خبر یزد

آخرين مطالب

در میزگرد ایرنا یزد مطرح شد/

ضرورت آسیب شناسی انقلاب اسلامی در آستانه 40 سالگی سياسي

ضرورت آسیب شناسی انقلاب اسلامی در آستانه 40 سالگی

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- میزگرد "چهل سالگی انقلاب اسلامی- برنامه ها، طرحها و اقدامات" در دفتر ایرنا یزد برگزار و بر آسیب شناسی برنامه ها و طرحهای انقلاب در چهار دهه گذشته تاکید شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این میزگرد با اشاره به دشمنی های استکبار جهانی علیه اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، بر برگزاری باشکوه جشن چهل سالگی انقلاب با مشارکت و همدلی همه نیروهای دلسوز با بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید شد.
**رسانه های محلی، دستاوردهای انقلاب را تبیین کنند
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: رسانه های گروهی محلی، باید در کنار سایر دستگاه های اجرایی با همدلی و درک شرایط موجود برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به مردم و به خصوص جوانان تلاش کنند.
حجت الاسلام محمد فخرالدینی با اشاره به اینکه به رغم توطئه های متعددی که دشمنان داخلی و خارجی در 40 سال گذشته علیه نظام انجام داده اند با هوشیاری مردم و بصیرت مسئولان و همدلی همگان تمام توطئه های نقش بر آب شده است بر حفظ وحدت تاکید نمود.
وی تصریح کرد: روحیه استکبار ستیزی و حفظ اصول و ارزش ها جزو اهداف انقلاب اسلامی بوده است و باید این اهداف متعالی همواره در ویژه برنامه های چهل سالگی انقلاب توسط رسانه ها برجسته شود.
این مسئول به توطئه های اقتصادی و روانی دشمنان در برهه کنونی به عنوان مهمترین هدف استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: باید با همدلی و همراهی همه اقشار برای خنثی کردن اهداف کفر جهانی، وظایف را انجام داد.
فخرالدینی به فعالیت شورای سیاستگذاری و راهبری جشن های سالگرد انقلاب اسلامی در استان اشاره و تصریح نمود: این شورای با عضویت دستگاه های مختلف در یزد و اکثر شهرستان های استان فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی یادآور شد: رویکرد این شورا، جلب مشارکت همه اقشار مردم و همکاری مسئولان برای برگزاری هرچه بهتر مراسم سالگرد انقلاب اسلامی است که تابحال کمیته های مختلفی تشکیل و فعالیت می کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: برای برگزاری ویژه برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب قطعا باید همه مردم و جوانان این شورا را در انجام ماموریت های خود که خیلی اهمیت دارد یاری دهند.
فخرالدینی به اهمیت برگزاری میزگردها و جلسات پرسش و پاسخ با حضور اعضای کمیته های شورای سیاستگذاری و راهبری سالگرد انقلاب اسلامی و بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید کرد.
** اهمیت آسیب شناسی برنامه های انقلاب
سرپرست فرمانداری یزد گفت: از ارکان اصلی نظام اسلامی، مردم هستند که نقش مهمی در پیروزی و حفظ و بقای آن بر عهده داشته اند و قطعا باید در بزرگداشت چهلمین سالگرد آن نیز همچنان نقش آفرین باشند.
عباس حیدری با اشاره به اینکه شورای سیاستگذاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در یزد فعالیت خود را با همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف انجام می دهد ادامه داد: جشن های چهل سالگی انقلاب باید مردمی، گسترده و باشکوه برگزار شود.
وی مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ذکر کرد که به رغم دشمنی های گسترده استکبار توانسته با همدلی همه مردم و هوشیاری مسئولان به راه عزت بخش خود ادامه دهد.
این مسئول به اهمیت توجه به حقوق مردم در چارچوب قانون اساسی بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک کار مهم و وظیفه اساسی اشاره و خاطر نشان کرد: اسلامیت و جمهوریت 2 بال حرکت نظام به اهداف متعالی است.
به گفته حیدری، تداوم موفقیت های نظام اسلامی در گرو جلب مشارکت آحاد مردم با هر نوع سلیقه در راستای اهداف انقلاب و تحقق قانون اساسی و توجه به مطالبات قانونی جامعه محقق می شود.
سرپرست فرمانداری یزد با بیان اینکه نباید برخی عملکردهای ضعیف را به اسم نظام و انقلاب اسلامی نوشت و ممکن است ضعف هایی وجود داشته باشد، بر هوشیاری و بصیرت در مقابل توطئه های دشمنان به عنوان یک وظیفه مهم تاکید نمود.
حیدری به اهمیت آسیب شناسی برنامه ها و طرح ها در 40 سالگی انقلاب اسلامی به عنوان یک کار مهم توسط مسئولان برای حل مسائل و خدمت به بیشتر و بهتر به مردم و نظام هم اشاره
وی گفت: نظام و کشور به همدلی و وفاق همه نیروهای دلسوز به دور از تنگ نظری و سوء مدیریت نیاز دارد و باید از همه سلائق برای موفقیت دولت که برخواسته از رای و نظر مردم است همکاری صادقانه و جدی داشت.
این مسئول تصریح کرد: باید همه افراد و گروه های درون نظام به دور از افراط و تفریط با اعتدال و در نظر گرفتن منافع ملی بر منافع حزبی و جناحی برای خدمت به مردم و جلب مشارکت همگان در انجام برنامه های دولت و نطام تلاش کرد.
حیدری به اهمیت پاسخگویی مسئولان به مردم و رسانه ها برای تبیین برنامه ها و جلب مشارکت همگان در انجام طرح ها به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و بهره گیری از تمام ظرفیت ها به خصوص رسانه های گروهی و فضای مجازی را برای تبیین ثمرات نطام مورد تاکید قرار داد.
سرپرست فرمانداری یزد تصریح کرد: باید سخنرانان و هرفردی که تریبونی در اختیار دارد نسبت به دمیدن روحیه امید و بیان ثمرات نظام و انقلاب اسلامی به مردم اقدام کند که این عمل یک وظیفه مهم و نقش اصلی در جلب مشارکت جامعه در برنامه ها دارد.
حیدری همچنین به اهمیت تقویت مشارکت همه مردم و جریانات مختلف درون نظام در برنامه ها، واگذاری امور به آنها و بهره گیری از ظرفیت تشکل ها و رسانه ها در برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد.
** ضرورت پاسخگویی به سوالات جوانان
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: پاسخگویی به سوالات متعدد دانش آموزان در قبال انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف باید محور فعالیت دستگاه های مختلف در برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار گیرد.
علی سرداری با اشاره به اینکه دانش آموزان در جریان خیلی از مسائل قبل از انقلاب اسلامی نیستند به اهمیت برنامه ریزی با حضور فعالان فرهنگی و اجتماعی در مدارس و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ برای تبیین ثمرات نظام تاکید نمود.
این مسئول اظهار داشت: روح کلی تمام برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خصوص برای دانش آموزان در سطح مدارس باید آگاهی بخشی و تبیین درست، شفاف و دقیق خدمات 40 ساله نظام در ابعاد مختلف باشد.
سرداری به اهمیت بهره گیری از رسانه های گروهی و همچنین تشکل های دانش آموزی در مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش از مدت ها قبل برای جشن های سالگرد انقلاب اسلامی طرح ها و برنامه های مختلفی را بر حسب نیاز پیش بینی کرده است.
وی تصریح نمود: روح کلی تمام برنامه ها که با حضور و مشارکت بخش های مختلف نظام تعلم و تربیت در مدارس انجام می شود ، معرفت افزایی و تقویت بصیرت نسل جوان در قبال انقلاب و آشنا شدن به وظایف در حراست از نظام اسلامی است.
** بصیرت افزایی، محور برنامه های چهل سالگی انقلاب
معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد گفت: برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط این نهاد در سطح استان، برنامه های مناسبی برای اقشار زیر پوشش پیش بینی شده که هدف اصلی، بصیرت افزایی، دشمن شناسی و ولایتمداری است .
سرهنگ سعید دهقان افزود: برنامه های روشنگری در قبال دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح نواحی و پایگاه های مقاومت بسیج با حضور کارشناسان مجرب با همکاری سایر دستگاه ها و مدارس و دانشگاه ها انجام می شود.
وی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، هم اندیشی، مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، حضور بسیجیان در تمام برنامه ها، همکاری در انجام مناسب فعالیت ها با سایر دستگاه های اجرایی و برپایی حلقه های صالحین را محور برنامه ها ذکر کرد.
این مسئول به برپایی 2 بیمارستان صحرایی، میزهای خدمت، اردوهای جهادی و تجلیل از فعالان فرهنگی و پیشکسوتان جهاد و شهادت در سطح استان به عنوان برنامه های مهم اشاره نمود.
دهقان همچنین به اهمیت تهیه و تولید محتواهای مناسب برای فضای مجازی و بهره گیری از ظرفیت های رسانه های گروهی برای تبیین ثمرات انقلاب اسلامی توسط بسیج و پایگاه های مقاومت تاکید کرد.
***
ایرنا به عنوان تنها خبرگزاری رسمی ایران همواره بر پایه رسالتی که بر عهده دارد نسبت به برگزاری میزگردهای مختلفی با هدف ارتقای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی جامعه اقدام می کند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 1313 خورشیدی با نام «آژانس خبری پارس» به عنوان ششمین خبرگزاری جهانی تاسیس شد و در بیش از هشت دهه فعالیت، علاوه بر جریان سازی خبری یکی از منابع مهم خبری رسانه های داخلی و خارجی است.
هم اکنون فراورده های ایرنا به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیولی ، روسی، اردو ، آلمانی و فرانسوی تولید و در اختیار مخاطبان گذاشته می شود.
7536/ 6197

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

همکاری همگانی برای تحقق شعار « رونق تولید » ضروری است

محور سخنان امامان جمعه شهرهای بهاباد، ابرکوه و میبد

لزوم ایجاد بازدارندگی در مقابله با جنگ اقتصادی

راه حل مشکل معیشت مردم رونق تولید است

پیام نوروزی استاندار یزد: هیچ رکود و زمستانی ماندگار نیست

پبام نوروزی رئیس جهاد دانشگاهی

سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است

سال 98، سال «رونق تولید» نام گرفت

استقبال چشمگیر کشاورزان خاتم از نظام صنفی کارهای کشاورزی

وزارت کشور با شهردار پیشنهادی یزد موافقت نکرد

فعالان رسانه‌ها مشکل را مستقیماً به مسئولان اردکان انتقال دهند

استاندار یزد: مدیریت موفق در شرایط سخت پدیدار می شود

وزارت کشور «سیدحسینی» را نپذیرفت/جهان‌شهر یزد باز هم بدون شهردار

مسئولان بیانیه گام دوم انقلاب را مبنای اقدامات خود قرار دهند

احیای و ترویج ارزش‌های انسانی رمز ماندگاری انقلاب است

نظارت بر قیمت‌ها اصل خدمت است

لزوم توجه مدیران به حوزه مباحث اجتماعی

ثبت 66 وقف در یزد/طرح آرامش بهاری در 56 امامزاده و بقعه متبرکه

حفظ اشتغال به عنوان اولویت اصلی بهاباد در سال 98 انتخاب شد

ارتقاء کیفیت سمن‌ها در گرو کاهش مداخلات غیرمتعارف دولت است

طرح توسعه گردشگری شاهدیه تدوین می‌شود/چالش جدی اتباع خارجی

مراسم نکوداشت «علی سلطانی گردفرامرزی» برگزار می‌شود

700 هکتار از اراضی خاتم به کشت زردآلود اختصاص یافت

جشن افتخار بیست‌وپنجم در یزد برگزار شد

ظرفیت دانش‌آموزان نخبه در توسعه یزد به درستی استفاده نشده است

عدالت آموزشی در سراسر استان یزد محقق شود

یزد جزو پنج مرکز برتر کنترل دوربین‌های مدار بسته در کشور است

فرهنگ‌سازی و مشارکت موثرخانواده‌ها در چهارشنبه سوری باید راهبرد اصلی باشد

برنامه‌های نشاط اجتماعی در حاشیه شهرهای یزد اولویت باشد

امکان اسکان اضطراری مسافران نوروزی در حسینیه‌های یزد فراهم شد

طرح شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل تامین اعتبار می‌شود

کمک 40 میلیارد تومانی خیران یزد برای احداث فضاهای آموزشی

576 ناوگان عمومی کار جابجایی مسافران یزد را انجام می‌دهند

42 تن میوه تنظیم بازار در خاتم توزیع می‌شود

خدمت‌رسانی 16 پایگاه امداد و نجات در استان یزد به مسافران نوروزی

محکومیت 1400 میلیارد ریالی یک شرکت بابت قاچاق سوخت

عملکرد وزارت نیرو، علمی و قابل دفاع است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد منصوب شد

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد منصوب شد

استاندار یزد: مهاجرت معکوس روستاها در گروی استفاده هدفمند از تسهیلات دولتی است

دشمنان انقلاب تنها به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند

نظارت و قانونگذاری دقیق از مشکلات در کشور پیشگیری می کند

انتقاد استاندار یزد از برخی طرح‌های اشتغال روستایی

انقلاب اسلامی ایران جریانی همیشگی است

انتظار مردم از قوه قضائیه مبارزه با مفاسد اقتصادی است

محور سخنان امامان جمعه ابرکوه، بهاباد، مهریز و ندوشن

اتحاد مردم را در حراست از دستاوردهای انقلاب مشاهده کردیم

سفر رئیس‌جمهوری به عراق برای مردم 2 کشور همراه بابرکت بود

اشتغالزایی برای 350 نفر با اجرای 200 طرح در ابرکوه

تمام ادارات و دستگاه‌ها بیانیه گام دوم را ملاک عمل خود قرار دهند