎‎هاي جانبي اين كنگره است.

دبير كل هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه با تاكيد بر اين كه اين كنگره بيانيه پاياني ندارد، تصريح كرد:  در واقع پايان اين دوره از كنگره يكسال پس از برگزاري آن خواهد بود چرا كه سعي داريم در ابتدا شهرداري يزد و در ادامه استان يزد را با انجام برنامه‎‎هاي آموزشي به عنوان پايلوت مديريت علوي در كشور معرفي كنيم.

امين مقدم همچنين از تهيه سوگندنامه مديريت علوي با هماهنگي نهاد رياست جمهوري و اجراي آن براي اولين بار در كشور همزمان با برگزاري اين كنگره خبر داد.

دكتر "سيد افشين قريشي" معاون فرهنگي بنياد ملي نهج البلاغه نيز در اين مراسم به بيان توضيحاتي در رابطه با تلاش بنياد براي عملياتي كردن مفاهيم نهج ابلاغه در جامعه پرداخت و برگزاري اين كنگره را در راستاي هدف الگوسازي اين مفاهيم بيان كرد.

اين مسئول از حضور ميهماناني و مدعويني از كشورهاي ايتاليا، اتريش، فرانسه، آلمان، تركيه، آلباني و غيره در اين كنگره خبر داد و توضيحاتي نيز در رابطه با اهميت سوگندنامه مديران علوي ارائه كرد.

دكتر "محمد علي طالبي"معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد هم در اين نشست با اشاره به مظلوميت نهج البلاغه در كشورمان، گفت: اگر قران به عنوان يك قانون كامل مورد اعتقاد ماست، نهج البلاغه نيز آيين نامه و دستور العمل اجرايي اين قوانين در زندگي مومنان است و بايد در زندگي افراد جامعه ساري و جاري شود.

وي با تاكيد بر كاربردي شدن اين كنگره، راز موفقيت آن را نيز كاربردي شدن آن دانست و گفت: در واقع اين كه برگزاري اين كنگره آغازگر برنامه‏‏هاي اصلي و استفاده از دستاوردهاي آن است بيانگر كاربردي بودن اين كنگره است.

طالبي بر استفاده از شاخص‎‎ها و فاكتورهاي حكمراني خوب ذكر شده در نهج البلاغه از سوي مديران تاكيد كرد.

حجت السلام "محمدرضا ابويي" مدير دفتر بنياد نهج البلاغه استان هم در اين مراسم گزارشي از عملكرد 9 ماهه اين دفتر ارائه كرد و گفت: تاكنون بيش از 800 نفر از شهروندان يزدي درگير فعاليت‎‎هاي نهج البلاغه در قالب برگزاري مسابقات شده‎‎اند و براي اولين بار نيز 100 نفر از عللاقمندان در دوره‏‎آهاي آموزش تربيت مربي نهج البلاغه شركت كرده‎‎اند.

وي ابراز اميدواري كرد كه با سرايت نهج البلاغه به داخل خانواده‏‏ها و مساجد از طريق اين افراد، شاهد جلسات نهج البلاغه در اين فضاها و تحولي بزرگ در اين رابطه در شهر يزد و ساير شهرستان‎‎هاي استان باشيم.

"محمدرضا عظيمي زاده" شهردار يزد نيز در پايان اين مراسم از فعاليت‎‎هاي صورت گرفته براي اين برنامه فاخر مورد نظر شورا و شهرداري قدرداني كرد و ابراز اميدواري كرد كه اين كنگره هم از نظر ظاهري و هم به لحاظ اثربخشي آن، موفق و فاخر عمل كند.

در پايان اين مراسم كه با حضور حجت الاسلام "عباس زارع" رييس شورا اسلامي شهر يزد و معاونين و جمعي ديگر از مسئولان برگزار شد، از پوستر اين دوره كنگره رونمايي شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حال مهربانی، خوب نیست! محمدحسین فلاح

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!

روستایی كه مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

نفس‌های صنعت طلای ایران به شماره افتاد

شلغم بخورید تا سرما نخورید

دست به دامن افغانی‌کِش‌ها ...

شهر دوچرخه‌ها، مردم دوچرخه‏‌سوار می‏‌خواهد

درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو

روشندل؛ اما توانا

تکنیک ها برای مدیریت اختلافات زناشویی

جنگل های خاتم، نگین سبز کویر استان یزد

سکوت چاه های کشاورزی یزد آرامشی برای حیات

شهرداری این چنینم آرزوست

طبیب شهر

آتش‎نشانی، آمیزه‌ای از عشق و وظیفه

آیا شما با سواد هستید؟

گردشگر فرهنگی بهترین ظرفیت یزد

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

موسیقی، به عنوان یک رسانه

برج خاموشان؛ مدفن دیرین زرتشتیان یزد

رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد

«قمات» برند قالی‌ یزد و قم/هنرمندانی که از ایده ناب نان می‌خورند

جهانی شدن یزد فرصتی برای رونق صنایع دستی ملی

هدفدار باش تا كامروا شوی

/یادداشت/ شناخت دنیای کودکان و چگونگی ایجاد رابطه با آنها

زنگ خطر افزایش ازدواج‏‏‌های زودهنگام

پیامد بی احتیاطی بزرگترها به خطر افتادن جان کودکان است

خورشید به خانه علی وارد شد *محمدحسین فلاح*

مصرف مغز گردو برای بیماران دیابتی مفید است

گردشگری و صنایع دستی، ظرفیت عظیم استان یزد در رویش اقتصادی

ترافیک میدان مهدیه یزد، کلاف سردر گم

پاک سرشت

خانه تاریخی کلاه‌دوزها یکی از جاذبه‌های کم‌نظیر یزد

تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهرِ جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!

نشریات محلی و محتوای تولیدی

قلب تپنده ورزش مرکز استان ، بالاخره تخریب شد!

رونق جاجیم بافی خاتم در گرو تامین بودجه و بازار فروش

/گزارش/ تماس پوستی مادر نیاز نوزادان زودرس به اکسیژن را کاهش می‌دهد

/گزارش/ اصلاح سبک زندگی لازمه داشتن بهداشت خواب مناسب است

اطلاع رسانی واقعی یا خیال بافی و توهم

یک مرد، یک روستا

ناوگان حمل و نقل عمومی یا کوره‌های آدم پزی!

خود انکاری فرهنگی

قنات‌ها هم ازدواج می‌کنند!

چرا امام جعفر صادق(ع) رییس مذهب شیعه نامید؟

صنعت گردشگری سلامت، گنجی مغفول در یزد

اختلال افسردگی در خانواده‌ها زمینه‌ ساز خودکشی است