آخرين مطالب

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند مقالات

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند

  بزرگنمايي:

حجت الاسلام "سيدحسين عطري" با اشاره به اين که استان يزد به داشتن مردماني سختکوش، نجيب و مومن شهره است، گفت: اصولاً توسعه و پيشرفت بخصوص در استان کويري يزد جز با تلاش بيوقفه مسئولان و همراه بودن مردم و استفاده برنامه‏ريزي شده از پتانسيل‏هاي موجود امکانپذير نيست.

وي افزود: شهرستان اردکان نيز به عنوان بخشي از استان يزد از اين قضيه مستثني نيست و با تفکر و همت مستمر مسئولان، اعتماد و همراهي مردم و بر پايه برنامهريزي مدون و تلاش شبانه‌روزي و بخصوص با استفاده مناسب از منابع معدني و ايجاد صنايع که استراتژي توسعه استان نيز بر اين اساس تعريف شده، گام برداشته و امروز مزد همت مضاعف و کار مضاعف خود در بيش از يک دهه گذشته، ميبيند.

اين مسئول تاکيد کرد: البته در کنار توسعه صنعتي و اقتصادي و عوايدي که نصيب شهرستان شده است، برخي مضرات همچون آلودگي کارخانجات بزرگ صنعتي، شيوع برخي ناهنجاري هاي اجتماعي، کاهش کميت و کيفيت منابع آبي که تامين آب شرب مردم را نيز با مشکل مواجه ساخته و غيره نيز گريبانگير شهرستان شده است که سعي داريم با بهره‌گيري از عوايد موجود و تلاش بيشتر و استفاده از اهرمهاي نظارتي اين مشکلات را نيز به حداقل برسانيم.

عطري همچنين با اشاره به برخي هجمه‌هاي برنامه‌ريزي شده عليه مردم و مسئولان شهرستان اردکان، گفت: متاسفانه عده‌اي خاص از روي ناآگاهي و عمدتاً مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند و مي‌خواهند عدم توانايي در حل مشکلات مردم را با فرافکني توجيه کنند.

رييس شوراي اسلامي شهرستان اردکان با بيان اين که عدالت بدان معناست که هر کسي براساس زحمت، کار و تلاشي که مي‏کند بهره ببرد، گفت: هيچ عقل سليمي نميپذيرد که يک نفر که عملگرايانه به فکر کار و تلاش است، با کسي که حرافانه روزگار سپري مي‏کند، در يک جايگاه قرار گيرد.

وي ادامه داد: آيا درست است که عوايدي که براساس قانون و با تحمل آلودگي و بيماري نصيب شهرستان شده را به جاهايي که کمترين زحمتي براي ايجاد اين صنايع کشيده نشده و در آب و هواي خوب و باغات سرسبز زندگي ميکنند، داده شود؟ چه کسي ميپذيرد که عوارض آلايندگي را بايد بدون اولويت مکان اين واحدهاي آلاينده و براساس جمعيت توزيع کرد؟

عطري در ادامه خاطرنشان کرد: کساني که مفهوم عدالت را درک نکرده‌اند، داعيه‏دار عدالت در استان شدهاند و با تحريک احساسات پاک مردم سعي دارند بر کمکاريها و عدم توانايي خود در رفع مشکل مردم حوزه انتخابيه خود سرپوش بگذارند، يک روز نامه توهين آميز عليه مردم و مسئولان اردکان مينويسند، روز ديگر شوراها را بر عليه مردم اردکان فرا مي‏‎خوانند. هر چند همه اين شانتاژها بياثر بوده است و قطعاً مردم اردکان از طريق هياتهاي نظارت بر اين مسئولان، پيگيري موضوع خواهند شد.

وي در ادامه با هشدار به اين مسئولان، گفت: خون مردم اردکان از اين همه توهين و دروغگويي به جوش آمده، بنده و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرستان اردکان اعلام مي‏کنيم، عواقب تحريک احساسات مردم برعهده تحريک کنندگان و مسئوليني است که به مسئوليت خود براي جلوگيري از نفاق و اختلاف در بين مردم عمل نمي‏کنند.

اين مسئول همچنين با بيان اين که جاي تاسف است که در کميسيون هشت نفره نتوانستند از مواضع‏شان دفاع کنند ولي استان را به هم مي‏ريزند، گفت: استقلال حوزه انتخابيه اردکان از دهه 1330 اتفاق افتاده و بر اساس قانون حوزه انتخابيه اردکان در سال‏هاي اخيز نيز مستقل بوده است.

حجتالاسلام عطري تصريح کرد: مردم با راي خود، نمايندگان را انتخاب مي‏کنند تا از حقشان دفاع و پيگير مشکلاتشان باشد و جالب است پيگيري نماينده مردم اردکان که با منطق، تدبير، تلاش شبانه‏روزي و البته به دور از غوغا سالاري و در نهايت اخلاق و ادب توانسته در همه دولت‏هاي اصولگرا، اصلاح‏طلب و اعتدال‏گرا، چرخ توسعه شهرستان را به پيش برد، لابيگري و غيره تعبير ميشود ولي عدم توانايي خود را بي‏عدالتي ميخوانند.

وي با بيان اين که بهتر است برخي به جاي گلايه از پرتواني نماينده اردکاني، از کم توانايي مسئولان خود انتقاد کنند، در پايان افزود: بياييد دست در دست هم دهيم تا بر اساس ظرفيت‏هاي استان و کار و تلاش و همدلي ،استان را به جايگاه در خور شان آن برسانيم
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حال مهربانی، خوب نیست! محمدحسین فلاح

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!

روستایی كه مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

نفس‌های صنعت طلای ایران به شماره افتاد

شلغم بخورید تا سرما نخورید

دست به دامن افغانی‌کِش‌ها ...

شهر دوچرخه‌ها، مردم دوچرخه‏‌سوار می‏‌خواهد

درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو

روشندل؛ اما توانا

تکنیک ها برای مدیریت اختلافات زناشویی

جنگل های خاتم، نگین سبز کویر استان یزد

سکوت چاه های کشاورزی یزد آرامشی برای حیات

شهرداری این چنینم آرزوست

طبیب شهر

آتش‎نشانی، آمیزه‌ای از عشق و وظیفه

آیا شما با سواد هستید؟

گردشگر فرهنگی بهترین ظرفیت یزد

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

موسیقی، به عنوان یک رسانه

برج خاموشان؛ مدفن دیرین زرتشتیان یزد

رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد

«قمات» برند قالی‌ یزد و قم/هنرمندانی که از ایده ناب نان می‌خورند

جهانی شدن یزد فرصتی برای رونق صنایع دستی ملی

هدفدار باش تا كامروا شوی

/یادداشت/ شناخت دنیای کودکان و چگونگی ایجاد رابطه با آنها

زنگ خطر افزایش ازدواج‏‏‌های زودهنگام

پیامد بی احتیاطی بزرگترها به خطر افتادن جان کودکان است

خورشید به خانه علی وارد شد *محمدحسین فلاح*

مصرف مغز گردو برای بیماران دیابتی مفید است

گردشگری و صنایع دستی، ظرفیت عظیم استان یزد در رویش اقتصادی

ترافیک میدان مهدیه یزد، کلاف سردر گم

پاک سرشت

خانه تاریخی کلاه‌دوزها یکی از جاذبه‌های کم‌نظیر یزد

تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهرِ جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!

نشریات محلی و محتوای تولیدی

قلب تپنده ورزش مرکز استان ، بالاخره تخریب شد!

رونق جاجیم بافی خاتم در گرو تامین بودجه و بازار فروش

/گزارش/ تماس پوستی مادر نیاز نوزادان زودرس به اکسیژن را کاهش می‌دهد

/گزارش/ اصلاح سبک زندگی لازمه داشتن بهداشت خواب مناسب است

اطلاع رسانی واقعی یا خیال بافی و توهم

یک مرد، یک روستا

ناوگان حمل و نقل عمومی یا کوره‌های آدم پزی!

خود انکاری فرهنگی

قنات‌ها هم ازدواج می‌کنند!

چرا امام جعفر صادق(ع) رییس مذهب شیعه نامید؟

صنعت گردشگری سلامت، گنجی مغفول در یزد

اختلال افسردگی در خانواده‌ها زمینه‌ ساز خودکشی است