خبر یزد

آخرين مطالب

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي مقالات

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي

  بزرگنمايي:

يکي از مهم‌ترين رکن‌هاي سفر، اسکان است و آنچه به طور معمول، تعداد زيادي از خانواده‌ها را در ايام عيد و تعطيلات، خانه‌نشين مي‌کند، نداشتن مکاني براي اسکان يا برنيامدن از پس هزينه‌هاي سنگين در برخي شهرهاست.

بر اساس جدولي که چندي پيش در يکي از خبرگزاري‌هاي کشور منتشر شد، هزينه اسکان در برخي هتل‌هاي شهرهاي مهم کشور اعلام شد که برخي ارقام واقعا بالا بود به نحوي که به نظر مي‌رسد اقامت در برخي هتل‌هاي کشور براي بسياري از مردم براي هميشه به يک رويا تبديل خواهد شد.

گرچه برخي مسئولان معتقدند که هتل‌هاي لوکس بايد گران باشد زيرا گردشگر اگر در کشور خود هزينه نکند، همين هزينه را در کشورهاي ديگر براي اسکان خواهد کرد ضمن اينکه صاحبان هتل نيز بايد سود سرمايه‌گذاري‌هاي خود را ببرند در غير اين‌صورت هتلداري ديگر در کشور مقرون به صرفه نخواهد بود.

هزينه برخي هتل‌ها حتي براي افراد متمکن نيز سنگين است

با اين وجود حتي افراد متمکن از نظر مالي نيز با هزينه‌هاي بالاي برخي هتل‌ها مشکل دارند و آنها را اندکي دور از واقعيت مي‌دانند.

هتل‌هاي ارزان‌ قيمت‌تر نيز هنوز براي بسياري از مردم دور از دسترس هستند و شايد با هزينه‌هاي روزمره زندگي، حتي اقشار متوسط بالا نيز نتوانند در هتل‌ها اقامت داشته باشند زيرا شرايط مسافرپذيري بسياري از هتل‌ها در ايام نوروز ويژه مي‌شود.

از جمله اين شرايط مي‌توان به الزام براي اسکان حداقل سه روز، تاکيد بر سرو غذا در هتل و اخذ هزينه‌هاي آن، الزام به شرکت در تورهاي گردشگري و ... اشاره کرد.

اين شرايط در همه شهرهاي کشور و حتي در استان يزد نيز وجود دارد و اغلب هتل‌ها در اين ايام توسط آژانس‌هاي مسافرتي رزرو مي‌شوند و آنها براي مسافر شرط و شروط مي‌گذارند.

با همه اين مسائل، هنوز مسئولان استان يزد معتقدند که هزينه اسکان در استان يزد به ويژه در هتل‌ها از بسياري از شهرها حتي شهرها و استان‌هاي همجوار يزد ارزان‌تر است.

اسکان در هتل‌هاي يزد از شبي 170 تا شبي 270 هزار تومان براي هر گردشگر

به جز هتل‌ها، شرايط ديگر اسکان نيز در استان يزد فراهم شده که با وجود اين شرايط، هر مسافري با هر توان مالي و با هر سليقه‌اي مي‌‌تواند تعطيلات نوروز را اسکان خوبي در استان يزد داشته باشد.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد در اين زمينه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در يزد اظهار داشت: هزينه اسکان در هتل‌هاي استان يزد به طور ميانگين از شبي 170 تا شبي 270 هزار نفر براي هر گردشگر است که اين رقم نسبت به ساير استان‌هاي کشور ارزان‌تر است.

محمدمهدي شرافت عنوان کرد: مهمان‌پذيرها نيز هزينه‌هايي کمتر از اين ميزان دارند و از شبي 30 تا شبي 90 هزار تومان براي هر نفر به طور ميانگين وجود دارد.

وي منازل استيجاري را نيز از ديگر فضاهاي اسکان استان يزد اعلام کرد و افزود: اين فضاها نيز بسته به متراژ و تجهيزات موجود در منازل از شبي 30 هزار تا 200 هزار تومان متغير است.

مدارس نيز آماده پذيرش مهمانان نوروزي هستند

شرافت خاطرنشان کرد: امسال ظرفيت اسکان در مدارس نيز افزايش يافته و به جز فرهنگيان، افراد ديگر نيز مي‌توانند از اين فضاها استفاده کنند.

وي با بيان اينکه مدارس و کلاس‌هاي درس نيز با توجه به منطقه، تجهيزات، امکانات و ... درجه بندي شده‌اند،‌ يادآور شد: اسکان در مدارس نيز از شبي 15 تا شبي 50هزار تومان متغير است.

پيش‌بيني اسکان رايگان در همه شهرهاي استان يزد

شرافت همچنين با اشاره به اينکه بسياري از مسافران نوروزي به دليل بهره‌مندي يزد از آب و هواي خوب، از اسکان رايگان بهره‌مند مي‌شوند، بيان داشت: اسکان در چادرها در پارک‌ها، نوعي از اسکان است که بسياري از مسافران استان يزد آن را انتخاب مي‌کنند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد خاطرنشان کرد: در پارک‌هاي شهر يزد با هماهنگي شهرداري، فضاهاي لازم براي برپايي چادرهاي مسافران تعبيه شده و امکاناتي از جمله سرويس‌هاي بهداشتي، آب شرب، بوفه و ... نيز پيش‌بيني شده است.

وي افزود: پارک‌هاي بزرگ شهر، هفتم تير، غدير، آزادگان و ... در مرکز استان يزد براي اسکان مسافران نوروزي آماده شده‌اند و در ساير شهرستان‌هاي استان نيز اين امکان در پارک‌ها پيش‌بيني شده است.

ظرفيت هتل‌ها تکميل است/ بقيه فضاها در اختيار گردشگران قرار مي‌گيرد

شرافت با بيان اينکه البته ظرفيت اسکان در هتل‌ها اعم از سنتي و ... و مهمان‌پذيرها هم‌اکنون تکميل شده و حتي بعد از تعطيلات نوروز نيز بسياري از هتل‌ها رزرو هستند، عنوان کرد: اما منازل استيجاري، هتل‌ آپارتمان‌ها و ... آماده پذيرش مهمانان نوروزي هستند.

وي همچنين از پذيرش مهمانان نوروزي در مدارس منتخب استان يزد خبر داد و اظهار داشت: مسافراني که به اين استان سفر مي‌کنند مي‌توانند با مراجعه به پايگاه‌هاي راهنمايان، از آدرس مدارس و پايگاه‌هاي ثبت‌نام براي اسکان در مدارس کسب اطلاع کنند.

مديرکل ميراث فرهنگي،‌ صنايع دستي و گردشگري استان يزد خاطرنشان کرد: با پيش‌بيني‌هاي انجام شده، امسال بدون در نظر گرفتن ظرفيت مدارس، توان اسکان بيش از 90هزار نفر را در تعطيلات نوروز داريم که با احتساب ظرفيت مدارس، اين ميزان به 850 هزار نفر مي‌رسد.

وي با بيان اينکه علاوه بر اسکان، فضاهاي گردشگري نيز آماده پذيرايي و استقبال از مهمانان نوروزي هستند،‌ بيان کرد: ساماندهي بناهاي تاريخي، چاپ بروشورهاي راهنمايي، نقشه‌هاي گردشگري، استقرار راهنما براي برخي اماکن مهم، راه‌اندازي آب‌نما در مجموعه اميرچخماق، چيدن سفره هفت سين در ورودي‌هاي شهر و ... از جمله اين اقدامات است.

يزد سرزميني با 6500 جاذبه تاريخي و طبيعي

شرافت بيان کرد: شهرداري، فرمانداري، دانشگاه علوم پزشکي،‌ هلال احمر، پليس و بسياري از ارگان‌هاي ديگر با عضويت در ستاد تسهيلات نوروزي، تمام تلاش خود را براي اسکان و سفري خوش براي مسافران و گردشگران نوروزي به کار گرفته‌اند.

وي با بيان اينکه يزد از بيش از 6 هزار و 500 جاذبه طبيعي و تاريخي برخوردار است، اظهار اميدواري کرد: مسافران نوروزي يزد بتوانند با اسکان خوب در اين استان، از همه اين فضاها بازديد کنند و ماندگاري بيشتري در استان يزد داشته باشند.

يزد از هم‌اکنون آماده استقبال و پذيرايي از مسافران نوروزي است و مردم مهمان‌نواز يزد براي پذيرايي از هموطنان خود از سراسر کشور آماده هستند.

به طور قطع يزد با بهره‌مندي از جاذبه‌هاي متعدد، آب و هواي متنوع و ديدني‌هاي جذاب مي‌تواند مقصدي نه تنها ارزان بلکه خاطره‌انگيز و به يادماندني براي مسافران باشد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهیدان رجایی و باهنر نماد ماندگار وحدت ملت و دولت است

لذت جنگل‌نوردی در دل کویر

طولانی‌ترین قنات کشور در مرکز جغرافیای ایران جاری است

فرار 50 ساله‌ی یزدی‌ها از گرمای تابستان با دسری خاص و ارزان‌

ویرانه‌ای در یزد که 200 دانش‎آموز دارد!

خرمای بافق رسید، کلاغ سبز پرید

178 مقاله در همایش ملی کارگاه‌های نانو فناوری در یزد پذیرفته شد

عرفه، روزی برای بخشایش گناهان و استجابت دعاست

کام تلخ شهروندان میبدی از آب شور در گرمای سوزان تابستان

حال و هوای این روزهای رودی كه به مزار بزرگان یزد تبدیل شد!

مروری بر زندگی تاجر یزدی که زندگی ایرانیان را دگرگون كرد

ماجرای تقدیم «تاج‌الشعرا» به شاعر یزدی از سوی ظالم‌ترین حاکم قاجار

آلایندگی دامداری‌ها، سلامت ساکنان کوی شهدای یزد را تهدید می کند

دنیای مجازی پرسه‌گاه بیماران جنسی

زنان باردار در مصرف برخی دمنوش‌های گیاهی احتیاط کنند

عناوین روزنامه‌های روز شنبه یزد

تیغ گرما روی گلوی دام‌های استان یزد!

بازار داغ گروه‌های مجازی گردشگری در فصل تعطیلات

نگاهی به روزنامه‌های روز دوشنبه یزد

یک شب در اورژانس

حذف هپاتیت C تا پایان سال 99 در یزد

اشتغال یزد به کام دیگران

آیا پرورش در نظام آموزش و پرورش مغفول مانده؟

غربت آذریزدی در برنامه‌های نمایشی/کودکانی که آذر را خوب می‌شناسند

آیا بعد از دو سال به تعهدات ثبت جهانی یزد پاسخی داده شده است؟

ثبت جهانی یزد، آغاز راهی بی پایان

مروری بر روزنامه‌های امروز یزد

کولاک گرما در یزد

کاهش ویترینی قیمت

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

سراب بارندگی استان یزد در کام دیو خشکسالی

ضرورت تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

یاران نارانان با خانواده معتادان اردکانی همدلی می کنند

صرفه جویی را به زلف باران گره نزنیم

دندان دردی که درمانگاهی خیریه را در اردکان بنا نهاد

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

شخصیت شهید پاکنژاد طرح واره‌ای انسانی بود

اقتصاد مقاومتی یعنی کارآفرینی و استقلال اقتصادی

موزه ها را دریابیم

دیوار کوتاهی به نام پزشک!

توهم پرآبی

آب انبارهای اردکان، یادگارهایی که گاه معضل می شوند

حواستان به «برادرانه‌»های ما هست؟/ ماجرای «تبانی» علیه یک پدرشهید

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

روزنامه پیمان یزد: به تیم فوتبال شهید قندی فرصت بدهید

پرباری خرمن خوشه های طلایی گندم

فراخوان دومین جشنواره پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان یزد

اتوبوسی که از سوار کردن یک کارگر ممانعت کرد، متوقف شد

مردم داری، کیمیای مدیریت

قدیمی‌ترین فناوری برای استحصال آب روبه زوال است