خبر یزد

آخرين مطالب

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌های یزد از آیینه آمار فرهنگي

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌های یزد از آیینه آمار

  بزرگنمايي:

خبر یزد - چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌ ‎ های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌ها با کوله‌باری از آمارهای از قلم افتاده، با معرفی برگزیدگانی از استان‌های یزد، فارس، کرمان و جنوب کرمان به کار خود پایان داد.
«کاظم صادقپور» عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان یزد در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، به ارسال مجموعاً 659 اثر به این دوره از جشنواره اشاره و تصریح کرد: پس از بازبینی آثار 54 مورد از آنها به دلیل نقص مدرک حذف و 605 اثر داوری شد.
وی میزان مشارکت بانوان در این دوره از جشنواره را 42 درصد و برای آقایان 58 درصد اعلام و اظهار کرد: آثار به تفکیک بخش‌های جشنواره در بخش سرمقاله و یادداشت 86 اثر، طراحی و گرافیک 50 اثر، مقاله 23 اثر، گزارش 131 اثر، عکس 28 اثر، مصاحبه 29 اثر، تیتر 72 اثر، کاریکاتور 20 مورد و بخش ویژه نیز 189 اثر را شامل می‌شد.
به گفته‌ی وی، بیشترین فراوانی برگزیدگان در کسب رتبه اول مربوط به روزنامه بشارت یزد، دو هفته نامه صدای‌تاک کرمان و روزنامه خبر جنوب فارس و رتبه دوم به خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنای یزد) و روزنامه خبر جنوب فارس و رتبه سوم هم روزنامه بشارت اختصاص یافت.
این مسئول در ادامه نیز روزنامه بشارت یزد و خبر جنوب فارس را نیز با دریافت پنج مقام، صاحب بیشترین فروانی در برگزیدگان این جشنواره اعلام کرد.
وی با بیان این که این جشنواره اولین جشنواره الکترونیکی مطبوعات استان بود، یادآور شد: برای اولین بار آثار استان‌های یزد، فارس، کرمان و جنوب کرمان به صورت الکترونیکی از طریق پورتال جشنواره دریافت شدند.
صادق‌پور با اشاره به تدوام برگزاری این جشنواره به صورت سالانه، بیان کرد: این جشنواره که با موج‌آفرینی عظیمی برگزار و منجر به ارزیابی و رقابتی سالم بین خبرنگاران و روزنامه‌نگاران شد، با استقبال 60 درصدی آثار یزدی‌ها همراه بود و از این رو امیدواریم که با ارتقای سطح آن در سنوات بعدی، جشنواره را به صورت ملی میزبانی کنیم.
وی در ادامه نیز اسامی برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف را یادآور شد و تصریح کرد: در بخش سرمقاله و یادداشت به ترتیب «داود پاک طینت» از هفته‌نامه ساباط یزد، «جمیله اسکندری» از دوهفته‌نامه سکوت (کرمان) و «محسن ماندگاری» از روزنامه صبح یزد (یزد) جایگاه اول تا سوم را کسب کردند و «غلامرضا مالک‌زاده» از ایرنا(فارس) شایسته تقدیر معرفی شد.
این مسئول افزود: در بخش مقاله «کاظم شاملو» از ایرنای یزد حائز رتبه دوم و «محمد امامی» از روزنامه بشارت یزد به جایگاه سوم دست یافتند ولی داوران هیچ شرکت‌کننده‌ای را حائز رتبه برتر ندانستند.
وی در مورد برگزیدگان بخش عکس نیز گفت: «محمدجواد راغبیان» از روزنامه همشهری(یزد)، «بهارک روشن بخش» از ایسنای یزد و «علی محمدی‌راد» از هفته‌نامه شهر راز(فارس) به ترتیب اول تا سوم شدند.
صادقپور ادامه داد: در بخش طراحی و گرافیک نیز «امین سامعی»از روزنامه بشارت یزد، «محبوبه جعفری» از روزنامه صبح یزد و «مجید آباد»از روزنامه توریسم(فارس) به ترتیب اول تا سوم شدند.
به گفته‌ی وی، «سعیده السادات درخش» از دو هفته‌نامه سی و سه یزد، «محمد شهبازی» دو هفته‌نامه سی و سه یزد و «سمیرا مولودی» از روزنامه شیراز نوین فارس در بخش گزارش جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند.
وی نفرات برگزیده بخش مصاحبه را به ترتیب «محبوبه فیروزآبادی» از هفته نامه صدای تاک کرمان، «صالح مستوفیان» از روزنامه بشارت یزد و «عاطفه ابراهیمی» از ماهنامه آوای رسا یزد اعلام کرد.
وی با اشاره به این که هیچ اثری در بخش خبر به عنوان نفر اول حائز رتبه نشد، گفت: «پیمان کشاورز» از روزنامه شیراز نوین فارس و «سید غیاث‌الدین ملک حسینی» از روزنامه خبر جنوب(فارس) به جایگاه دوم و سوم دست یافتند، «کبری دانشی»از ایرنای یزد نیز شایسته تقدیر عنوان شدند.
صادق‌پور نفرات اول برگزیده بخش تیتر را به طور مشترک «محمدرضا نژاد حیدری پور» از هفته‌نامه صدای‌تاک کرمان و «رقیه دهقانی» از روزنامه خبر جنوب فارس، نفر دوم به طور مشترک «رقیه دهقانی» از روزنامه خبر جنوب فارس و «سید غیاث‌الدین ملک حسینی» از روزنامه خبر جنوب فارس، نفر سوم به طور مشترک «سمیه شرف دینی» از روزنامه قدس یزد، «امیر شیخ علیشاهی»از هفته نامه یزد بیدار یزد و شایسته تقدیر در این بخش «مرضیه امیری» از پایگاه خبری شیرازه فارس اعلام شدند.
عضو هیات مدیره خانه مطبوعات یزد نفرات برگزیده بخش طنز را نیز به ترتیب «محمد علی وزیری» از روزنامه بشارت یزد، «یاسر سیستانی‌نژاد» از روزنامه پیام مای کرمان و «محمود فتاحی اردکانی» از دوهفته نامه مروت اردکان یزد را به ترتیب اول تا سوم معرفی کرد.
وی با بیان این که در بخش ویژه با عنوان «نقش شخصیت‌های یزد در شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی» هیچ اثری در جایگاه اول و دوم برگزیده نشد، گفت: «فاطمه رهبریزدی» از ایسنا جایگاه سوم این بخش را کسب کرد.
وی با اشاره به برگزیده نشدن هیچ اثری در جایگاه اول در بخش «فرخی یزدی، اخلاق رسانه ای، روزنامه‌نگاری مسئولانه و عمل‌گرا»، گفت: «اسماعیل عسلی» از روزنامه عصر مردم فارس دوم و «اطهره منصوری» از دوهفته نامه روز خوب یزد سوم شدند.
صادقپور با اشاره به کسب جایگاه اول بخش «مطبوعات و شهر جهانی» توسط «کاظم شاملو» از ایرنای یزد، تصریح کرد: «سید احمد نجفی» از ایرنای فارس دوم و «محمدرضا حائری‌زاده» از دو هفته‌نامه اندیشه یزد، سوم شدند.
وی در مورد بخش «چالش‌های پیش روی جوانان»، افزود: در جایگاه اول هیچ اثری در این بخش حائز رتبه نشد اما «محمد امین افشارپور»ایرنای فارس دوم و «فائزه وزیری» از دو هفته‌نامه سی وسه(یزد) سوم شدند.
وی با اشاره به برگزیدگان بخش «شهروند آگاه، شهر آباد»، تصریح کرد: «محمدامین افشارپور» از ایرنای فارس، «شیما عباس‌زاده» و «فاطمه رهبریزدی» از ایسنای یزد و «محمد شهبازی» از روزنامه بشارت یزد اول تا سوم شدند.
این مسئول «پارسا بهمنی» از روزنامه خبر جنوب فارس، «سمیه گلابگیریان» از روزنامه همشهری یزد، «محبوبه فیروزآبادی» از هفته نامه صدای تاک کرمان اول تا سوم شدند.
وی با بیان این که در بخش «رسانه و مسئولیت اجتماعی» هیچ اثری در این بخش حائز رتبه اول نشد، تصریح کرد: «احمدرضا سهرابی» از روزنامه عصر مردم فارس و «فرشاد براتی» از خبرگزاری تسنیم یزد به ترتیب دوم و سوم شدند.
صادق‌پور در مورد بخش «ترویج ورزش» بیان کرد: هیچ اثری در این بخش رتبه اول و دوم را کسب نکردند اما «سعید صادقی‌مقدم» از ایرنای یزد سوم شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهر جهانی یزد بی‌بهره از سفرهای اقساطی!

خداحافظی با موریانه‌های بقعه سیدون علی نقیا ابرکوه

پیوست فرهنگی درخت توت با قطب نساجی سنتی ایران

پایان جشنواره «خش‌دلانه» با معرفی برگزیدگان

طرح احتمالی انگلیس برای مصادره دارایی‌های ایران

مدیران دولتی از نماز جمعه برای گزارش‌ دهی به مردم استفاده کنند

928 نفر در یزد از تحصیل بازمانده‌اند

بازی بر سر هویت بنای تاریخی زندان اسکندر در یزد!

مولاوردی: بار‌ها به روحانی گفتم وزیر زن معرفی کن

برنامه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد مخاطب محور است

لزوم استفاده از هنر برای برداشتن نقاب کذایی مستکبران

«فرشته یا آدمی» منتشر شد

نحوه تقسیط اسناد دریافتنی تصویب شد

بیاینه گام دوم انقلاب تفسیر قرآن کریم است

ناگزیر به اولویت‌بندی بیمه هنرمندان صنایع دستی هستیم

حضور 30 هزار نفر در برنامه‌های اوقات فراغت کانون مساجد یزد

بیانیه گام دوم رویکرد اجرایی سازمان تبلیغات است

برگزاری طرح تابستانه کتاب در 17 کتابفروشی شهر یزد

اشعار و نوحه‏‎های معنوی، گنجینه‏‏‌های انقلاب هستند

ثبت جهانی یزد در ارتقای امنیت ملی موثر است

درخواست فوری نتانیاهو از اروپا علیه حزب‌الله

همایش استاد سید محمّدعلی ریاضی یزدی برگزار می‌شود

تشکیل انجمن علمی مرمتگران و معماران برای آسیب‌شناسی بافت تاریخی یزد

عرضه‌ی 50 هزار جلد کتاب با تخفیف 60 درصد در نمایشگاه ابرکوه

افتخار کارگزاران نظام خدمت به زائرین اربعین حسینی است

نسخ خطی دیوان اشعار شاعران یزدی رونمایی می‌شود

برگزاری سومین جشنواره آلبالو در روستای ییلاقی طزرجان یزد

بازار داغ گروه‌های گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی

جزئیات محکومیت ریخته‌گران و عیسی شریفی

ماجرای پرداخت 1.5 میلیون یوروی اتحادیه اروپا به یزد چیست؟

مستند‌ات کاملی از بادگیرهای ایران برای ثبت جهانی نداریم

مکرون با روحانی، پوتین و ترامپ دیدار می‌کند

15 مردادماه مهلت پایانی ارسال آثار به جشنواره فرهنگی‌ هنری جامعه پزشکی یزد

اتاق مشایی در اوین را به نجفی دادند

انیمیشن گردشگری تاریخی شهر یزد ساخته می‌شود

تشدید نظارت‌ها بر واحد‌های اقامتی و تاسیساتی گردشگری یزد

اکران و تحلیل «کفرناحوم» در حوزه هنری یزد

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: بدحجابی ترحم ندارد

جشن زیر سایه خورشید در مهریز برگزار شد

روحانی: ادعای ناکارآمدی دولت دروغ است

آغاز عملیات ساخت سرای فرهنگی رسولیان در یزد

وضعیت نماز در جامعه نگران‌کننده نیست/وقت شرعی اقامه نماز در ادارات 20 دقیقه است

تکذیب وساطت روسیه برای مذاکره ایران و آمریکا

300 شاخه گل و بسته فرهنگی به دختران محجبه مهریز اهدا شد

رعایت حجاب به سلامت معنوی جامعه کمک می کند

نخستین پویش فصل گرم کتاب در یزد برگزار شد

صباغیان: مسئولان به تکمیل دهکده ترویستی تیجرد کمک کنند

جشن میلاد امام رضا(ع) در یزد برگزار شد

شهردار یزد مبلغ هزینه شده در بافت تاریخی را 700 میلیارد ریال عنوان کرد

ضرورت تداوم زندگی اجتماعی در بافت تاریخی یزد