خبر یزد

آخرين مطالب

انقلاب اسلامي زمينه‌ساز بيداري و آزادي‌خواهي ملت‌هاي مظلوم است مقالات

انقلاب اسلامي زمينه‌ساز بيداري و آزادي‌خواهي ملت‌هاي مظلوم است

  بزرگنمايي:

انجمن اسلامي، سياسي دانشجويان دانشگاه آزاد يزد با صدور اطلاعيه‌اي ضمن تبريک فرا رسيدن ايام‌الله دهه فجر اعلام کرد: 33 سال از استقرار يک جامعه ارزشي مبتني بر اسلام ناب در بطن خاورميانه مي‌گذرد؛ نظامي که با پشتوانه اراده و خلوص يک ملت با هدايت داهيانه روح خدا به سلطنتي پايان داد که سال‌هاي متمادي حيات خلوت مستکبران عالم بود. علقه‌اي عميق از عمق وجود به آرمان‌هاي والاي خميني کبير از آن روز تاکنون در ميان قلوب نسل‌هاي ايران اسلامي شکل گرفته است.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357 از بزرگترين افتخارات ملت مسلمان ايران است که با يکپارچگي و وحدت کلمه، حقيقت‌خواهي و ظلم‌ستيزي، سرمشق و الگو و زمينه‌ساز بيداري و آزادي‌خواهي ملت‌هاي مظلوم و تحت ستم استکبار جهاني را فراهم کرد.

در اين بيانيه همچنين آمده است: اين چنين بود که عليرغم تمام دشواري‌ها، محرومان و مستضعفان پاي از رکاب انقلاب و امام خويش برنداشتند و مردانه همه مشقت‌ها را به جان خريدند. امروز نيز ياد خميني کبير قلب مالامال از عشق پا برهنگان را به طپش وامي‌دارد و آن‌چنان بهجت و شوري به پا مي‌دارد که ذکرش لرزه بر اندام طمع‌کاران و بدسيرتان مي‌افکند.

در ادامه اين بيانيه مي‌خوانيم: امروز ماموريت بزرگ انقلاب و نظام اسلامي همچنان تاکيد بر معنويت و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي، پيروي از انديشه‌هاي امام راحل (ره) و رهنمودهاي حکيمانه رهبر معظم انقلاب است و بي‌شک کم‌توجهي به اين امور از دست دادن دستاوردهاي سه‌گانه بزرگ انقلاب يعني «استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي» را به همراه خواهد داشت.

اين بيانيه مي‌افزايد: ملت ايران با دست يافتن به گنجينه وحدت و ولايت‌مداري تاکنون توانسته است قله‌هاي عظيم ايثار و شهادت‌طلبي را به خوبي طي کند و با همين روند قادر خواهد بود در سال‌هاي متمادي به خواسته و مطالبه اصيل مردم پاسخ دهد.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: امروزه نظام استکباري از قرباني کردن بهترين فرزندان اين مملکت دريغ نکرده است. تحريم‌هاي هدفمندي را وضع کرده و بدين ترتيب آتيه پرتلاطمي را فراروي ما قرار داده است که احساس مي‌کند با چنين حرکتي مي‌تواند ملت ايران اسلامي را ناکارآمد و در صحنه‌هاي مختلف نااميد جلوه دهد اما همگان ديدند که با اعلام قطع صدور نفت به کشورهاي اروپايي چگونه خود را به درهاي بسته مي‌کوبند.

در اين پيام آمده است: دهه فجر حاصل استقامت و پايداري مرداني از ياران خميني کبير است که زير وحشيانه‌ترين شکنجه‌هاي تاريخ قد خم نکردند و همواره بر حاکميت اسلام ناب محمدي (ص) پاي فشردند.

اين بيانيه مي‌افزايد: دهه فجر انفجار نوري بود که تشعشع خيره‌کننده آن امروز پس از گذشت 35 سال در بلاد اسلامي و حتي غيراسلامي قلب ملل تحت ظلم را جلا بخشيده و چشم استکبار و معاندين نظام اسلامي را کور کرده است به طوري که سران حکومت‌هاي ظلم و تعدي به دست و پا افتاده و در صدد کشتار مردم خويش برآمده‌اند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: بنابراين در اين مقطع حساس که نظام سلطه جهاني، هجمه خويش را بيشتر و بيشتر مي‌کند و به انحاء مختلف، سعي در حصر و تضعيف و انحراف روحيه مبارزه‌طلبي و ظلم ستيزي ملت‌هاي مظلوم دارد، دانشگاه‌ها و مراکز علمي مي‌بايست بيش از پيش در خنثي کردن اهداف شوم استکبار جهاني و صهيونيزم قدم بردارند و همچنين بيش از پيش نقش‌آفريني خويش را در احيا و تشديد آرمان‌خواهي و استکبار ستيزي آحاد مردم جامعه به اثبات رسانند.

اين بيانيه مي‌افزايد: ملت خداجوي ايران اسلامي با حضور حماسي در راهپيمايي روز 22 بهمن، نه تنها حافظ ارزش‌ها و منافع و سياست‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و ضامن تداوم آن خواهند بود بلکه عزم ملت‌هاي تحت سلطه را نيز در رهايي از ظلم و ستم دست‌نشانده‌هاي استکبار جهاني بيش از پيش جزم خواهند کرد.

در بخش ديگري از اين اطلاعيه آمده است: امروز به برکت عمل به وصاياي امام راحل و هدايت‌هاي روشنگرانه رهبري معظم انقلاب و با توجهات حضرت وليعصر (عج) انقلاب اسلامي به جهان صادر شده و انشاءالله در آينده‌اي نه چندان دور شاهد اضمحلال حکومت‌هاي سفاک و زياده‌خواه خواهيم بود.

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه آزاد يزد در اين بيانيه اعلام کرده است: بار ديگر با بزرگداشت انقلاب بزرگ اسلامي ملت ايران و تاکيد بر حضور پرشکوه  ملت در مراسم سالگشت انقلاب بر اين نکته تاکيد مي‌کنيم که بزرگداشت و حضور مبارک مردم نشانه دلبستگي ملت به انقلاب عظيمي است که منشا عظمت و عزت بوده است و نبايد به هيچ وجه به نفع جريان و گرايش خاصي مصادره شود و نواقص و نارسائي‌ها بنام انقلاب عظيم  اسلامي و دلبستگي مردم به آن توجيه شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بدجوری شاخ و شانه می کشد!

کود سبز؛ گیاهی چند منظوره در بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت

خواب زده ها را بیدار کنید!

کاهش آثار تحریم ها با تکیه بر توان داخلی

رونق تلم زنی در روستاهای سبزدشت بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن

راههای ارتباط موثر با دیگران

بودجه یک سد ضامن بقای تمام قنوات ایران

رمضان ماه نزول و بهار قرآن - احمد جعفری ندوشن *

گردشگری استان یزد در دو راهی تردید و تصمیم؛ آنچه «شریف آباد اردکان» دارد و «ابیانه» ندارد!

رمضان ماه نزول و بهار قرآن

خسارت 70 درصدی طوفان به باغ‌های گوجه‌سبز ابرکوه

آیین روزه داری مردم بافق

یزد در گذر هزاره های تاریخ

نبوغی 600 ساله در آب انبار امیرچخماق یزد

غار سرخون ندوشن، شاهکار طبیعت

صرفه جویی در مصرف آب همچنان ضروریست

بارندگی بهاری نویدبخش سالی خوش برای یزدی ها

لزوم توجه ویژه به گردشگری محلات

لحظه های بهاری، فرصتی برای یزدی ها

سقف های ناایمن بالای سر دانش آموزان یزد

فرش اردکان، نماد فن و هنر

یزد، همچنان درگیر معضل آبگرفتگی

بارش بهاری بهترین ظرفیت برای تأمین آب شرب یزد است

توران‌‌پشت؛ روستایی دیدنی منسب به توراندخت ساسانی

آبشار سفیده ندوشن پدیده ای جذاب در استان یزد

صدای پتک و چکش آهنگری ندوشن رو به خاموشی است

شلختگی در اطلاع رسانی

قلعه جنت آباد بهاباد را بهتر بشناسیم

یزد، دیار پاکان در گذر تاریخ

به یزد سفر نکنید!

ستاره پیشگامان درخشید و ماه هندبال شد؛ صعود و قهرمانی دلچسب

جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران

هزینه های سرسام آور دندانپزشکی بر دوش مردم- محمدحسین فلاح*

اردکان، یونان کوچک استان یزد، آماده پذیرایی از گردشگران

خانه تکانی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب

امانتی که پس از یک قرن باز نشد!

منارجنبان اثری کم نظیر در ندوشن

معرفی آب انبار های ندوشن استان یزد

نگاهی به جاذبه های دیدنی و گردشگری ندوشن

پدیده زمین خواری و ضرورت اقدام مردم و مسئولان مهریز

یزد جهانی، آماده استقبال از مسافران نوروزی

استفاده طولانی مدت از هندزفری و هدفون برای گوش مضر است

هجمه به وکالت؛ تعرض به عدالت

چادرملو دولتی است یا خصوصی؟!

کم آبی، مشکل عمده استان یزد

اعتدال در شهرسازی

تاثیر حضور زنان کارآفرین در سلامت اقتصاد