خبر یزد

آخرين مطالب

سریال بی‌پایان مشکلات معلمان مدارس حمایتی در یزد خواسته معلمان مدارس حمایتی یزد چیست؟ مقالات

سریال بی‌پایان مشکلات معلمان مدارس حمایتی در یزد خواسته معلمان مدارس حمایتی یزد چیست؟

  بزرگنمايي:

خبریزد- تعدادی از معلمان مدارس حمایتی استان چند روزی است که با حضور در مقابل استانداری یزد، دفتر نماینده ولی فقیه در استان و اداره کل آموزش و پرورش یزد نسبت به عدم دریافت حق و حقوق خود اعتراض کردند.

ملانوری یکی از معلمان مدارس حمایتی یزد با بیان این که مدارس حمایتی در سال تحصیلی گذشته رتبه‌های بالای علمی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: متأسفانه مسئولان آموزش و پرورش هیچ توجهی به دستاوردهای ما ندارند.

وی با اشاره به عدم پرداخت حقوق از فروردین ماه امسال تاکنون، افزود: حقوق معلمان مدارس حمایتی بدون اولاد زیر یک میلیون و به ازای هر فرزند که دارای سقف حداکثر دو فرزند است حدود 80 هزار تومان اضافه می‌شود.

این معلم یزدی که در قالب طرح خرید خدمات حدود سه سال در مدارس حمایتی مشغول خدمت است، گفت: نداشتن امنیت شغلی و بیمه‌های 21 و 22 روزه،اصلی‌ترین مشکل معلمان خرید خدمت در استان و کشور است.

خانم نوری یکی دیگر از معلمان طرح مدارس حمایتی با بیان این که کلاس‌های اول تا چهارم این مدارس توسط معلمان خانم و کلاس‌های پنجم و ششم توسط آقایان اداره می‌شود،‌ تصریح کرد: 70 درصد جمعیت معلمان مدارس حمایتی استان یزد خانم و 30 درصد آقا هستند.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح قرداد بیمه‌ای معلمان خرید خدمت، ادامه داد: اگر در روزهای بیست و سوم به بعد هر ماه برای ما اتفاقی بیافتد به دلیل نداشتن بیمه بیچاره می‌شویم.

محمدی از دیگر معلمان مدارس حمایتی که بگفته وی 5 سال در این مدارس سابقه کار دارد، به خبرنگار ایسنا گفت: در حال حاضر 54 مدرسه حمایتی در سطح استان فعالیت می‌کنند که به دلیل عدم پرداخت حقوق معلمان 20 مدرسه تعطیل شده است.

این معلم خاطرنشان کرد: ما در تجمعات خود دو پیشنهاد به معاون وزیر آموزش و پرورش ارائه کردیم که وی با آنها موافقت کرد، به همین منظور بی‌صبرانه منتظر تغییر رویه وزارت آموزش و پرورش در خصوص مدیریت مدارس حمایتی هستیم.

وی در مورد پیشنهادات ارائه شده به«عبدالرسول عمادی» معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به این که سرانه آموزشی در مدارس دولتی حدود سه میلیون تومان و در مدارس حمایتی حدود 800 هزار تومان است، پیشنهاد می‌کنیم سرانه مدارس حمایتی به دو میلیون تومان افزایش یابد تا علاوه بر مزیت‌های مختلف حق و حقوق معلمان این مدارس به موقع و کاملتر پرداخت شود.

محمدی برگزاری آزمون سراسری استخدامی از بین معلمان مدارس حمایتی را از دیگر پیشنهادات معلمان خرید خدمت به معاون وزیر دانست و بیان کرد: با توجه به این که هرکدام از معلمان مدارس حمایتی حدود پنج سال سابقه کلاس داری دارند در صورت استخدام نقش مهمی در توسعه خدمات آموزشی ایفا خواهند کرد.

مسئولان با جدیت مشکلات معلمان حمایتی را رفع کنند

آیت الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در جریان دیدار با جمعی از معلمان طرح حمایتی یزد که نسبت به مشکلات کاری خود اعتراض داشتند اظهار کرد: معلمی شغلی با منزلت و جایگاه بالایی است و معلمانان دارای ارزش و کرامت بسیار بالایی هستند.

وی به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان معلمان حاضر در این جلسه اشاره کرد و افزود: لازم است که نسبت به رفع مشکلات این معلمان اقدامات لازم به عمل آید و مسئولان در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: در ارتباط با بحث امنیت شغلی و بیمه باید مسئولان راهکارهای قانونی که در این زمینه وجود دارد را بررسی کنند و در صورت نیاز و امکان، نسبت به اصلاح قوانین اقدامات لازم صورت پذیرد.

ناصری یزدی گفت: در ارتباط با بحث حقوق هم باید حتما مسئولان استان و کشور تمام تلاش خود را به کار بگیرند که حقوق معلمان به صورت کامل پرداخت شود و به صورتی نباشد که حقوق آنها چندماه عقب بیفتد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به تلاش دشمنان برای سوء استفاده از هر حرکتی در ایران اشاره کرد و افزود: این که معلمان به دنبال حق و حقوق خود هستند کار بسیار خوبی است و حتما باید حقوق خود را دنبال کنند اما همه ما باید مراقب باشیم که زمینه‌ای برای سوء استفاده دشمنان فراهم نکنیم .

مجریان مدارس حمایتی حقوق معلمان را پرداخت کنند

«محمدعلی طالبی» استاندار یزد در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور «عمادی» معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با بیان این که معلمین بیشترین دین را به گردن جامعه دارند، اظهار کرد: رفع نیازهای جامعه فرهنگیان و ارتقای نظام تعلیم تربیت باید در اولویت‌های اجرایی مسئولان قرار گیرد.

وی در ادامه فرهنگیان را از جمله موثرترین عوامل توسعه بیش از پیش استان و کشور دانست و گفت: از مجموعه آموزش و پرورش در استان یزد انتظار می‌رود که پرورش انسان‌های والامقام و توانمند در رفع نیازهای جامعه مأموریت اصلی قرار گیرد.

طالبی تقویت آموزش‌های کارودانش، ارتباط بیشتر با صنعت، آموزش مهارت‌های زندگی، پرورش اجتماعی انسانها و افزایش احساس مسئولیت اجتماعی معلمان با رفع نیازهای این قشر موثر را از جلمه ضرورت‌های اجرایی آموزش و پرورش در استان یزد است.

این مسئول در ادامه با بیان این که مشارکت در استان یزد شرایط خوبی دارد، تصریح کرد: زمینه‌های مشارکت باید بیش از پیش با تأمین نیازهای خیرین در استان فراهم شود.

استاندار یزد در مورد مدارس حمایتی خاطرنشان کرد: انتخاب مجریان مدارس حمایتی باید به نحوی انجام شود که باری از دوش آموزش و پرورش بردارند نه این که با عدم پرداخت حقوق معلمان حمایتی چالش‌های اجتماعی برای استان و کشور ایجاد کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اقتصاد مقاومتی یعنی کارآفرینی و استقلال اقتصادی

موزه ها را دریابیم

دیوار کوتاهی به نام پزشک!

توهم پرآبی

آب انبارهای اردکان، یادگارهایی که گاه معضل می شوند

حواستان به «برادرانه‌»های ما هست؟/ ماجرای «تبانی» علیه یک پدرشهید

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

روزنامه پیمان یزد: به تیم فوتبال شهید قندی فرصت بدهید

پرباری خرمن خوشه های طلایی گندم

فراخوان دومین جشنواره پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان یزد

اتوبوسی که از سوار کردن یک کارگر ممانعت کرد، متوقف شد

مردم داری، کیمیای مدیریت

قدیمی‌ترین فناوری برای استحصال آب روبه زوال است

گردشگری غار یا گردشگری محتاطانه؟

بافت تاریخی یزد زخم‌خورده از ساکنان خارجی/امیدی به بالندگی نیست

ناخرسندی والدین، نارضایتی مدارس

بارندگی ها حریف خشکسالی یزد نشد

دستان ایرانی خالق زیبایی

تجرد قطعی؛ تنهایی بی انتها

رانندگی تدافعی در یزد

حفاظت محیط زیست اردکان، نیازمند توجه ویژه

10 چالش عمده پیش‌روی شهردار جدید یزد چیست؟

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟

کوک شدن ساز انقلاب با تلفیق هنر و نگاه معمار در یزد -

کمرنگ شدن آیین "دوست دوست ، علی دوست " در میبد

آغاز پویش من فطریه‌ام را به بهزیستی می‌دهم در یزد

مهریز، رویشگاه آنغوزه شیرین استان یزد

روایت یادگار دفاع مقدس از نقش رزمندگان ابرکوه در فتح خرمشهر

فرصت‌ها و چالش‌های کشت گلخانه‌ای در یزد- محسن کدخداپور*

بدجوری شاخ و شانه می کشد!

کود سبز؛ گیاهی چند منظوره در بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت

خواب زده ها را بیدار کنید!

کاهش آثار تحریم ها با تکیه بر توان داخلی

رونق تلم زنی در روستاهای سبزدشت بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن

راههای ارتباط موثر با دیگران

بودجه یک سد ضامن بقای تمام قنوات ایران

رمضان ماه نزول و بهار قرآن - احمد جعفری ندوشن *

گردشگری استان یزد در دو راهی تردید و تصمیم؛ آنچه «شریف آباد اردکان» دارد و «ابیانه» ندارد!

رمضان ماه نزول و بهار قرآن

خسارت 70 درصدی طوفان به باغ‌های گوجه‌سبز ابرکوه

آیین روزه داری مردم بافق

یزد در گذر هزاره های تاریخ

نبوغی 600 ساله در آب انبار امیرچخماق یزد

غار سرخون ندوشن، شاهکار طبیعت

صرفه جویی در مصرف آب همچنان ضروریست

بارندگی بهاری نویدبخش سالی خوش برای یزدی ها

لزوم توجه ویژه به گردشگری محلات