خبر یزد

آخرين مطالب

توسعه روستاها را از خود روستا آغاز کنیم اجتماعي

توسعه روستاها را از خود روستا آغاز کنیم

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه توسعه روستاها باید از خود روستاها شروع شود، افزود: ما می‌توانیم از ظرفیت‌های بالقوه درونی این مناطق برای توسعه همه‌جانبه استفاده کنیم.
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری تفت "سعید رضا جندقیان" در جریان بازدید از این شهرستان افزود: برای مردم انجام پروژه‌های عمرانی ضروری است اما گاهی با انجام کارهای کوچک اجتماعی و فرهنگی دیدگاه مردم نسبت به دهیاران و شهرداران و شوراهای اسلامی تغییر و تمایلشان به مشارکت در امور روستا و شهر افزایش پیدا خواهد کرد.
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: شورا‌ها و دهیاران باید برای تحقق رویکرد گام بردارند و در ایده خلاقیت داشته و همچنین در درون روستا برای محورهای توسعه باید باتدبیر مناسب، عمل و تلاش کنند.
در ادامه " اشکان جعفر کریمی" مدیرکل دفتر هماهنگی عمران و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور در مورد مشکلات دفن و ساماندهی پسماند شهرستان تفت اظهار داشت: از سال 93 نگاه منطقه‌ای درباره این موضوع در کشور شکل‌گرفت.
به گفته وی استان‌ها ترغیب شده‌اند در هر شهرستان با انجام طرح کارشناسی و مدیریت یکپارچه، دفن پسماند را در یک منطقه مهندسی شده متمرکز نمایند.
وی افزود: امید است با تزریق اعتبار، شهرستان تفت به‌عنوان یک آزمونه در استان انتخاب و با یک طرح هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده مشکل دفن پسماند در این شهرستان رفع گردد.
کریمی خواستار ایجاد درآمد و اشتغال پایدار از حضور گردشگران در مناطق روستایی شهرستان تفت شد و خاطرنشان کرد: لازم است در مناطق روستایی حضور گردشگران باعث ایجاد درآمد و اشتغال پایدار در آن منطقه شود و از پتانسیل حضور گردشگران در ایام تعطیل در این منطقه استفاده بهینه شود.
وی ادامه داد: فرهنگ هزینه کردن برای دریافت خدمات بهتر در کشور در حال جا افتادن است و این اتفاق برای روستاهای هدف گردشگری بسیار مناسب است و زمینه کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار را فراهم خواهد کرد.
"محمد محامدی " فرماندار تفت هم در دیدار با معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن خیرمقدم به میهمانان به معرفی شهرستان تفت پرداخت و افزود: شهرستان تفت بیش از یک سوم روستاهای استان را در خود جای داده و 121 شورای اسلامی روستایی و 119 دهیاری در شهرستان فعال و مشغول به فعالیت می باشد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های شهرستان تفت ییلاقی بودن آن است و در روزهای تعطیل روستاهای این شهرستان هدف مردم استان و گردشگران جهت تفریج و استراحت است.
نماینده دولت در شهرستان حضور گردشگران در ایام تعطیل را برای منطقه، یک فرصت دانست و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی درزمینه گردشگری و با توجه به دارا بودن هفت روستای هدف گردشگری در شهرستان درزمینه اشتغال می‌توان گام‌های بسیار خوبی در این روستاها برداشت و از این فرصت باید نهایت استفاده را برد.
وی به تهدید ها و مشکلات حضور گردشگران در شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های شهرستان برای پذیرا بودن این جمعیت در ایام تعطیل مشکلاتی درزمینه جمع‌آوری و دفن پسماند و تأمین آب شرب مردم به وجود آمده به‌گونه ای که در تابستان امسال با برگزاری جلسات کارشناسی مدیریت تامین آب شرب در مناطق روستایی به عهده بخشداران گذاشته شد تا از مشکلات در این زمینه کاسته شود.
محامدی خاطرنشان کرد: در جلسات پسماند استان به شهرداری یزد پیشنهاد داده شد در طرح جامع پسماند شهریزد، شهر تفت و روستاهای بخش مرکزی تفت نیز گنجانده شود و با رایزنی‌های صورت گرفته این پیشنهاد مورد تائید قرار گرفت.
محمود زارع رشکوئیه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری نیز اظهار داشت: با حضور معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از شهرستان‌ها مختلف استان یزد بازدید صورت گرفت و وضعیت دهیاری‌ها و روستاهای استان موردبحث و بررسی قرار گرفت و نکات لازم در بهبود توسعه‌ای روستاهای استان توسط ایشان ارائه شد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری به مشکلات شهرستان تفت در ایام تعطیل سال اشاره و تصریح نمود: در تخصیص بودجه و اعتبار، جمعیت ثابت شهرستان تفت دیده می‌شود و برای جمعیت شناور این شهرستان برنامه‌ریزی نشده و همین موضوع معضلاتی را به وجود آورده است.
*** دهیاری ها برای کسب درآمد پایدار در روستاها اقدام کنند
معاون سازمان دهیاری‌ ها و شهرداری‌ های وزارت کشور در نشستی با بخشداران استان یزد در مهریز گفت: از برنامه های مهم دولت، ارائه تسهیلات برای درآمدهای پایدار دهیاری هاست که مسئولان باید برای کسب آن و استفاه در روستاها اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، سعیدرضا جندقیان افزود: ظرفیت های خوبی توسط سازمان شهرداری کشور فراهم شده که باید مناطق از آن بهره مند شوند.
وی ادامه داد: دهیاری ها باید طرح های قابل اجرای خود را در سطح روستاها به بخشداری و دفتر روستایی استانداری معرفی تا اقدام های لازم انجام گیرد.
این مسئول اظهار داشت: بر اساس مقررات و توجهی که دولت به عمران روستاها در بخش های مختلف دارد نسبت به هماهنگی و تخصیص تسهیلات اقدام می کند.
جندقیان از فعالیت دهیاری ها در روستاها با همکاری اعضای شوراهای اسلامی برای کسب درآمد و انجام برنامه های عمرانی و فرهنگی بر حسب نیاز مناطق قدردانی کرد.
وی همچنین از موافقت مجلس شورای اسلامی برای توزیع اعتبارات دهیاری ها توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: کمک های مالی و اعتباری برای همه دهیاری ها در کشور توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برقرار می شود.
شرکت کنندگان همچنین از برخی آثار تاریخی و فرهنگی مهریز دیدن کردند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536/ 6197

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آرامـش عمومی شهر در گـروی تـعامل بین بخشی دسـتگاه های اجرائی

آغاز اجرای عملیات پاکسازی دیوارنویسی های غیر مجاز

افتتاح یادمان سی‌امین سال تاسیس دانشگاه یزد با حضور وزیر علوم

ایران، 41 هزار رشته قنات دارد

نیازمند مدیران خلاق و نوآور هستیم

خون شهدا پاسدار این نظام دینی است

مناسب سازی مکان های مذهبی میبد برای معلولان بررسی شد

آغاز عملیات اجرایی حوزه‌های آبخیزداری در 6 هزار نقطه کشور

یزد مستعد پایتخت سوادرسانه‌ای ایران

دانش‌آموزان یزدی سفیران احسان و نیکوکاری

645 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

مسئولان نسبت به ایمنی پیست اسکی سخوید تفت اقدام کنند

بهبود کیفیت زندگی معلولان مورد نظر بهزیستی اردکان است

اهدا عضو در یزد نجات بخش جان هفت بیمار شد

یادواره 27 شهید مرزبان وطن در ابرکوه برگزار شد

مادران و همسران شهدا الگوی واقعی جامعه هستند

پیکر جانباز شهید در یزد تشییع شد

مهریزی ها صاحب دستگاه سی تی اسکن پیشرفته شدند

یادمان شهدا و زنان ایثارگر در میبد برگزار شد

یاد شهید گمنام در بفروئیه میبد گرامی داشته شد

جوان رودانی ناجی بیماران نیازمند شد

خدمات‌رسانی تیم درمان اضطراری هلال احمر یزد به اهالی روستایی در اصفهان

همکاری دستگاه قضایی با دانشگاه ضروری است

وفات جانسوز ام الشهداء،مادر یتیمان علی (ع) تسلیت باد

بسیج سازندگی و کمیته امداد یزد تفاهم‌نامه همکاری نوشتند

هوای یزد سردتر می‌شود

تعویض لاستیک در جاده ندوشن مرگ آفرین شد

کشف 306 کیلو مواد افیونی طی عملیات ضربتی پلیس در یزد

یزد مستعد پایتخت سوادرسانه‌ای ایران

لزوم تمرکز بر برنامه‌های آموزش پیشگیری از اعتیاد در آموزش و پرورش

اعتلای حوزه پرورشی مدارس مستلزم توسعه فضاهای پرورشی است

یزد میزبان کنگره علمی مسائل اجتماعی جوانان

درآمد 80 هزار تومانی متکدیان یزد در هر ساعت!

سعید پاک‌سرشت - معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری یزد در برنامه صدای شهر دو‌شنبه بیست‌ونهم بهمن‌ماه 1397

محسن کرمی‌نیا - معاون زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد در برنامه صدای شهر چهارشنبه یکم اسفندماه 1397

تداوم کارگاه آموزشی اخلاق حرفه ای ویژه رانندگان سرویس مدارس

تخفیف عوارض

پرداخت عوارض

تحلیل «سقوط پادشاهی» در یزد

339 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

مراسم بزرگداشت 27 شهید مدافع وطن در یزد برگزار شد

اعتبارات بازآفرینی میبد 45 میلیارد ریال اعلام شد

کارگران خدمات شهری اردکان تجلیل شدند

فوت ناشی از حوادث شرکت های آب و فاضلاب 40 درصد کاهش یافت

حادثه رانندگی در ندوشن میبد، یک کشته بر جا گذاشت

نشاط اجتماعی در میبد کم عمق و ظاهری است

آغاز اجرای طرح دانشنامه ازدواج ویژه جوانان یزدی

سرانه‌ی بالای اهدا‌کنندگان خون یزد در قیاس با کشور/ سلامت اهداکنندگان خون در اولویت است

سه زمانه شدن سیستم فرماندهی تقاطع بلوار بسیج به خیابان سلمان

اقـدام سریع و بازدارنده واحد اجرائیات در بدو شروع عملیات سـاخت و ساز غیر مجاز