خبر یزد

آخرين مطالب

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند مقالات

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند

  بزرگنمايي:

حجت الاسلام "سيدحسين عطري" با اشاره به اين که استان يزد به داشتن مردماني سختکوش، نجيب و مومن شهره است، گفت: اصولاً توسعه و پيشرفت بخصوص در استان کويري يزد جز با تلاش بيوقفه مسئولان و همراه بودن مردم و استفاده برنامه‏ريزي شده از پتانسيل‏هاي موجود امکانپذير نيست.

وي افزود: شهرستان اردکان نيز به عنوان بخشي از استان يزد از اين قضيه مستثني نيست و با تفکر و همت مستمر مسئولان، اعتماد و همراهي مردم و بر پايه برنامهريزي مدون و تلاش شبانه‌روزي و بخصوص با استفاده مناسب از منابع معدني و ايجاد صنايع که استراتژي توسعه استان نيز بر اين اساس تعريف شده، گام برداشته و امروز مزد همت مضاعف و کار مضاعف خود در بيش از يک دهه گذشته، ميبيند.

اين مسئول تاکيد کرد: البته در کنار توسعه صنعتي و اقتصادي و عوايدي که نصيب شهرستان شده است، برخي مضرات همچون آلودگي کارخانجات بزرگ صنعتي، شيوع برخي ناهنجاري هاي اجتماعي، کاهش کميت و کيفيت منابع آبي که تامين آب شرب مردم را نيز با مشکل مواجه ساخته و غيره نيز گريبانگير شهرستان شده است که سعي داريم با بهره‌گيري از عوايد موجود و تلاش بيشتر و استفاده از اهرمهاي نظارتي اين مشکلات را نيز به حداقل برسانيم.

عطري همچنين با اشاره به برخي هجمه‌هاي برنامه‌ريزي شده عليه مردم و مسئولان شهرستان اردکان، گفت: متاسفانه عده‌اي خاص از روي ناآگاهي و عمدتاً مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند و مي‌خواهند عدم توانايي در حل مشکلات مردم را با فرافکني توجيه کنند.

رييس شوراي اسلامي شهرستان اردکان با بيان اين که عدالت بدان معناست که هر کسي براساس زحمت، کار و تلاشي که مي‏کند بهره ببرد، گفت: هيچ عقل سليمي نميپذيرد که يک نفر که عملگرايانه به فکر کار و تلاش است، با کسي که حرافانه روزگار سپري مي‏کند، در يک جايگاه قرار گيرد.

وي ادامه داد: آيا درست است که عوايدي که براساس قانون و با تحمل آلودگي و بيماري نصيب شهرستان شده را به جاهايي که کمترين زحمتي براي ايجاد اين صنايع کشيده نشده و در آب و هواي خوب و باغات سرسبز زندگي ميکنند، داده شود؟ چه کسي ميپذيرد که عوارض آلايندگي را بايد بدون اولويت مکان اين واحدهاي آلاينده و براساس جمعيت توزيع کرد؟

عطري در ادامه خاطرنشان کرد: کساني که مفهوم عدالت را درک نکرده‌اند، داعيه‏دار عدالت در استان شدهاند و با تحريک احساسات پاک مردم سعي دارند بر کمکاريها و عدم توانايي خود در رفع مشکل مردم حوزه انتخابيه خود سرپوش بگذارند، يک روز نامه توهين آميز عليه مردم و مسئولان اردکان مينويسند، روز ديگر شوراها را بر عليه مردم اردکان فرا مي‏‎خوانند. هر چند همه اين شانتاژها بياثر بوده است و قطعاً مردم اردکان از طريق هياتهاي نظارت بر اين مسئولان، پيگيري موضوع خواهند شد.

وي در ادامه با هشدار به اين مسئولان، گفت: خون مردم اردکان از اين همه توهين و دروغگويي به جوش آمده، بنده و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرستان اردکان اعلام مي‏کنيم، عواقب تحريک احساسات مردم برعهده تحريک کنندگان و مسئوليني است که به مسئوليت خود براي جلوگيري از نفاق و اختلاف در بين مردم عمل نمي‏کنند.

اين مسئول همچنين با بيان اين که جاي تاسف است که در کميسيون هشت نفره نتوانستند از مواضع‏شان دفاع کنند ولي استان را به هم مي‏ريزند، گفت: استقلال حوزه انتخابيه اردکان از دهه 1330 اتفاق افتاده و بر اساس قانون حوزه انتخابيه اردکان در سال‏هاي اخيز نيز مستقل بوده است.

حجتالاسلام عطري تصريح کرد: مردم با راي خود، نمايندگان را انتخاب مي‏کنند تا از حقشان دفاع و پيگير مشکلاتشان باشد و جالب است پيگيري نماينده مردم اردکان که با منطق، تدبير، تلاش شبانه‏روزي و البته به دور از غوغا سالاري و در نهايت اخلاق و ادب توانسته در همه دولت‏هاي اصولگرا، اصلاح‏طلب و اعتدال‏گرا، چرخ توسعه شهرستان را به پيش برد، لابيگري و غيره تعبير ميشود ولي عدم توانايي خود را بي‏عدالتي ميخوانند.

وي با بيان اين که بهتر است برخي به جاي گلايه از پرتواني نماينده اردکاني، از کم توانايي مسئولان خود انتقاد کنند، در پايان افزود: بياييد دست در دست هم دهيم تا بر اساس ظرفيت‏هاي استان و کار و تلاش و همدلي ،استان را به جايگاه در خور شان آن برسانيم

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لحظه های بهاری، فرصتی برای یزدی ها

سقف های ناایمن بالای سر دانش آموزان یزد

فرش اردکان، نماد فن و هنر

یزد، همچنان درگیر معضل آبگرفتگی

بارش بهاری بهترین ظرفیت برای تأمین آب شرب یزد است

توران‌‌پشت؛ روستایی دیدنی منسب به توراندخت ساسانی

آبشار سفیده ندوشن پدیده ای جذاب در استان یزد

صدای پتک و چکش آهنگری ندوشن رو به خاموشی است

شلختگی در اطلاع رسانی

قلعه جنت آباد بهاباد را بهتر بشناسیم

یزد، دیار پاکان در گذر تاریخ

به یزد سفر نکنید!

ستاره پیشگامان درخشید و ماه هندبال شد؛ صعود و قهرمانی دلچسب

جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران

هزینه های سرسام آور دندانپزشکی بر دوش مردم- محمدحسین فلاح*

اردکان، یونان کوچک استان یزد، آماده پذیرایی از گردشگران

خانه تکانی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب

امانتی که پس از یک قرن باز نشد!

منارجنبان اثری کم نظیر در ندوشن

معرفی آب انبار های ندوشن استان یزد

نگاهی به جاذبه های دیدنی و گردشگری ندوشن

پدیده زمین خواری و ضرورت اقدام مردم و مسئولان مهریز

یزد جهانی، آماده استقبال از مسافران نوروزی

استفاده طولانی مدت از هندزفری و هدفون برای گوش مضر است

هجمه به وکالت؛ تعرض به عدالت

چادرملو دولتی است یا خصوصی؟!

کم آبی، مشکل عمده استان یزد

اعتدال در شهرسازی

تاثیر حضور زنان کارآفرین در سلامت اقتصاد

تلاش برای دمیدن جانی تازه به مجموعه‌ 700 ساله‌ی رکنیه یزد

اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا از نگاه هفته نامه جام یزد

بخشنامه‌های صادراتی چالش تجار ایرانی

نساجی، ظرفیتی برای اشتغال؛

نقش نگاره هایی که به هیچ انگاشته شد

نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی

یزد نو دیگری برای یزدی ها ‏در جزیره قشم ‏

خطرات پیست اسکی سخوید تفت را جدی بگیریم

یزد دومین استان کم بارش کشور

آبگرفتگی معابر یزد، قصه تلخی که هر سال تکرار می شود

«ولنتاین»؛ کابوس یا رویای جوانان ایرانی!؟

شخصیت‎شناسی افراد با استفاده از عملکردشان در فضای مجازی

استاندار آقازاده

امید مردم و تدبیر حکمران خوب در یزد

مردم یزد، فرهنگ یزد

مروری بر شكل‌گیری و آغاز نهضت شعار‌نویسی یزد

مطبوعات یزد، گرفتار در چنبرۀ مشکلات

آئین سده، پاسداشت دانش و خرد ایرانیان است

هویت شهر را سیاسی نکنید

فدراسیون به دام مخالفان کی روش نیفتد

رد پای یزدی‌ها در قیام 15 خرداد سال 42