خبر یزد

آخرين مطالب

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي مقالات

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي

  بزرگنمايي:

يکي از مهم‌ترين رکن‌هاي سفر، اسکان است و آنچه به طور معمول، تعداد زيادي از خانواده‌ها را در ايام عيد و تعطيلات، خانه‌نشين مي‌کند، نداشتن مکاني براي اسکان يا برنيامدن از پس هزينه‌هاي سنگين در برخي شهرهاست.

بر اساس جدولي که چندي پيش در يکي از خبرگزاري‌هاي کشور منتشر شد، هزينه اسکان در برخي هتل‌هاي شهرهاي مهم کشور اعلام شد که برخي ارقام واقعا بالا بود به نحوي که به نظر مي‌رسد اقامت در برخي هتل‌هاي کشور براي بسياري از مردم براي هميشه به يک رويا تبديل خواهد شد.

گرچه برخي مسئولان معتقدند که هتل‌هاي لوکس بايد گران باشد زيرا گردشگر اگر در کشور خود هزينه نکند، همين هزينه را در کشورهاي ديگر براي اسکان خواهد کرد ضمن اينکه صاحبان هتل نيز بايد سود سرمايه‌گذاري‌هاي خود را ببرند در غير اين‌صورت هتلداري ديگر در کشور مقرون به صرفه نخواهد بود.

هزينه برخي هتل‌ها حتي براي افراد متمکن نيز سنگين است

با اين وجود حتي افراد متمکن از نظر مالي نيز با هزينه‌هاي بالاي برخي هتل‌ها مشکل دارند و آنها را اندکي دور از واقعيت مي‌دانند.

هتل‌هاي ارزان‌ قيمت‌تر نيز هنوز براي بسياري از مردم دور از دسترس هستند و شايد با هزينه‌هاي روزمره زندگي، حتي اقشار متوسط بالا نيز نتوانند در هتل‌ها اقامت داشته باشند زيرا شرايط مسافرپذيري بسياري از هتل‌ها در ايام نوروز ويژه مي‌شود.

از جمله اين شرايط مي‌توان به الزام براي اسکان حداقل سه روز، تاکيد بر سرو غذا در هتل و اخذ هزينه‌هاي آن، الزام به شرکت در تورهاي گردشگري و ... اشاره کرد.

اين شرايط در همه شهرهاي کشور و حتي در استان يزد نيز وجود دارد و اغلب هتل‌ها در اين ايام توسط آژانس‌هاي مسافرتي رزرو مي‌شوند و آنها براي مسافر شرط و شروط مي‌گذارند.

با همه اين مسائل، هنوز مسئولان استان يزد معتقدند که هزينه اسکان در استان يزد به ويژه در هتل‌ها از بسياري از شهرها حتي شهرها و استان‌هاي همجوار يزد ارزان‌تر است.

اسکان در هتل‌هاي يزد از شبي 170 تا شبي 270 هزار تومان براي هر گردشگر

به جز هتل‌ها، شرايط ديگر اسکان نيز در استان يزد فراهم شده که با وجود اين شرايط، هر مسافري با هر توان مالي و با هر سليقه‌اي مي‌‌تواند تعطيلات نوروز را اسکان خوبي در استان يزد داشته باشد.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد در اين زمينه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در يزد اظهار داشت: هزينه اسکان در هتل‌هاي استان يزد به طور ميانگين از شبي 170 تا شبي 270 هزار نفر براي هر گردشگر است که اين رقم نسبت به ساير استان‌هاي کشور ارزان‌تر است.

محمدمهدي شرافت عنوان کرد: مهمان‌پذيرها نيز هزينه‌هايي کمتر از اين ميزان دارند و از شبي 30 تا شبي 90 هزار تومان براي هر نفر به طور ميانگين وجود دارد.

وي منازل استيجاري را نيز از ديگر فضاهاي اسکان استان يزد اعلام کرد و افزود: اين فضاها نيز بسته به متراژ و تجهيزات موجود در منازل از شبي 30 هزار تا 200 هزار تومان متغير است.

مدارس نيز آماده پذيرش مهمانان نوروزي هستند

شرافت خاطرنشان کرد: امسال ظرفيت اسکان در مدارس نيز افزايش يافته و به جز فرهنگيان، افراد ديگر نيز مي‌توانند از اين فضاها استفاده کنند.

وي با بيان اينکه مدارس و کلاس‌هاي درس نيز با توجه به منطقه، تجهيزات، امکانات و ... درجه بندي شده‌اند،‌ يادآور شد: اسکان در مدارس نيز از شبي 15 تا شبي 50هزار تومان متغير است.

پيش‌بيني اسکان رايگان در همه شهرهاي استان يزد

شرافت همچنين با اشاره به اينکه بسياري از مسافران نوروزي به دليل بهره‌مندي يزد از آب و هواي خوب، از اسکان رايگان بهره‌مند مي‌شوند، بيان داشت: اسکان در چادرها در پارک‌ها، نوعي از اسکان است که بسياري از مسافران استان يزد آن را انتخاب مي‌کنند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد خاطرنشان کرد: در پارک‌هاي شهر يزد با هماهنگي شهرداري، فضاهاي لازم براي برپايي چادرهاي مسافران تعبيه شده و امکاناتي از جمله سرويس‌هاي بهداشتي، آب شرب، بوفه و ... نيز پيش‌بيني شده است.

وي افزود: پارک‌هاي بزرگ شهر، هفتم تير، غدير، آزادگان و ... در مرکز استان يزد براي اسکان مسافران نوروزي آماده شده‌اند و در ساير شهرستان‌هاي استان نيز اين امکان در پارک‌ها پيش‌بيني شده است.

ظرفيت هتل‌ها تکميل است/ بقيه فضاها در اختيار گردشگران قرار مي‌گيرد

شرافت با بيان اينکه البته ظرفيت اسکان در هتل‌ها اعم از سنتي و ... و مهمان‌پذيرها هم‌اکنون تکميل شده و حتي بعد از تعطيلات نوروز نيز بسياري از هتل‌ها رزرو هستند، عنوان کرد: اما منازل استيجاري، هتل‌ آپارتمان‌ها و ... آماده پذيرش مهمانان نوروزي هستند.

وي همچنين از پذيرش مهمانان نوروزي در مدارس منتخب استان يزد خبر داد و اظهار داشت: مسافراني که به اين استان سفر مي‌کنند مي‌توانند با مراجعه به پايگاه‌هاي راهنمايان، از آدرس مدارس و پايگاه‌هاي ثبت‌نام براي اسکان در مدارس کسب اطلاع کنند.

مديرکل ميراث فرهنگي،‌ صنايع دستي و گردشگري استان يزد خاطرنشان کرد: با پيش‌بيني‌هاي انجام شده، امسال بدون در نظر گرفتن ظرفيت مدارس، توان اسکان بيش از 90هزار نفر را در تعطيلات نوروز داريم که با احتساب ظرفيت مدارس، اين ميزان به 850 هزار نفر مي‌رسد.

وي با بيان اينکه علاوه بر اسکان، فضاهاي گردشگري نيز آماده پذيرايي و استقبال از مهمانان نوروزي هستند،‌ بيان کرد: ساماندهي بناهاي تاريخي، چاپ بروشورهاي راهنمايي، نقشه‌هاي گردشگري، استقرار راهنما براي برخي اماکن مهم، راه‌اندازي آب‌نما در مجموعه اميرچخماق، چيدن سفره هفت سين در ورودي‌هاي شهر و ... از جمله اين اقدامات است.

يزد سرزميني با 6500 جاذبه تاريخي و طبيعي

شرافت بيان کرد: شهرداري، فرمانداري، دانشگاه علوم پزشکي،‌ هلال احمر، پليس و بسياري از ارگان‌هاي ديگر با عضويت در ستاد تسهيلات نوروزي، تمام تلاش خود را براي اسکان و سفري خوش براي مسافران و گردشگران نوروزي به کار گرفته‌اند.

وي با بيان اينکه يزد از بيش از 6 هزار و 500 جاذبه طبيعي و تاريخي برخوردار است، اظهار اميدواري کرد: مسافران نوروزي يزد بتوانند با اسکان خوب در اين استان، از همه اين فضاها بازديد کنند و ماندگاري بيشتري در استان يزد داشته باشند.

يزد از هم‌اکنون آماده استقبال و پذيرايي از مسافران نوروزي است و مردم مهمان‌نواز يزد براي پذيرايي از هموطنان خود از سراسر کشور آماده هستند.

به طور قطع يزد با بهره‌مندي از جاذبه‌هاي متعدد، آب و هواي متنوع و ديدني‌هاي جذاب مي‌تواند مقصدي نه تنها ارزان بلکه خاطره‌انگيز و به يادماندني براي مسافران باشد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سریال بی‌پایان مشکلات معلمان مدارس حمایتی در یزد خواسته معلمان مدارس حمایتی یزد چیست؟

بین المللی سازی، تصمیمی هوشمندانه

فرشتگان سفیدپوش بی‌ادعا، التیام دهنده رنج و درد بیماران

قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن

نگاهی به بازی‌های بومی و محلی در بافق

خسارت معادن یزد، از فرار بار تا آسیب به جاده ها

انتقاد و شبه انتقاد در دنیای رسانه ای و مجازی- احمد جعفری*

جایگاه بافق در صنعت حمل و نقل کشور

ثبت احوال، 100 ساله شد

یزد، شهر انسان محور یا خودرو محور?

معصومه فاطمه(س) نگین ایران در قم

جان گرفتن نهال مطبوعات در زارچ نیاز به حمایت همه جانبه دارد

مهارت، نوش‌داروی معضل بیكاری كشور

دندان درد در روزهای تعطیل ممنوع! لطفا اصرار نکنید!

انتقاد یک نشریه محلی استان یزد از مسئولان تفت

انتظار برای کاهش قیمت ها- احمد جعفری ندوشن*

شهردار منتخب یزد:

کتاب «قندچین» توسط طنزپردازان یزدی منتشر شد

منش مردمی پیامبر(ص) باید الگوی مدیران جامعه اسلامی باشد

رنج طلای سرخ بر دستان کشاورزان

خدا قوت جناب استاندار

تبلیغات در یزد صاحب ندارد!

توقف طولانی قطار یزد مسافران را کلافه کرد/کامیون عامل مسدودی ریل

پذیرش 200 مقاله در اولین همایش هویت کودکان ایران اسلامی در یزد

«زندگی به سبک جهانگردی»

پدر

حال مهربانی، خوب نیست! محمدحسین فلاح

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!

روستایی كه مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

نفس‌های صنعت طلای ایران به شماره افتاد

شلغم بخورید تا سرما نخورید

دست به دامن افغانی‌کِش‌ها ...

شهر دوچرخه‌ها، مردم دوچرخه‏‌سوار می‏‌خواهد

درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو

روشندل؛ اما توانا

تکنیک ها برای مدیریت اختلافات زناشویی

جنگل های خاتم، نگین سبز کویر استان یزد

سکوت چاه های کشاورزی یزد آرامشی برای حیات

شهرداری این چنینم آرزوست

طبیب شهر

آتش‎نشانی، آمیزه‌ای از عشق و وظیفه

آیا شما با سواد هستید؟

گردشگر فرهنگی بهترین ظرفیت یزد

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

موسیقی، به عنوان یک رسانه

برج خاموشان؛ مدفن دیرین زرتشتیان یزد

رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد