آخرين مطالب

توسعه روستاها را از خود روستا آغاز کنیم اجتماعي

توسعه روستاها را از خود روستا آغاز کنیم

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه توسعه روستاها باید از خود روستاها شروع شود، افزود: ما می‌توانیم از ظرفیت‌های بالقوه درونی این مناطق برای توسعه همه‌جانبه استفاده کنیم.
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری تفت "سعید رضا جندقیان" در جریان بازدید از این شهرستان افزود: برای مردم انجام پروژه‌های عمرانی ضروری است اما گاهی با انجام کارهای کوچک اجتماعی و فرهنگی دیدگاه مردم نسبت به دهیاران و شهرداران و شوراهای اسلامی تغییر و تمایلشان به مشارکت در امور روستا و شهر افزایش پیدا خواهد کرد.
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: شورا‌ها و دهیاران باید برای تحقق رویکرد گام بردارند و در ایده خلاقیت داشته و همچنین در درون روستا برای محورهای توسعه باید باتدبیر مناسب، عمل و تلاش کنند.
در ادامه " اشکان جعفر کریمی" مدیرکل دفتر هماهنگی عمران و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور در مورد مشکلات دفن و ساماندهی پسماند شهرستان تفت اظهار داشت: از سال 93 نگاه منطقه‌ای درباره این موضوع در کشور شکل‌گرفت.
به گفته وی استان‌ها ترغیب شده‌اند در هر شهرستان با انجام طرح کارشناسی و مدیریت یکپارچه، دفن پسماند را در یک منطقه مهندسی شده متمرکز نمایند.
وی افزود: امید است با تزریق اعتبار، شهرستان تفت به‌عنوان یک آزمونه در استان انتخاب و با یک طرح هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده مشکل دفن پسماند در این شهرستان رفع گردد.
کریمی خواستار ایجاد درآمد و اشتغال پایدار از حضور گردشگران در مناطق روستایی شهرستان تفت شد و خاطرنشان کرد: لازم است در مناطق روستایی حضور گردشگران باعث ایجاد درآمد و اشتغال پایدار در آن منطقه شود و از پتانسیل حضور گردشگران در ایام تعطیل در این منطقه استفاده بهینه شود.
وی ادامه داد: فرهنگ هزینه کردن برای دریافت خدمات بهتر در کشور در حال جا افتادن است و این اتفاق برای روستاهای هدف گردشگری بسیار مناسب است و زمینه کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار را فراهم خواهد کرد.
"محمد محامدی " فرماندار تفت هم در دیدار با معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن خیرمقدم به میهمانان به معرفی شهرستان تفت پرداخت و افزود: شهرستان تفت بیش از یک سوم روستاهای استان را در خود جای داده و 121 شورای اسلامی روستایی و 119 دهیاری در شهرستان فعال و مشغول به فعالیت می باشد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های شهرستان تفت ییلاقی بودن آن است و در روزهای تعطیل روستاهای این شهرستان هدف مردم استان و گردشگران جهت تفریج و استراحت است.
نماینده دولت در شهرستان حضور گردشگران در ایام تعطیل را برای منطقه، یک فرصت دانست و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی درزمینه گردشگری و با توجه به دارا بودن هفت روستای هدف گردشگری در شهرستان درزمینه اشتغال می‌توان گام‌های بسیار خوبی در این روستاها برداشت و از این فرصت باید نهایت استفاده را برد.
وی به تهدید ها و مشکلات حضور گردشگران در شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های شهرستان برای پذیرا بودن این جمعیت در ایام تعطیل مشکلاتی درزمینه جمع‌آوری و دفن پسماند و تأمین آب شرب مردم به وجود آمده به‌گونه ای که در تابستان امسال با برگزاری جلسات کارشناسی مدیریت تامین آب شرب در مناطق روستایی به عهده بخشداران گذاشته شد تا از مشکلات در این زمینه کاسته شود.
محامدی خاطرنشان کرد: در جلسات پسماند استان به شهرداری یزد پیشنهاد داده شد در طرح جامع پسماند شهریزد، شهر تفت و روستاهای بخش مرکزی تفت نیز گنجانده شود و با رایزنی‌های صورت گرفته این پیشنهاد مورد تائید قرار گرفت.
محمود زارع رشکوئیه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری نیز اظهار داشت: با حضور معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از شهرستان‌ها مختلف استان یزد بازدید صورت گرفت و وضعیت دهیاری‌ها و روستاهای استان موردبحث و بررسی قرار گرفت و نکات لازم در بهبود توسعه‌ای روستاهای استان توسط ایشان ارائه شد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری به مشکلات شهرستان تفت در ایام تعطیل سال اشاره و تصریح نمود: در تخصیص بودجه و اعتبار، جمعیت ثابت شهرستان تفت دیده می‌شود و برای جمعیت شناور این شهرستان برنامه‌ریزی نشده و همین موضوع معضلاتی را به وجود آورده است.
*** دهیاری ها برای کسب درآمد پایدار در روستاها اقدام کنند
معاون سازمان دهیاری‌ ها و شهرداری‌ های وزارت کشور در نشستی با بخشداران استان یزد در مهریز گفت: از برنامه های مهم دولت، ارائه تسهیلات برای درآمدهای پایدار دهیاری هاست که مسئولان باید برای کسب آن و استفاه در روستاها اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، سعیدرضا جندقیان افزود: ظرفیت های خوبی توسط سازمان شهرداری کشور فراهم شده که باید مناطق از آن بهره مند شوند.
وی ادامه داد: دهیاری ها باید طرح های قابل اجرای خود را در سطح روستاها به بخشداری و دفتر روستایی استانداری معرفی تا اقدام های لازم انجام گیرد.
این مسئول اظهار داشت: بر اساس مقررات و توجهی که دولت به عمران روستاها در بخش های مختلف دارد نسبت به هماهنگی و تخصیص تسهیلات اقدام می کند.
جندقیان از فعالیت دهیاری ها در روستاها با همکاری اعضای شوراهای اسلامی برای کسب درآمد و انجام برنامه های عمرانی و فرهنگی بر حسب نیاز مناطق قدردانی کرد.
وی همچنین از موافقت مجلس شورای اسلامی برای توزیع اعتبارات دهیاری ها توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: کمک های مالی و اعتباری برای همه دهیاری ها در کشور توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برقرار می شود.
شرکت کنندگان همچنین از برخی آثار تاریخی و فرهنگی مهریز دیدن کردند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536/ 6197
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ترفندهای رانندگی!

طرح ماد در مدارس میبد اجرایی می‌شود

حل مشکلات اجتماعی با زبان طنز مهمترین خدمت مرحوم زرویی بود

سیما و منظر میبد نیازمند تغییر اساسی است

توقیف محموله میلیاردی قطعات کامپیوتر قاچاق در یزد

شایعات فضای مجازی و ازدحام جمعیت مقابل کمیته امداد یزد

تصادف جاده مزارع مهریز یک کشته و زخمی داشت

فناوری اطلاعات ضامن بقا و تداوم فعالیت‌های اثربخش است

لزوم جذب مشارکت مردمی در حوزه بهداشت و سلامت

دردهای جسمانی را سرکوب نکنیم

27 راس دام قاچاق در بافق کشف شد

ضرورت راه‌اندازی پلیس‌راه محور ابرکوه – شیراز

لزوم پیگیری مطالبات دولتی شهرداری‌ها برای تهاتر از طریق اسناد خزانه

فرونشست زمین مهمترین معضل برخی شهرهای کشور

سیستم جمع‌آوری فاضلاب برای شرایط اقلیمی یزد مناسب نیست

مدیریت بحران با برگزاری مانور مستمر در مدارس تقویت می‌شود

/گزارش/ لزوم ساخت اتاق‌امن در ساختمانها برای کاهش خسارت جانی در زلزله

خودکفایی مددجویان مهریز محور فعالیت کمیته امداد قرار گیرد

طرح راهداری زمستانی از 22 آذر آغاز می‌شود

تقویت مرکز ژنتیک میبد به سخت‌افزار و نرم‌افزار لازم است

میزگرد بررسی مشکل معلولان شهرستان خاتم برگزار شد

آموزش مهارت‌های ارتباطی برای پیشگیری از خشونت‌های خانوادگی

لزوم افزایش سرانه مطالعه در یزد

ماهانه حدود چهار راکب موتورسیکلت در یزد کشته می‌شوند

فرماندار ایجاد پلیس‌راه در ابرکوه را خواستار شد

برخی ادارات، دچار روزمرگی و بی‌تحرکی شده‌اند

وجود 140 راس آهوی مولد در باغ آهوی مهریز

مناسب‌سازی معابر عمومی شهرها نیاز اساسی توانخواهان

چاره‌جویی برای طلاق با هک تلگرام و نصب‌ردیاب در یزد

لزوم جمع‌آوری سرعت‌گیرهای بدون مجوز و غیراصولی در یزد

ایجاد تشکل های زنان در خاتم، ضروری است

دانشجویان با گفتمان سازی به مقابله با استکبار جهانی بروند

حقوق شهروندی نباید گرفتار برنامه‌های فرسایشی شود

تداوم روند کاهشی دما در یزد

پیکر شهید نظم و امنیت در یزد تشییع شد

نیروی پلیس در ایستگاه راه‌آهن جندق مستقر می‌شود

دولت از استارتاپ های فرهنگی برای کارآفرینی حمایت می کند

شهر جهانی، رفتار ترافیکی غیر جهانی

همایش دوچرخه‌سواری و ویلچررانی معلولان در میبد برگزار شد

مردم به خدمت‌رسانی داوطلبان هلال‌احمر اردکان اعتماد دارند

شب گذشته ؛ شهادت سروان «ایرج صفاری» در درگیری پلیس یزد با اشرار منطقه

مامور انتظامی یزد در تعقیب قاچاقچیان انسان به شهادت رسید

سن امید به زندگی مردم ایران بعد از انقلاب به 78 سال رسید

میزگرد بررسی وضعیت مناسب سازی در مهریز برگزار شد

زیباسازی ورودی شهر اردکان در اولویت باشد

توسعه روستاها را از خود روستا آغاز کنیم

متوسط بارش استان یزد، یک سوم کشور است

تمام اتوبوس های مسافربری مهریز از رده خارج است

آرایشگاه های زنانه میبد، زیر ذره بین بازرسین نظارتی می روند

مدیران بازنشسته یزد تا فردا فرصت دارد