آخرين مطالب

در میزگرد ایرنا یزد مطرح شد/

ضرورت آسیب شناسی انقلاب اسلامی در آستانه 40 سالگی سياسي

ضرورت آسیب شناسی انقلاب اسلامی در آستانه 40 سالگی

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- میزگرد "چهل سالگی انقلاب اسلامی- برنامه ها، طرحها و اقدامات" در دفتر ایرنا یزد برگزار و بر آسیب شناسی برنامه ها و طرحهای انقلاب در چهار دهه گذشته تاکید شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این میزگرد با اشاره به دشمنی های استکبار جهانی علیه اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، بر برگزاری باشکوه جشن چهل سالگی انقلاب با مشارکت و همدلی همه نیروهای دلسوز با بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید شد.
**رسانه های محلی، دستاوردهای انقلاب را تبیین کنند
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: رسانه های گروهی محلی، باید در کنار سایر دستگاه های اجرایی با همدلی و درک شرایط موجود برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به مردم و به خصوص جوانان تلاش کنند.
حجت الاسلام محمد فخرالدینی با اشاره به اینکه به رغم توطئه های متعددی که دشمنان داخلی و خارجی در 40 سال گذشته علیه نظام انجام داده اند با هوشیاری مردم و بصیرت مسئولان و همدلی همگان تمام توطئه های نقش بر آب شده است بر حفظ وحدت تاکید نمود.
وی تصریح کرد: روحیه استکبار ستیزی و حفظ اصول و ارزش ها جزو اهداف انقلاب اسلامی بوده است و باید این اهداف متعالی همواره در ویژه برنامه های چهل سالگی انقلاب توسط رسانه ها برجسته شود.
این مسئول به توطئه های اقتصادی و روانی دشمنان در برهه کنونی به عنوان مهمترین هدف استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: باید با همدلی و همراهی همه اقشار برای خنثی کردن اهداف کفر جهانی، وظایف را انجام داد.
فخرالدینی به فعالیت شورای سیاستگذاری و راهبری جشن های سالگرد انقلاب اسلامی در استان اشاره و تصریح نمود: این شورای با عضویت دستگاه های مختلف در یزد و اکثر شهرستان های استان فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی یادآور شد: رویکرد این شورا، جلب مشارکت همه اقشار مردم و همکاری مسئولان برای برگزاری هرچه بهتر مراسم سالگرد انقلاب اسلامی است که تابحال کمیته های مختلفی تشکیل و فعالیت می کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: برای برگزاری ویژه برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب قطعا باید همه مردم و جوانان این شورا را در انجام ماموریت های خود که خیلی اهمیت دارد یاری دهند.
فخرالدینی به اهمیت برگزاری میزگردها و جلسات پرسش و پاسخ با حضور اعضای کمیته های شورای سیاستگذاری و راهبری سالگرد انقلاب اسلامی و بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید کرد.
** اهمیت آسیب شناسی برنامه های انقلاب
سرپرست فرمانداری یزد گفت: از ارکان اصلی نظام اسلامی، مردم هستند که نقش مهمی در پیروزی و حفظ و بقای آن بر عهده داشته اند و قطعا باید در بزرگداشت چهلمین سالگرد آن نیز همچنان نقش آفرین باشند.
عباس حیدری با اشاره به اینکه شورای سیاستگذاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در یزد فعالیت خود را با همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف انجام می دهد ادامه داد: جشن های چهل سالگی انقلاب باید مردمی، گسترده و باشکوه برگزار شود.
وی مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ذکر کرد که به رغم دشمنی های گسترده استکبار توانسته با همدلی همه مردم و هوشیاری مسئولان به راه عزت بخش خود ادامه دهد.
این مسئول به اهمیت توجه به حقوق مردم در چارچوب قانون اساسی بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک کار مهم و وظیفه اساسی اشاره و خاطر نشان کرد: اسلامیت و جمهوریت 2 بال حرکت نظام به اهداف متعالی است.
به گفته حیدری، تداوم موفقیت های نظام اسلامی در گرو جلب مشارکت آحاد مردم با هر نوع سلیقه در راستای اهداف انقلاب و تحقق قانون اساسی و توجه به مطالبات قانونی جامعه محقق می شود.
سرپرست فرمانداری یزد با بیان اینکه نباید برخی عملکردهای ضعیف را به اسم نظام و انقلاب اسلامی نوشت و ممکن است ضعف هایی وجود داشته باشد، بر هوشیاری و بصیرت در مقابل توطئه های دشمنان به عنوان یک وظیفه مهم تاکید نمود.
حیدری به اهمیت آسیب شناسی برنامه ها و طرح ها در 40 سالگی انقلاب اسلامی به عنوان یک کار مهم توسط مسئولان برای حل مسائل و خدمت به بیشتر و بهتر به مردم و نظام هم اشاره
وی گفت: نظام و کشور به همدلی و وفاق همه نیروهای دلسوز به دور از تنگ نظری و سوء مدیریت نیاز دارد و باید از همه سلائق برای موفقیت دولت که برخواسته از رای و نظر مردم است همکاری صادقانه و جدی داشت.
این مسئول تصریح کرد: باید همه افراد و گروه های درون نظام به دور از افراط و تفریط با اعتدال و در نظر گرفتن منافع ملی بر منافع حزبی و جناحی برای خدمت به مردم و جلب مشارکت همگان در انجام برنامه های دولت و نطام تلاش کرد.
حیدری به اهمیت پاسخگویی مسئولان به مردم و رسانه ها برای تبیین برنامه ها و جلب مشارکت همگان در انجام طرح ها به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و بهره گیری از تمام ظرفیت ها به خصوص رسانه های گروهی و فضای مجازی را برای تبیین ثمرات نطام مورد تاکید قرار داد.
سرپرست فرمانداری یزد تصریح کرد: باید سخنرانان و هرفردی که تریبونی در اختیار دارد نسبت به دمیدن روحیه امید و بیان ثمرات نظام و انقلاب اسلامی به مردم اقدام کند که این عمل یک وظیفه مهم و نقش اصلی در جلب مشارکت جامعه در برنامه ها دارد.
حیدری همچنین به اهمیت تقویت مشارکت همه مردم و جریانات مختلف درون نظام در برنامه ها، واگذاری امور به آنها و بهره گیری از ظرفیت تشکل ها و رسانه ها در برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد.
** ضرورت پاسخگویی به سوالات جوانان
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: پاسخگویی به سوالات متعدد دانش آموزان در قبال انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف باید محور فعالیت دستگاه های مختلف در برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار گیرد.
علی سرداری با اشاره به اینکه دانش آموزان در جریان خیلی از مسائل قبل از انقلاب اسلامی نیستند به اهمیت برنامه ریزی با حضور فعالان فرهنگی و اجتماعی در مدارس و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ برای تبیین ثمرات نظام تاکید نمود.
این مسئول اظهار داشت: روح کلی تمام برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خصوص برای دانش آموزان در سطح مدارس باید آگاهی بخشی و تبیین درست، شفاف و دقیق خدمات 40 ساله نظام در ابعاد مختلف باشد.
سرداری به اهمیت بهره گیری از رسانه های گروهی و همچنین تشکل های دانش آموزی در مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش از مدت ها قبل برای جشن های سالگرد انقلاب اسلامی طرح ها و برنامه های مختلفی را بر حسب نیاز پیش بینی کرده است.
وی تصریح نمود: روح کلی تمام برنامه ها که با حضور و مشارکت بخش های مختلف نظام تعلم و تربیت در مدارس انجام می شود ، معرفت افزایی و تقویت بصیرت نسل جوان در قبال انقلاب و آشنا شدن به وظایف در حراست از نظام اسلامی است.
** بصیرت افزایی، محور برنامه های چهل سالگی انقلاب
معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد گفت: برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط این نهاد در سطح استان، برنامه های مناسبی برای اقشار زیر پوشش پیش بینی شده که هدف اصلی، بصیرت افزایی، دشمن شناسی و ولایتمداری است .
سرهنگ سعید دهقان افزود: برنامه های روشنگری در قبال دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح نواحی و پایگاه های مقاومت بسیج با حضور کارشناسان مجرب با همکاری سایر دستگاه ها و مدارس و دانشگاه ها انجام می شود.
وی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، هم اندیشی، مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، حضور بسیجیان در تمام برنامه ها، همکاری در انجام مناسب فعالیت ها با سایر دستگاه های اجرایی و برپایی حلقه های صالحین را محور برنامه ها ذکر کرد.
این مسئول به برپایی 2 بیمارستان صحرایی، میزهای خدمت، اردوهای جهادی و تجلیل از فعالان فرهنگی و پیشکسوتان جهاد و شهادت در سطح استان به عنوان برنامه های مهم اشاره نمود.
دهقان همچنین به اهمیت تهیه و تولید محتواهای مناسب برای فضای مجازی و بهره گیری از ظرفیت های رسانه های گروهی برای تبیین ثمرات انقلاب اسلامی توسط بسیج و پایگاه های مقاومت تاکید کرد.
***
ایرنا به عنوان تنها خبرگزاری رسمی ایران همواره بر پایه رسالتی که بر عهده دارد نسبت به برگزاری میزگردهای مختلفی با هدف ارتقای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی جامعه اقدام می کند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 1313 خورشیدی با نام «آژانس خبری پارس» به عنوان ششمین خبرگزاری جهانی تاسیس شد و در بیش از هشت دهه فعالیت، علاوه بر جریان سازی خبری یکی از منابع مهم خبری رسانه های داخلی و خارجی است.
هم اکنون فراورده های ایرنا به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیولی ، روسی، اردو ، آلمانی و فرانسوی تولید و در اختیار مخاطبان گذاشته می شود.
7536/ 6197




نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازنشسته‌ها رفتند؟

آقای ظریف! لطفا با فرافکنی برای شکستِ رویکردِ‌ خود توجیه نتراشید!

153 نقطه حادثه‌خیز در یزد شناسایی شد/کاهش 17 درصدی تلفات جاده‌ای

جشن انار در روستای زرتشتی‌نشین مبارکه تفت

به جای صحبت از دو حقوقه بودن نمایندگان، حقوق قشرهای آسیب‌پذیر را افزایش دهید!

سقوط قیمت نفت شدت گرفت

قدردانی زنگنه از 12 مدیر بازنشسته

شهردار منتخب تهران: تابع قانون هستم

مطهری: اگر دو سه ماه در برابر تحریم‌ها مقاومت کنیم، از راه‌شان برمی‌گردند

دیدار رئیس جمهوری عراق با رهبر انقلاب+عکس

«سلطان»‌ها، منقرض نمی‌شوند!

ارزیابی ظریف از سفر رئیس‌جمهور عراق به تهران: تبادل نظر سازنده‌ای داشتیم؛ اولویت ما منطقه است

بررسی مسایل اقتصادی کشور در جلسه غیرعلنی امروز مجلس

بسیاری از مدیران به اشرافی‌گری دچار شده‌اند

سرپرست استانداری تهران معرفی شد

اخلاق، رمز ماندگاری بسیج است

سخنی با شهردار جدید یزد

محمدعلی طالبی سرپرست استانداری یزد شد

جشنواره ملی «روح خدا» باید در ابعاد بین‌المللی پیگیری شود

نخستین کتاب‌فروشی سیار استان یزد راه‌اندازی شد

باشگاه کتابخوانی کودکان کار و خیابان در یزد آغاز به کار کرد

رئیس جدید مرکز بهداشت یزد معرفی شد

کتابخانه زندان مرکزی یزد برگزیده کشور شد

داوران جشنواره فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد معرفی شدند

«محمدعلی طالبی» سرپرست استانداری یزد شد

متولی فرش قمات از معتبرترین نهاد پژوهشی اروپا دکترای افتخار گرفت

نخستین دفتر نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران در یزد راه‌اندازی شد

70درصد گندم یارانه‌ای یزد در اختیار یک شرکت/تخلف غله یزد محرز است

معاون دادگستری یزد: 40 سالگی انقلاب نیازمند مدیران ولایتی، جهادی و انقلابی است

«محمد علی طالبی» سرپرست استانداری یزد شد

احساس مسئولیت باید در بین آحاد مردم زنده شود/بسیجی سیاست‌باز نیست

فضاسازی بسیجی در ادارات استان یزد انجام شود

یزد دانشگاه مدیرپروری است/ضرورت عزم جدی برای رشد شاخص‌های استان

خانواده دولت تمام توان خود را برای بزرگداشت بسیج به میدان می‌آورد

معاون پیشگیری دادگستری یزد: سمن‎ها حلقه ارتباط حاکمیت با مردم هستند

افزایش خدمات‌ تنها دفتر خدمات قضایی شهرستان اردکان

اقتدار نظام جمهوری اسلامی مدیون بسیجیان است

محور سخنان امامان جمعه مهریز، ابرکوه، بهاباد، تفت و میبد

حرکتهای بسیج نشأت گرفته از قدرت الهی است/پیشرفت کشور مرهون بسیج

وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟

هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست

خرم: ظریف انقدر تحمل کرد که به سیم آخر زد

84 هزار تن محصولات دامی و کشاورزی از کشاورزان یزد خریداری شد

مردم یزد امروز با امام زمان (عج) تجدید بیعت می‌کنند

امام جمعه یزد: مسئولان مانع ترویج بی‌حجابی شوند

تجربیات موفق یزد برای کانون‌های مساجد کشور قابل بهره‌برداری است

سرود هنر اول انقلاب اسلامی است/ احیای هنرهای انقلابی در مساجد

تربیت علمی تنها دغدغه والدین برای رشد فرزندانشان نباشد

پلیس یزد با دانش‌آموزان موتورسوار برخورد قانونی می‌کند

محور اردکان ـ چوپانان بهسازی می‌شود