خبر یزد

آخرين مطالب

در میزگرد ایرنا اعلام شد/

تکمیل طرح های ورزشی بسیج یزد 100 میلیارد ریال نیاز دارد ورزشي

تکمیل طرح های ورزشی بسیج یزد 100 میلیارد ریال نیاز دارد

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - میزگرد "بررسی وضعیت ورزش بسیج استان یزد" در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار و اعلام شد: برای تکمیل طرح های ورزشی این بخش به 100 میلیارد ریال بودجه نیاز است.
به گزارش ایرنا در این میزگرد که با حضور تعدادی از مسوولان و ورزشکاران بسیج استان برگزار شد حاضران در باره ورزش قهرمانی و همگانی، امکانات و زیر ساخت ها، ظرفیت ها، جایگاه کشوری، عملکرد، مطالبات و برنامه های آینده ورزش بسیج استان، بحث و تبادل نظر کردند.
*** وجود 40 طرح نیمه تمام ورزشی در حوزه بسیج یزد
مدیرعامل باشگاه فرهنگی وررشی مقاومت بسیج استان یزد با اشاره به اینکه 12 ناحیه مقاومت زیر پوشش برنامه های ورزشی هستند گفت: 40 طرح نیمه تمام ورزشی شامل استخر، سالن تیراندازی، سالن اهداف پروازی و زورخانه در سطح استان با پیشرفت فیزیکی بین 40 تا 60 درصد در دست ساخت است که برای تکمیل آنها به 100 میلیارد ریال بودجه نیاز است .
سرهنگ محمد مهدی نیکونژاد افزود: هم اکنون 65 سالن ورزشی هر کدام در وسعت 400 تا 500 متر مربع در تمام شهرستات های استان وجود دارد که اقشار مختلف مردم و جوانان به خصوص اعضای بسیج در طول سال از آن استفاده می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در 6 ماهه اول امسال در عرصه ورزش همگانی به خصوص در رشته کوهپیمایی 23 هزار نفر از مردم و جوانان در قالب برنامه های اردویی، فعالانه مشارکت داشته اند.
این مسئول از دیگر برنامه های مهم باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت که سالانه به مناسبت های مختلف برگزار می شود به ورزش پیاده روی خانوادگی اشاره کرد که در سطح استان با استقبال خوب مواجه شده است.
رئیس تربیت بدنی سپاه الغدر یزد به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی برای مربیان و مسئولان باشگاه های زیر پوشش در سطح استان به عنوان یک اولویت و موضوع مهم اشاره کرد که سالانه در قالب یک برنامه مدون انجام می گیرد.
نیکونژاد گفت: هم اکنون 17 پایگاه استعدادیابی با حضور بسیجیان 9 الی 14 سال در رشته های رزمی، تنیس روی میز، باستانی، کشتی ، شنا و تیراندازی فعال هستند و بطور متوسط هر پایگاه 20 الی 30 نفر را به صورت حرفه ای آموزش می دهد.
این مسئول تصریح کرد: در 6 ماهه اول امسال حدود 800 دانش آموز نوجوان در قالب هشت مدرسه در گروه سنی 12 تا 13 سال جذب پایگاه های استعدادیابی زیر پوشش شدند و از امکانات مورد نیاز استفاده و در پایان 36 نفر شناسایی شدند.
نیکونژاد به برگزاری المپیاد ورزشی بسیج، محلات و مساجد در سالجاری با حضور بیش از 2 هزار نفر از خواهران و برادران بسیجی در 12 رشته رزمی، تنیس روی میز، باستانی، کشتی، دو و میدانی و تیراندازی اشاره کرد که نفرات برتر به المپیاد کشوری بسیج معرفی شدند.
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی بسیج یزد از دیگر برنامه های این باشگاه را در سال های اخیر، راه اندازی 18 انجمن ورزشی ذکر کرد که در مناطق مختلف با استقبال خوب ورزشکاران بسیجی مواجه شده است.
نیکونژاد با اشاره به اینکه باشگاه بسیج یزد در 2 سال گذشته در کشور رتبه اول را کسب کرده، محور فعالیت های این باشگاه را در ابعاد گسترش ورزش همگانی، قهرمانی، توجه به زیر ساخت ها ، آموزش مربیان و پایگاه قهرمانی ذکر کرد که فعالانه نه تنها در بسیج که برای تمام قشرها خدمات ارائه می دهد.
وی با اشاره به اینکه افزون بر 100 هزار بسیجی سالانه از برنامه های ورزشی باشگاه مقاومت استفاده می کنند بر گسترش فعالیت های ورزشی با همکاری مردم و سایر دستگاه های اجرایی در سالجاری تاکید کرد.
این مسئول به برگزاری مسابقات ورزشی بومی محلی در 2 بخش خواهران و برادران در هفته تربیت بدنی امسال در رشته های مختلف با مشارکت علاقه مندان خبر داد که تمهیدات لازم برای انجام آن فراهم شده است.
نیکونژاد پیش بینی کرد در این مسابقات افزون بر 6 هزار نفر شرکت کنند و مرحله نهایی استانی آن در دهه فجر امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار و نفرات برتر تجلیل شوند.
** فعالیت 13 باشگاه مقاومت در استان یزد
مدیر قهرمانی باشگاه مقاومت بسیج استان یزد گفت: هم اکنون 13 باشگاه فرهنگی و ورزشی در تمام مناطق و شهرستان های تابعه استان با حضور مربیان و امکانات مناسب در اختیار اقشار مختلف و بسیجیان است.
ابوالفضل پارسائیان افزود: شناسایی استعدادها به خصوص در رده های سنی پایه برای کسب عنوان قهرمانی و ارتقای تیم های ورزشی استان جزو برنامه های مهم باشگاه های مقاومت است که در قالب برنامه ای مدون انجام می شود.
وی تصریح کرد: نوجوانان و جوانان می توانند سالانه با مراجعه به باشگاه های مقاومت با کمترین هزینه و بهترین بازدهی برای موفقیت در رقابت های ورزشی از آنها استفاده کنند و قدر امکانات موجود را برای تعالی و موفقیت بدانند.
وی تصریح کرد: توجه به مسائل فرهنگی، ارزشی و اخلاقی در کنار برنامه های فنی و ورزشی در قالب منشور اخلاقی در باشگاه های مقاومت اعمال می شود و این فرصتی برای بهره گیری از ظرفیت های موجود است.
این مسوول از دستگاه های اجرایی، فرهنگی و ورزشی خواست با همدلی و همکاری برای خدمت به مردم و جوانان بیش از گذشته از ظرفیت های موجود ورزشی بسیج در سطح استان استفاده کنند.
پارسائیان به تهدید نرم دشمنان علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و ورزش و مشارکت در فعالیت های فرهنگی را از راه های مهم پیشگیری از ناهنجاری ها، آسیب های اجتماعی و خنثی کردن توطئه های دشمنان ذکر کرد.
**بانوان از امکانات بسیج برای ورزش استفاده کنند
قهرمان مسابقات تیراندازی با تپانچه بسیجیان کشور گفت: به برکت انقلاب اسلامی، امکانات خوبی در سطح استان فراهم شده که خانواده ها و بانوان می توانند از آنها برای موفقیت در مسابقات کشوری و بین المللی استفاده کنند.
زهرا فتاحی افزود: اکثر برنامه های ورزشی که در باشگاه های مقاومت استان انجام می شود به رغم خدمات خوبی که ارائه می شود هزینه ای ندارد و این خود زمینه ای برای مشارکت در برنامه های ورزشی است.
وی تصریح کرد: توجه به رده های سنی پایه و برگزاری مسابقات، اردوهای ورزشی، استعدادیابی و المپیادها کار بسیار خوبی است که انجام می شود و قطعا باید بخاطر اهمیت موضوع بیشتر شود.
فتاحی به اهمیت رعایت حجاب و عفاف در فعالیت های ورزشی و مسابقات مهم ملی و بین المللی توسط بانوان اشاره و تصریح کرد: رعایت حجاب نه تنها مانع موفقیت و کسب عناوین قهرمانی نیست که خود زمینه مهم موفقیت و پیروزی است.
** ورزش، عامل موفقیت های علمی و درسی است
قهرمان مسابقات تیراندازی با کمان بسیجیان کشور گفت: فعالیت های ورزشی اگر توام با هدف و برنامه ریزی انجام شود نه تنها مانعی برای تحصیل و موفقیت در عرصه علمی دانش آموزان نیست که موجب توفیق بیشتر و کسب نشاط و سلامتی است.
سید محسن هاشمی با قدردانی از امکاناتی که توسط بسیج در استان فراهم شده از نوجوانان و جوانان خواست با مراجعه به باشگاه های فرهنگی، ورزشی مقاومت از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری موجود استفاده کنند.
وی اظهار داشت: استعدادهای بسیار خوبی در بین ورزشکاران یزدی وجود دارد که اگر توام با برنامه ریزی و همدلی و همراهی مردم و خانواده های همراه باشد بدون شک موجب شکوفایی و کسب افتخار برای استان در رقابت های کشوری و جهانی است.
**امکانات ورزشی بسیج در خدمت علاقه مندان است
مسئول تربیت بدنی ناحیه مقاومت مرکزی یزد هم در این میزگرد گفت: تمام امکانات ورزشی بسیج شامل سالن ها، سالن های اهداف پروازی، استخرها و زورخانه سالانه با حضور مربیان مجرب با هزینه و شهریه خیلی محدود و همراه با برنامه های جذاب فرهنگی در اختیار علاقه مندان گذاشته می شود.
علی شبانی افزود: برگزاری المپیاد ورزشی ، استعدادیابی، گسترش فضاهای ورزشی، برگزاری مسابقات، اعزام ها و رقابت های بومی و محلی با همکاری سایر دستگاه ها و همراهی خانواده ها در شهرستان یزد انجام می شود.
وی ادامه داد: توسعه و تقویت فعالیت های ورزشی در کنار برنامه های فرهنگی برای تمام اقشار جامعه به خصوص بسیجیان محور و از اهداف اصلی است که در این شهرستان انجام شده و ادامه خواهد داشت.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت افزون بر 300 هزار بسیجی دارد که در بیش از 700 پایگاه مقاومت عضویت و فعالیت دارند.
ایرنا به عنوان تنها خبرگزاری رسمی ایران همواره بر پایه رسالتی که بر عهده دارد نسبت به برگزاری میزگردهای مختلفی با هدف ارتقای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی جامعه اقدام می کند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 1313 خورشیدی با نام «آژانس خبری پارس» به عنوان ششمین خبرگزاری جهانی تاسیس شد و در بیش از هشت دهه فعالیت، علاوه بر جریان سازی خبری یکی از منابع مهم خبری رسانه های داخلی و خارجی است.
هم اکنون فراورده های ایرنا به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیولی ، روسی، اردو ، آلمانی و فرانسوی تولید و در اختیار مخاطبان گذاشته می شود.
7536/ 6197

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیکارهای هندبال المپیاد دختران ایران در یزد آغاز شد

97 سانتی‏متر مربع سرانه ورزشی هر مهریزی

مسابقه فوتبال حبابی در بافق برگزار شد

سند توسعه راهبردی ورزش مهریز تدوین شد

تکمیل پیست دو و میدانی شهر یزد به 100 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد

یزد میزبان مسابقات هندبال دختران المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

تیم فوتبال شهید قندی یزد، رضوانی اصفهان را شکست داد

لیگ برتر فوتبال نوجوانان استان یزد آغاز شد

رکابزن یزدی در پیکارهای جهانی حضور یافت

لاریجانی : همه را هم تحریم کنید، اتفاقی نمی‌ افتد

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

نبود حامی مالی و سالن اختصاصی مشکل ورزش نابینایان یزد است

ورزشکاران نابینا و کم بینای یزد در انتظار کمک حامیان مالی هستند

مسئولان باشگاه‌‏‏های ورزشی یزد از تسهیلات دولتی استفاده کنند

نیاز 10 میلیارد تومانی تکمیل پیست دوچرخه‎سواری یزد/نصب اسکوربود ورزشگاه نصیری تا قبل از مسابقات لیگ

تیم فوتبال ساحلی مقاومت گلساپوش یزد بر ملوان بندرگز گلستان پیروز شد

درخواست یزد از فدراسیون برای میزبانی لیگ برتر بدمینتون کشور درخواست یزد از فدراسیون برای میزبانی لیگ برتر بدمینتون کشور

دادگاه حکمی در مورد پرونده غرق شدن 2 فوتبالیست‌ یزدی در تفلیس صادر نکرده است

توضیح وکیل نجفی درباره اعزام او به بیمارستان

ظریف : خلیج‌ فارس اولویت امنیت ملی ایران است

پیشگامان قهرمان مرحله نخست لیگ واترپلو زیر 17 سال کشور

تشکیل شورای مشورتی برای کسب تجارب پیشکسوتان شنا

قهرمانی بلامنازع دختران بستکبالیست یزدی در مسابقات کشوری

پایان مسابقات چهارجانبه شطرنج کشور در اردکان + تصاویر

تیمهای هفت سنگ دختران و هندپلو پسران دانشگاه یزد برگزیده شدند

آقای گل مسابقات گلبال کشور کجاست؟

یزد لوله آماده رقابت با تیم‌های قدرتمند فوتبال است

تیم ایران قهرمان پیکارهای کاراته پسران آسیا در یزد شد

تیم ایران الف قهرمان پیکارهای کاراته دختران آسیا شد

بافقی‌ها در مسابقات آسیایی کاراته، فراتر از انتظار ظاهر شدند

رقابت 900 بانوی کاراته کار آسیایی در یزد آغاز شد

پیکارهای آسیایی کاراته دختران در یزد آغاز شد

باستانی‌کاران نونهال بافقی به مسابقات کشوری اعزام شدند

جشنواره مدارس فوتبال یزد به پایان رسید

سخنگوی شورای نگهبان به تحریم ظریف واکنش نشان داد

2 مدال برنز ماحصل تلاش رکابزن یزدی در رقابت‌های کارگری کشور

آموزش رکن اصلی توسعه فوتسال ایران است

تیم فوتبال یزدلوله در انتظار همکاری بازیکنان مستعد است

شهردار یزد سرپرست هیات تکواندو استان شد

بدمینتون یزد روی سکوی سومی مسابقات دانش‌آموزی کشور

معرفی برترین‌ پسران موی‌تای‌ کار کشور در یزد

برگزاری کارگاه تغییر رفتار و فعالیت‌های فیزیکی بیماران میانسالان در یزد

صعود تیم گلبال یزد به رقابت‌های دسته اول کشور

تیم فوتبال ساحلی مقاومت گلساپوش یزد بر شهریار ساری غلبه کرد

یزد ظرفیت برگزاری المپیادهای کشوری را داراست

کادرفنی تیم فوتبال یزدلوله مشخص شدند

رییس جدید هیات شنای یزد انتخاب شد

تیم ایران برای قهرمانی در پیکارهای اسکواش آسیا تلاش می‌کند

6 بازیکن یزدی به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی دعوت شدند

یزد، قهرمان پیکارهای کشتی پهلوانک و خردسالان استان شد