خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار:

تجربه، دلیل اصلی انتخاب رستگاری به عنوان فرماندار یزد است سياسي

تجربه، دلیل اصلی انتخاب رستگاری به عنوان فرماندار یزد است

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - استاندار یزد با بیان اینکه پیشنهاد حضور افرادی خارج از مجموعه کنونی را به عنوان فرماندار مرکز استان نپذیرفته است، گفت: باتوجه به تجربه فرمانداران و شرایطی از جمله در پیش بودن انتخابات مهم سال آینده، فرماندار یزد از بین فرمانداران سایر شهرستانها انتخاب شد.
به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز دوشنبه در آیین معارفه فرماندار جدید یزد افزود: انتخاب فرماندار مرکز استان ماراتنی بود که می‌توانست با تعیین تکلیف زودتر به دو 100 متر تبدیل شود اما نکته مثبت تاخیر هفت ماهه آن، حضور فردی باانگیزه و قدرتمند بود.
وی اظهار امیدواری کرد: سیدمحمد رستگاری فرماندار جدید یزد همچون دوره مدیریت در فرمانداری مهریز، این مسئولیت را نیز به نحو احسن انجام دهد.
استاندار یزد، جوانی و انگیزه زیاد برای پیگیری امور، داشتن روحیه تعامل و ارتباطات موثر درون و برون استانی، موفقیت در شهرستان مهریز با برقرار تعادل در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و مورد وثوق همه گروه های اجتماعی و سیاسی بودن را از جمله شاخص های انتخاب رستگاری به عنوان فرماندار یزد عنوان کرد.
وی ادامه داد: از فرماندار مرکز استان انتظار می رود امور مرکز استان را همانند حضور در فرمانداری مهریز پیش ببرد و فعالیت ها را از حاشیه استانداری خارج کرده و خود به عنوان استانداری در مدل کوچکتر عهده دار مسائل مختلف مرکز استان باشد.
استاندار یزد تصریح کرد: پیش از این فضای لازم برای فعالیت فرمانداران مرکز استان در استانداری و سایر دستگاه ها فراهم نبود و چنین جایگاهی برای پیگیری امور و انجام فعالیت ها به آنان داده نمی شد اما اکنون شرایط فراهم است.
طالبی، از مدیران کل دستگاه های مختلف استان و بخش های مختلف استانداری خواست تعامل و همکاری مستمر با فرمانداری یزد را با نگاه کنونی مدیریت ارشد استان در دستور کار قرار دهند تا با پیگیری موضوعات مرکز استان توسط فرماندار، باری از دوش استانداری کم می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد: فرماندار یزد برای سرانجام رساندن برنامه ها با نخبگان حوزه های مختلف، ائمه جمعه و روحانیان، اعتماد به اقشار مختلف مردم و گروه‌های مرجع از جمله معتمدان محلات و مسئولان هیات‌های مذهبی، شوراهای اسلامی و سازمان های مردم نهاد، تعامل سازنده و موثر داشته باشد.
استاندار یزد باتاکید بر فعال شدن تشکل های اجتماعی و سیاسی در مرکز استان خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی مانند خانه احزاب در یزد وجود دارد اما آنچنان که باید و شاید ازآن استفاده نشده است.
طالبی افزود: باید با فعال شدن خانه احزاب و کمک تشکل هایی از جمله در حوزه جوانان، تحرک اجتماعی خوبی در شهرستان یزد ایجاد و اولویت های مطرح شده برای استان اجراییاز ظرفیت های مختلف در این راه استفاده شود.
وی با یادآوری خدمات و تلاش های بسیار مطلوب مصطفی سالاری در مدت تصدی مسئولیت فرمانداری شهرستان یزد، گفت: دراین دوره شاهد رشد قابل توجهی در برخی بخش ها بودیم و برای مثال در بحث انتخابات که مرکز استان همواره پایین ‌ترین مشارکتها راداشت با اقدامات اثرگذار سالاری و همکارانش توانست به بالاترین نرخ مشارکت در کشور برسد.
طالبی با بیان اینکه سالاری تعامل بسیار خوبی با مردم و نخبگان بخش مرکزی و زارچ ایجاد کرده بود، ادامه داد: شهرستان یزد در دوره مدیریتی سالاری، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کمترین حاشیه ها و ردصلاحیتها داشت و وی به عنوان رئیس هیأت اجرایی، مسئولیت خود را به نحو احسن با اعضای هیأت نظارت و دیگر دست‌اندرکاران انجام داد.
استاندار یزد از آنچه پذیرش ایثارگرانه سرپرستی فرمانداری یزد توسط عباس حیدری و احمد ترحمی مدیرکل حوزه استاندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری دانست قدردانی و اضافه کرد: سالاری فرماندار پیشین یزد هم مسئولیت دیگری را در مجموعه استانداری تقبل خواهد کرد.
همچنین فرماندار یزد اظهار داشت: همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر نخبگان حوزه های مختلف برای انجام وظایف محوله گام برداریم.
سید محمد رستگاری با قدردانی از زحمات خالصانه همه فرمانداران شهرستان یزد در دوره های گذشته افزود: به طور حتم موارد مطرح شده توسط استاندار در بخش هایی از جمله ارتقای جایگاه ادارات شهرستان پیگیری و تلاش می شود یزد جایگاه خود را به صورت شایسته در بحث مدیریتی پیدا کند.
وی ادامه داد: بدون شک برای موفقیت در امور شهرستان یزد تعامل با نخبگان، معتمدان، روحانیان و علما، اقشار مختلف مردم و استفاده از ظرفیت رسانه ها و ثبت بخشی از بافت تاریخی یزد در میراث جهانی یونسکو در دستور کار قرار می گیرد و تلاش می شود با افزایش سعه صدر در مقابل مردم مستضعف، فعالیت ها نمود عینی و عملی داشته باشد.
مصطفی سالاری فرماندار پیشین یزد نیز از تهیه گزارش 100 صفحه ای عملکرد خود در فرمانداری خبرداد و گفت: به سرانجام رسیدن زمین مسکن فرهنگیان و جوانان زارچ پس از 14 سال، سند زمین های اهالی منطقه خیابان انقلاب پس از 10 سال، معبر ورودی محمدآباد بعد از 12 سال و رشد 300 درصدی اعتبارات از سال1394 تا 1397 از جمله این فعالیت ها محسوب می شود.
همچنین احمد ترحمی سرپرست پیشین فرمانداری یزد، انتخاب فرماندار این شهرستان را ماراتنی دشوار دانست و گفت: از اینکه پایان این ماراتن هفت ماهه با انتخابی مناسب همراه بود، خرسندیم.
در این آیین با قدردانی از تلاش های مصطفی سالاری در دوره مدیریتی فرمانداری یزد و همچنین عباس حیدری و احمد ترحمی در دوره سرپرستی این فرمانداری، حکم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور توسط استاندار یزد به سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد اعطا شد.
در آیین تکریم و معارفه فرماندار یزد که در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد، رئیس دفتر آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان مهریز و اعضای شورای اداری شهرستان یزد نیز حضور داشتند.
رستگاری که از ابتدای سال 1393 تا پیش از این انتصاب به عنوان فرماندار مهریز فعالیت می کرد متولد 1354 و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است.
کارشناس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مرکز یزد، کارشناس روابط عمومی ‌استانداری یزد، کارشناس اشتغال و سرمایه گذاری فرمانداری مهریز، بخشدار مرکزی و معاون فرماندار مهریز از دیگر سوابق کاری رستگاری به شمار می آید.
فرمانداری یزد از 16 مردادماه امسال به دنبال استعفای مصطفی سالاری، ابتدا با سرپرستی عباس حیدری و سپس احمد ترحمی اداره می شد.
از جمعیت یک میلیون و 138 هزار نفری استان یزد حدود 60 درصد در شهرستان یزد (مرکز استان) زندگی می کنند.
این شهرستان شامل 2 بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه و دهستان‌ های فجر، فهرج، اله آباد و محمدآباد است.
7532/ 6197

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهرداری بیشترین سهم را در سیلاب اخیر شیراز داشت

سلایق افراد در بدنه دولت نباید در سرنوشت یک ملت اثرگذار باشد

دولتی‌ها بدانند هزینه هر اشتباه لزوماً نابودی افراد نیست

وزیر دادگستری مشکل واحد تولیدی «ندوشن» یزد را بررسی کرد

دو هتل 5 ستاره در یزد احداث می شود/ایجاد 214 واحد بومگردی

واژگونی پراید در جاده یزد به بافق یک کشته و 2 زخمی برجا گذاشت

فیلم جزئیات انهدام بزرگترین شبکه جهانی جاسوسی آمریکا توسط ایران

معاون سازمان میراث فرهنگی: تپه 8 هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

توسعه متوازن مهریز در گرو همکاری خبرنگاران است

10 تن ریشه گیاهان دارویی قاچاق در شهرستان خاتم کشف شد

رفع مشکلات کشور با اجرای اصولی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

عرصه هنر زمینه خوبی برای گسترش فضایل اخلاقی است

جشنواره قصه گویی « یکی بود، یکی نبود» در یزد شروع به کار کرد

12 سند همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه امضا شد

فرصت های تجاری ایران، قطر و عمان در تهران بررسی شد

وزیر نیرو :ایران نگاه راهبردی به همکاری اقتصادی با همسایگان دارد

وزیر دادگستری از چند واحد تولیدی استان یزد دیدار کرد

بخش خصوصی عقب‌تر از دولتی‌ها در آزادسازی ساحل خزر

تدبیر دولت امید برای اتمام راه‌های نیمه‌تمام

مشاور وزیر کشور: تشکیل خانواده "تفردی" زنگ خطری برای جامعه است

نحوه نظارت وزارت کشور به تخلفات مدیران داوطلب در انتخابات

تمام ظرفیت‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا استفاده شود

2415 واحد یزد 1334 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

صیانت از قضات و تربیت نیروهای پاکدامن سرلوحه دستگاه قضایی است

وزیر دادگستری: صیانت از قضات جوان، وظیفه مسئولان قضایی است

نظام و دولت بر حفظ حرمت مردم تاکید دارد

وزیر دادگستری: مبارزه با قاچاق کالا در گرو بهره گیری از ظرفیت هاست

توسعه کشور از مسیر همدلی و وحدت قوا می‌گذرد

فرآیند کارگروه امور زیربنایی یزد الکترونیک می شود

ستاد بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در یزد تشکیل شد

تولیدکنندگان فرهنگ سودمحوری را از فعالیت خود دور کنند

میزان مصرف برق در یزد 8 درصد افزایش یافت

شورای اسلامی عقدا راه‌های وصول درآمد پایدار را اجرایی کند

سه دفتر تسهیل‌گری و توسعۀ محلی در یزد افتتاح می شود

وزیر دادگستری: همدلی قوا، بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند

تشکلهای خصوصی، نقش فعال تری برای ارتباط با دستگاههای خدمات رسان ایفا کنند

خاموشی کامل بعد از ساعت اداری در ادارات یزد حاکم شود

وزیر دادگستری از واحدهای قضایی یزد بازدید می‌کند

وحدت تنها راهکار رفع مشکلات امروز کشور است

یک نیروگاه خورشیدی در یزد وارد مدار بهره‌برداری می‌شود

نیروگاه برق آبی امیرکبیر تهران پس از 51 سال وارد مدار شد

کاراته کای یزدی به تیم منتخب استعدادهای برتر کشور دعوت شد

واژگونی خودرو در اردکان، مرگ راننده را به دنبال داشت

زرتشتیان جهان در چک چک اردکان یزد گردهم آمدند

قانونمندی و مشارکت حداکثری، اولویت های ستاد انتخابات یزد است

خسارت دیدگان سیل در میبد، کمک بلاعوض دریافت می کنند

وزیر دادگستری وارد یزد شد

چالش اصلی بازسازی مناطق سیل زده خوزستان، نبود هماهنگی است

یک دهنه غار در زیر شهر «برزک» کاشان کشف شد

تراز دریاچه ارومیه به حدود 1272 متر رسید