خبر یزد

آخرين مطالب

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد مقالات

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد

  بزرگنمايي:

"جعفر امين مقدم" دبير كل اين دوره از كنگره و معاون خدمات شهري شهرداري يزد با اشاره به برگزاري اين كنگره در مسجد جامع كبير يزد، اظهار كرد: هفدهمين كنگره بين‌المللي نهج البلاغه در راستاي دغدغه‏‏هاي فرهنگي مقام معظم رهبري و تاكيد شوراي شهر و شهرداري يزد بر انجام يك برنامه فاخر فرهنگي، به دنبال راه‏‏اندازي دفتر بنياد نهج البلاغه استان در سال گذشته، در دستور كار قرار گرفت.

وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اين رابطه اعم از تشكيل هيات رييسه و كميته‎‎هاي تخصصي كنگره، يادآور شد: عنوان كنگره پس از جلسات متعدد با صاحبنظران "مديريت و حكومت علوي" در نظر گرفته شده است.

امين مقدم با بيان اين كه آخرين مهلت ارسال مقالات 30 تيرماه سال جاري و تاريخ داوري مقالات 30 مردادماه است، اظهار كرد: كميته علمي كنگره متشكل از آيت الله "سيد جمال الدين دين پرور" رييس بنياد ملي نهج البلاغه، آيت الله "عليرضا اعرافي" رييس دانشگاه جامعه المصطفي و چند تن از اساتيد برجسته دانشگاه‎‎هاي كشور  هستند.

وي يكي ديگر از كميته‏‏هاي اين كنگره را كميته نمايشگاه‎‎هاي جانبي اعلام كرد و گفت: نمايشگاه هنري با حضور استاد كامران كوهستاني از اساتيد برجسته خوشنويسي كشور، نمايشگاه كتاب با يكهزار و 100 عنوان كتاب مرتبط با نهج البلاغه و نمايشگاه آثار هنري با موضوع حضرت اميرالمومنان(ع) و نهج البلاغه از برنامه‎‎هاي جانبي اين كنگره است.

دبير كل هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه با تاكيد بر اين كه اين كنگره بيانيه پاياني ندارد، تصريح كرد:  در واقع پايان اين دوره از كنگره يكسال پس از برگزاري آن خواهد بود چرا كه سعي داريم در ابتدا شهرداري يزد و در ادامه استان يزد را با انجام برنامه‎‎هاي آموزشي به عنوان پايلوت مديريت علوي در كشور معرفي كنيم.

امين مقدم همچنين از تهيه سوگندنامه مديريت علوي با هماهنگي نهاد رياست جمهوري و اجراي آن براي اولين بار در كشور همزمان با برگزاري اين كنگره خبر داد.

دكتر "سيد افشين قريشي" معاون فرهنگي بنياد ملي نهج البلاغه نيز در اين مراسم به بيان توضيحاتي در رابطه با تلاش بنياد براي عملياتي كردن مفاهيم نهج ابلاغه در جامعه پرداخت و برگزاري اين كنگره را در راستاي هدف الگوسازي اين مفاهيم بيان كرد.

اين مسئول از حضور ميهماناني و مدعويني از كشورهاي ايتاليا، اتريش، فرانسه، آلمان، تركيه، آلباني و غيره در اين كنگره خبر داد و توضيحاتي نيز در رابطه با اهميت سوگندنامه مديران علوي ارائه كرد.

دكتر "محمد علي طالبي"معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد هم در اين نشست با اشاره به مظلوميت نهج البلاغه در كشورمان، گفت: اگر قران به عنوان يك قانون كامل مورد اعتقاد ماست، نهج البلاغه نيز آيين نامه و دستور العمل اجرايي اين قوانين در زندگي مومنان است و بايد در زندگي افراد جامعه ساري و جاري شود.

وي با تاكيد بر كاربردي شدن اين كنگره، راز موفقيت آن را نيز كاربردي شدن آن دانست و گفت: در واقع اين كه برگزاري اين كنگره آغازگر برنامه‏‏هاي اصلي و استفاده از دستاوردهاي آن است بيانگر كاربردي بودن اين كنگره است.

طالبي بر استفاده از شاخص‎‎ها و فاكتورهاي حكمراني خوب ذكر شده در نهج البلاغه از سوي مديران تاكيد كرد.

حجت السلام "محمدرضا ابويي" مدير دفتر بنياد نهج البلاغه استان هم در اين مراسم گزارشي از عملكرد 9 ماهه اين دفتر ارائه كرد و گفت: تاكنون بيش از 800 نفر از شهروندان يزدي درگير فعاليت‎‎هاي نهج البلاغه در قالب برگزاري مسابقات شده‎‎اند و براي اولين بار نيز 100 نفر از عللاقمندان در دوره‏‎آهاي آموزش تربيت مربي نهج البلاغه شركت كرده‎‎اند.

وي ابراز اميدواري كرد كه با سرايت نهج البلاغه به داخل خانواده‏‏ها و مساجد از طريق اين افراد، شاهد جلسات نهج البلاغه در اين فضاها و تحولي بزرگ در اين رابطه در شهر يزد و ساير شهرستان‎‎هاي استان باشيم.

"محمدرضا عظيمي زاده" شهردار يزد نيز در پايان اين مراسم از فعاليت‎‎هاي صورت گرفته براي اين برنامه فاخر مورد نظر شورا و شهرداري قدرداني كرد و ابراز اميدواري كرد كه اين كنگره هم از نظر ظاهري و هم به لحاظ اثربخشي آن، موفق و فاخر عمل كند.

در پايان اين مراسم كه با حضور حجت الاسلام "عباس زارع" رييس شورا اسلامي شهر يزد و معاونين و جمعي ديگر از مسئولان برگزار شد، از پوستر اين دوره كنگره رونمايي شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لحظه های بهاری، فرصتی برای یزدی ها

سقف های ناایمن بالای سر دانش آموزان یزد

فرش اردکان، نماد فن و هنر

یزد، همچنان درگیر معضل آبگرفتگی

بارش بهاری بهترین ظرفیت برای تأمین آب شرب یزد است

توران‌‌پشت؛ روستایی دیدنی منسب به توراندخت ساسانی

آبشار سفیده ندوشن پدیده ای جذاب در استان یزد

صدای پتک و چکش آهنگری ندوشن رو به خاموشی است

شلختگی در اطلاع رسانی

قلعه جنت آباد بهاباد را بهتر بشناسیم

یزد، دیار پاکان در گذر تاریخ

به یزد سفر نکنید!

ستاره پیشگامان درخشید و ماه هندبال شد؛ صعود و قهرمانی دلچسب

جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران

هزینه های سرسام آور دندانپزشکی بر دوش مردم- محمدحسین فلاح*

اردکان، یونان کوچک استان یزد، آماده پذیرایی از گردشگران

خانه تکانی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب

امانتی که پس از یک قرن باز نشد!

منارجنبان اثری کم نظیر در ندوشن

معرفی آب انبار های ندوشن استان یزد

نگاهی به جاذبه های دیدنی و گردشگری ندوشن

پدیده زمین خواری و ضرورت اقدام مردم و مسئولان مهریز

یزد جهانی، آماده استقبال از مسافران نوروزی

استفاده طولانی مدت از هندزفری و هدفون برای گوش مضر است

هجمه به وکالت؛ تعرض به عدالت

چادرملو دولتی است یا خصوصی؟!

کم آبی، مشکل عمده استان یزد

اعتدال در شهرسازی

تاثیر حضور زنان کارآفرین در سلامت اقتصاد

تلاش برای دمیدن جانی تازه به مجموعه‌ 700 ساله‌ی رکنیه یزد

اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا از نگاه هفته نامه جام یزد

بخشنامه‌های صادراتی چالش تجار ایرانی

نساجی، ظرفیتی برای اشتغال؛

نقش نگاره هایی که به هیچ انگاشته شد

نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی

یزد نو دیگری برای یزدی ها ‏در جزیره قشم ‏

خطرات پیست اسکی سخوید تفت را جدی بگیریم

یزد دومین استان کم بارش کشور

آبگرفتگی معابر یزد، قصه تلخی که هر سال تکرار می شود

«ولنتاین»؛ کابوس یا رویای جوانان ایرانی!؟

شخصیت‎شناسی افراد با استفاده از عملکردشان در فضای مجازی

استاندار آقازاده

امید مردم و تدبیر حکمران خوب در یزد

مردم یزد، فرهنگ یزد

مروری بر شكل‌گیری و آغاز نهضت شعار‌نویسی یزد

مطبوعات یزد، گرفتار در چنبرۀ مشکلات

آئین سده، پاسداشت دانش و خرد ایرانیان است

هویت شهر را سیاسی نکنید

فدراسیون به دام مخالفان کی روش نیفتد

رد پای یزدی‌ها در قیام 15 خرداد سال 42