آخرين مطالب

شهروندان مهریزی ساماندهی سیما و منظر شهری را خواستار شدند اجتماعي

شهروندان مهریزی ساماندهی سیما و منظر شهری را خواستار شدند

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری و نظارت و پیگیری برای انجام آن از جمله مطالبات مهم شهروندان مهریز است که تحقق آن را توسط شهرداری و شورای شهر خواستار شدند.
به گزارش ایرنا، سیما و منظر شهری تمام عناصر و عوامل شهری است که به دیده می ‌آید، چشم قادر به تماشای آن است و در ذهن و خاطره انسان شکل گرفته، جزو ارکان اصلی تاثیر گذار بر تصویر ذهنی و هویت یک شهر محسوب می شود.
تعدادی از شهروندان مهریزی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) با اشاره به اینکه طی سال های اخیر در خصوص کارهای عمرانی و فرهنگی فعالیت های خوبی در این شهر انجام گرفته، مهمترین نیاز منطقه را توجه به سیما و منظر شهری ذکر کردند.
رضا ابویی در این ارتباط گفت: این شهر به خاطر موقعیت خاص و داشتن مناطق ییلاقی و نزدیکی به مرکز استان همواره میزبان مسافران زیادی است که باید مسئولان برای زیباسازی شهر اقدام کنند.
وی ادامه داد: توجه به مبلمان شهری و رسیدگ به زیباسازی سطح معابر، خیابان ها ، ساماندهی تابلو واحدهای صنفی ، نظارت بر نحوه ساخت نماهای مغازه ها و منازلی که در مسیر های اصلی شهر قرار دارند باید مدنظر مسئولان قرار گیرد.
دیگر شهروند هم گفت: وضعیت سیما و منظر شهری مناسب نیست و قطعا شهرداری و شورای اسلامی شهر باید برای رسیدگی به وضعیت آن جدی اقدام کنند تا جذابیت بیشتری ایجاد شود.
فاطمه قادری خاطر نشان کرد: کار شهرداری و شورای اسلامی شهر فقط فعالیت های عمرانی نیست و باید در خصوص ساماندهی و زیباسازی خیابان ها، روشنایی معابر و پارک ها، نصب المان ها و رنگ آمیزی و طراحی دیوارهای شهر اقدام شود.
رئیس شورای شهر مهریز در این ارتباط گفت: مهمترین مطالبه مردم و مسئولان از شهرداری و اعضای شورا رسیدگی به مبلمان شهری ، زیبا سازی و ایجاد امکانات فرهنگی و تفریحی است .
مهدی زارع افزود: سال های گذشته فعالیت های خوبی در بخش عمران شهری از قبیل ساخت میدان ها ، خیابان ها و بوستان ها در محله های این شهر انجام گرفته است .
وی ادامه داد: با وجود کارهای خوبی که در بخش عمران و آبادانی در محله های مختلف شهر انجام شد ولی به همان میزان در خصوص زیباسازی شهر و مبلمان آن توجهی به عمل نیامده است.
رئیس شورای اسلامی شهر مهریز می گوید: برای رسیدگی به مبلمان شهری و زیباسازی شهر احتیاج مبرم به همراهی و مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران استانی است.
به گفته وی در این خصوص به زودی فراخوانی برای جذب خیران و سرمایه گذاران یزدی اعلام خواهد شد تا علاقه مندان به مشارکت بتوانند برای حضور در مهریز و فعالیت های مربوط اقدام کنند.
این عضو شورای شهر اظهار کرد: تاکنون برای رسیدگی به مبلمان شهری با حضور اعضا شورا و مسوولان نشست های مختلفی تشکیل و به این موضوع رسیدگی شد.
زارع یادآور شد: اعتبار شهرداری مهریز برای اجرای طرح های مختلف زیباسازی خیلی محدود است و قطعا به همراهی و مشارکت سرمایه گذاران و خیران بومی و غیر بومی نیاز است .
رئیس شورا شهر مهریز تاکید کرد: مهریز به خاطر موقعیت جغرافیایی و نیز قرار داشتن در کنار جاده تهران ، بندرعباس در طول سال میزبان مسافران و گردشگران زیادی است، قطعا باید مبلمان شهری و زیباسازی آن مدنظر باشد.
همچنین امام جمعه مهریز گفت: تاکنون برای انجام طرح های عمرانی کارهای خوبی در حوزه شهری انجام شده است ولی به هیج وجه وضعیت ظاهری، سیما و منظر شهر زیبنده نیست بنابراین باید شهردار و اعضای شورای شهر موضوع رسیدگی به اجرای مبلمان شهری را در دستور کار اصلی خود قرار دهند.
حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی افزود: باید برای زیبا سازی شهر با همکاری مردم و بخش خصوصی اقدام های لازم صورت گیرد.
وی اظهار کرد: از مطالبات مهم و همیشگی شهروندان از مسوولان و به خصوص شهردار و شورای شهر این است که با اختصاص اعتبارهای لازم طرح های مناسبی را در جاهای مختلف در مبلمان شهری انجام دهند.
امام جمعه مهریز تاکید کرد: حق مسلم شهروندان است که دارای شهری زیبا با امکانات فرهنگی و اجتماعی و میدان ها و پارک های مناسب برای استفاده در طول سال باشند.
محی الدینی همچنین به ورودی مهریز اشاره کرد و گفت: روزانه مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور از کنار مهریز و جاده اصلی تهران ، بندرعباس عبور می کنند که برای ایجاد انگیزه در آنها برای حضور در شهر باید جاذبه ایجاد شود.
امام جمعه مهریز می افزاید: اگر در ابتدای ورودی مهریز توسط میراث فرهنگی و با همکاری شهرداری و شورای شهر تابلوهای مناسب در معرفی آثار تاریخی نصب شود موجب جذب بیشتر مسافران به داخل شهر می شود.
محی الدینی اظهار کرد: هم اکنون به هیچ وجه ورودی شهر مهریز زیبنده این شهر تاریخی و فرهنگی با داشتن مناطق خوش آب و هوا نیست، باید شورای اسلامی برای حل این معضل اقدام کند.
امام جمعه مهریز با بیان اینکه مردم مهریز 313 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند ، به نصب تابلو شهدا در ورودی شهر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با همکاری شهرداری تاکید کرد.
همچنین شهردار مهریز گفت: از اولویت های مهم شهرداری توجه به سیما و منظر شهری است که مطالبه همیشگی مردم است و برای تحقق آن با همکاری مردم جدی اقدام می شود.
احمد آخوندی افزود: در سالجاری در خصوص مبلمان شهری و سیما و منظر شهر کارهایی با حمایت شورای اسلامی شهر انجام گرفته ولی قطعا کافی نیست و امسال ادامه دارد.
وی تصریح کرد: داشتن شهری زیبا و پاکیزه با فضای مناسب حق طبیعی مردم است و قطعا محور فعالیت های شهرداری با حمایت سایر دستگاه های اجرایی و به خصوص شهروندان ، رسیدگی به وضعیت سیما و منظر شهری است.
از جمعیت 50 هزار نفری مهریز حدود 35 هزار نفر در شهر زندگی می کنند.
مرکز شهرستان مهریز با 50 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
7536/
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهردار عقدا معرفی شد

یزد، از مناطق پیشرو درمان بیماران جنوب شرق کشور است

مرکز نوآوری کنجد و محصولات کنجدی در اردکان افتتاح شد

خدمات جدید دفتر الکترونیک قضایی اردکان رونمایی شد

30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در یزد کشف شد

باران شدید و آبگرفتگی معابر در راه است

محیط زیست یزد: حمله گرگ، علت مرگ کودک میبدی نیست

حمله سگ علت مرگ کودک شهروند خارجی در میبد است

راه‌اندازی مجدد قطار مسافری بندرعباس - یزد – تهران

220 میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان یزدی پرداخت شد

پرداخت 22 میلیارد تومان کمک معیشت به قریب 16 هزار مددجویان یزدی

بافت تاریخی باید خالی از اتباع خارجی شود/یزد نیازمند مهمان‌شهر

سودجویان با قطعه بندی اراضی دولتی، مشکلات اجتماعی رقم زدند

211 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

جشنواره انار تفت و دانه های دل یکرنگی ما -محمدحسین فلاح تفتی

40 یزدی چشم انتظار پیوند کلیه هستند

رییس جهاددانشگاهی یزد عضو شورای استخدامی جهاددانشگاهی کشور شد

برگزاری همایش ورزش صبحگاهی در یزد

مدیرکل پدافند غیرعامل یزد تأکید کرد؛ لزوم ارتقای ایمنی در واحدهای تولیدی

راه‌یابی «پله‌های یک منبر» به بخش مسابقه جشنواره فیلم رضوی

حیوان درنده‌ای جان کودکی را در میبد گرفت

راشد یزدی: فرهنگ عاشورایی تضمین کننده بقای اسلام و انقلاب است

ثبت هر 6 روز یک وقف جدید در یزد

فشارهای امروز دشمن، بهای استقلال چهل‌ساله انقلاب است

حیوان ولگرد، کودک هفت ساله ای را در میبد از پای در آورد

120 میلیارد تومان آلومینیوم قاچاق در یزد کشف شد

یزد، دومین استان کم بارش کشور در پاییز امسال

لزوم هم‌افزایی بخش خصوصی و دولتی در ارائه خدمات حوزه سلامت

«بازیکن شماره یک آماده» در یزد تحلیل می‌شود

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم در یزد

اشتغال به تحصیل 179 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه یزد

یزد متخصص آنژیوگرافی مغزی ندارد!

عمل لاغری در یزد قربانی گرفت

هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است

هنگام خرید مواد غذایی فراوری شده به نشانگر آن توجه نمایید

ظرفیت تلفن ثابت یزد 541 هزار و تلفن همراه یک میلیون شماره است

برداشت پاپایا برای اولین بار در خاتم

کشف مواد افیونی طی عملیات اطلاعاتی در یزد

سخنی با شهردار جدید یزد

کارآفرینی مددجوی یزدی با عروسک‌سازی

شهروندان مهریز ذبح غیر بهداشتی دام را گزارش کنند

دوره نجات درمانی در مهریز برگزار شد

248 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

کشف 105 کیلو انواع مواد افیونی در یزد

مدیرکل فنی و حرفه‌ای یزد: تغییر فرهنگ کار مهمترین عامل افزایش بیکاری در کشور است

بیماری‌های غیرواگیر مهمترین عامل افزایش مرگ و میر در کشور است

امام جمعه یزد: فعالیت‌ ایران در معرفی مقدسات اسلام در حد «صفر» است

سایه شوم خرافات بر سر حیات وحش یزد

شهردار یزد: مدیریت حفاظت محور اصلی‌ترین برنامه‌های شهرداری یزد است

رونمایی نرم افزار مهدوی «به قلم دجال» در یزد