خبر یزد

آخرين مطالب

محور سخنان امامان جمعه ابرکوه، بهاباد، مهریز و ندوشن سياسي

محور سخنان امامان جمعه ابرکوه، بهاباد، مهریز و ندوشن

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- سفر رئیس‌جمهوری به عراق برای نظام برکت داشت، رجب ماه خودسازی است، لزوم همکاری در برگزاری آئین اعتکاف و ملی شدن صنعت نفت اقدامی سرنوشت‌ ساز بود از جمله محور سخنان ائمه جمعه شهرهای ابرکوه، بهاباد، مهریز و ندوشن بود.
به گزارش ایرنا امام‌جمعه ابرکوه با اشاره به سفر هفته جاری رئیس‌جمهوری ایران به عراق گفت: این سفر پیام‌ها و دستاوردهای با برکتی برای نظام ، کشور و ملت داشت.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه افزود: ایجاد تسهیلات رایگان برای صدور روادید برای زائران و تفاهم‌نامه‌ها برای لایروبی اروندرود، نفت، تجارت ، بهداشت، حمل‌ونقل ازجمله این دستاوردهاست .
وی اظهار داشت: مقدمات سفر هیئت ایرانی که از سه هفته قبل فراهم‌شده بود، موجب خشم و عصبانیت مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل شد .
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ادامه داد: سفر مقامات غربی، آمریکایی به عراق سرزده و بدون اعلام قبلی بود و به‌تازگی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هم با چراغ خاموش، شبانه و بدون استقبال مقام‌های عراقی وارد این کشور شد.
حسینی تصریح کرد: به لطف خدا سفر رسمی دکتر روحانی و هیئت بلندپایه ایرانی مملو از مودت و علاقه در مناسبات راهبردی و همراه با استقبال گرم و رسمی مقام‌های عراقی بود.
خطیب جمعه ابرکوه تصریح کرد: در آستانه این سفر، آمریکا خشم خود را با قرار دادن نام حشد الشعبی( نیروهای مردمی) عراق در لیست گروه‌های تروریستی نشان داد و همزمان هم انگلیس حزب‌الله را تروریست معرفی کرد.
وی یادآور شد: عربستان هم به نیابت از این 2 کشور خبیث به بمباران مردم بی‌دفاع یمن پرداخت که در یک مورد آن 23 زن و کودک به شهادت رسیدند.
حسینی همچنین به اعطای نشان ذوالفقار که بالاترین نشان افتخار نیروهای مسلح است به سردار سرافراز سپاه قدس سلیمانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این نشان از رضایتمندی مقام معظم رهبری از این سرباز فداکار اسلام و نشانه‌ای از قدردانی ملت‌های مسلمان ایران ، عراق ، سوریه ، افغانستان ، پاکستان و لبنان از وی دارد.
امام‌جمعه ابرکوه به انتصاب حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه از سوی رهبری اشاره کرد و یادآور شد: از رئیس جدید این قوه انتظار است با انگیزه مضاعف و با به‌کارگیری تجارب خوب و موفق گذشته خود در دستگاه قضا وارد مرحله جدیدی از نمایش اقتدار انقلابی شود که زیبنده گام دوم انقلابی باشد.
وی در ادامه با تسلیت سالروز رحلت یادگار حضرت امام مرحوم سید احمد خمینی افزود: وی سرباز فداکار ولایت و مشاوره‌ای امین برای امام (ره) و سنگ صبور انقلاب بود.
7540/ 2047/
** بهاباد
امام‌جمعه موقت بهاباد به رجب و ایام البیض اشاره کرد و گفت: رجب ، ماه خودسازی و استجابت دعاست.
حجت‌الاسلام محمدعلی اخوان بهابادی در خطیه های نماز جمعه این هفته بهاباد با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به فضیلت‌های این ماه اشاره کرد و افزود: علاوه بر این‌که تمامی ماه رجب از فضیلت و منزلت خاصی برای عبادت و بندگی برخوردار است، برخی ایام در این ماه هست که از فضیلت بیشتری برخوردارند و اعمال خاصی برای آن ذکرشده و به اعمال و ادعیه آن توجه شده است.
امام‌جمعه موقت بهاباد ولادت با سعادت نخستین امام شیعیان جهان امام علی (ع) و روز پدر را تبریک گفت و اظهار داشت: حضرت علی نخستین فردی بود که در خانه کعبه به دنیا آمد و شخصیتی با عظمتی داشت .
وی همچنین به 13 رجب آغاز ایام البیض و اعمال عبادی و معنوی «اعتکاف» اشاره کرد و اظهار داشت : اعتکاف خلوت دل برای نزدیک‌تر شدن به معبود است .
امام‌جمعه موقت بهاباد تصریح کرد : اعتکاف، فرصتی برای عبادت عارفانه و خودشناسی و بازگشت به خویشتن‌ است و اعمال عبادی اعتکاف با توجه به برکات و ثمره‌هایی که در جهت سازندگی معنوی و روحانی افراد دارد، از بعدی تربیتی برای سازندگی انسان و تربیت دینی و معنوی او برخوردار است .
رئیس حوزه علمیه بهاباد به سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه به عراق اشاره کرد و گفت : این سفر به کشور دوست و همسایه ایران یعنی عراق که با استقبال گرم مقامات این کشور همراه بود سبب ایجاد روابط بین دو کشور و ترس دشمنان ازجمله عصبانیت آمریکا از این سفر شد.
امام‌جمعه موقت بهاباد به تفاوت سفر رئیس‌جمهوری ایران و آمریکا به عراق اشاره کرد و افزود : اولین نکته در تفاوت این سفر با سفر مقامات سایر کشورها به عراق است، سفر هیئت ایرانی از سه هفته پیش به‌صورت رسمی اعلام شد .
وی ادامه داد: حال آن‌که سفر مقامات برخی از کشورهای منطقه و غربی ازجمله سفر مقامات آمریکا به عراق همواره سرزده و بدون اعلام قبلی است، اخیراً ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا شبانه و به‌صورت دزدانه به عراق رفت درحالی‌که از سال 2003 تاکنون آمریکا در عراق پایگاه نظامی دارد و ادعای رهبری جهانی را نیز سر می‌دهد.
اخوان بهابادی ادامه داد: دوم آن‌که شرایط حاکم بر دو کشور و منطقه از نکات قابل‌توجه در این سفر است از سوی دیگر موضوع اقتصاد از اولویت‌ها و محورهای اصلی دو کشور است.
وی تصریح کرد: از نکات قابل‌توجه واکنش آمریکایی‌ها به این سفر بود که نشانگر خشم و هراس آن‌ها از توسعه و تقویت مناسبات ایران و عراق است
وی به انتصاب رئیس جدید دستگاه قضا اشاره کرد و افزود: برای آقای رئیسی، آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم برخورد با فساد و مفاسد اقتصادی به‌صورت جدی در دستگاه قضا انجام شود.
امام‌جمعه موقت بهاباد به گرانی‌های اخیر خصوصاً در ایام عید اشاره کرد و بابیان اینکه گرانی‌های اخیر ریشه داخلی دارد و باید همه دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکلات اقتصادی در کشور رفع شود گفت: مسئولان باید باروحیه جهادی کار کنند و درشان مردم ما نیست که دچار این مشکلات شوند.
اعطای نشان فرمانده کل قوا به سردار سلیمانی و تبیین حکم مقام معظم رهبری به رئیسی‌ ، انفجار بمب در مراسم نماز جمعه تهران توسط منافقین کوردل (1363ش)، رحلت یادگار امام حاج سید احمد خمینی (1373 ش)، ولادت جوادالائمه(ع) (195 ق)، تصویب ملی شدن صنعت نفت ایران (1329ش) از دیگر موضوعاتی بود که موردبحث امام‌جمعه موقت بهاباد قرار گرفت .
مرکز شهرستان 20 هزارنفری بهاباد در فاصله 200 کیلومتری جنوب شرقی استان یزد قزاردارد.
9877/ 2047/
** ندوشن
امام‌جمعه موقت ندوشن با اشاره به 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران گفت: ملی شدن نفت، اقدام سرنوشت‌ساز ایران علیه استبداد، استکبار و استعمار بود.
حجت‌الاسلام سید علی طباطبایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ندوشن این روز را روز قطع دست اجانب از سرمایه ملی ایران و پیروزی بزرگ دانست و افزود: با ملی شدن نفت هرگونه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از نفت ایران بدون دخالت خارجی‌ها انجام شد.
امام‌جمعه موقت ندوشن در بخش دیگری از خطبه‌های نماز دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان با رهبر معظم انقلاب و فرمایشات معظم له را یادآور شد و افزود: انقلاب اسلامی ایران بر پایه اسلام و تقوا پایه‌ریزی شد و خداوند به این نظام عزت و آبرو داد و آن را حفظ می‌کند.
حجت‌الاسلام طباطبایی به در پیش بودن عید نوروز باستانی اشاره کرد و یادآور شد: نوروز بر اصل نظافت، پاکیزگی، دوستی و مودت استوار است مورد تائید اسلام است.
وی اظهار داشت: همان‌گونه که در ایام نوروز خانه‌ها را تمییز می‌کنیم باید به خانه‌تکانی دل‌های خود نیز بپردازیم و کدورت‌ها را دور بریزیم و به نسبت به یکدیگر احسان و نیکوکاری کنیم.
وی بر دستگیری از مستمندان و نیازمندان در ایام نوروز تأکید کرد و در بخشی از خطبه‌های نماز مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را یادآور شد و بر رفع آن توسط مسئولان تأکید کرد.
امام‌جمعه موقت ندوشن با اشاره به ایام البیض در ماه رجب بر حضور گسترده‌تر مردم و جوانان در آیین‌های اعتکاف تأکید کرد و گفت: خوشبختانه هرسال شاهد حضور چشمگیرتر مردم و جوانان در آئین هستیم.
گرامی داشت ولادت باسعادت حضرت امام جواد و حضرت علی (ع) و روز پدر از دیگر محورهای خطبه‌های نماز جمعه ندوشن بود.
6198 / 2047

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نخستین جشنواره زردآلوی دهستان فراغه ابرکوه برگزار شد

برداشت محصول زردآلو در یزد 20 درصد افزایش یافت

فرماندار میبد: نانوایی‌ها نان بی‌کیفیت تحویل مردم ندهند

شماره 40 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

توسعه فوتسال میان بانوان ایران نیاز به مربیان مجرب دارد

دوره مربیگری فوتسال بانوان ایران در یزد پایان یافت

فعالیت مراکزقرآنی، مساجد وآموزشگاه های هنری در اوقات فراغت جوانان گلستان

غنی سازی اوقات فراغت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است

تاثیر برنامه‌های اوقات فراغت در نشاط اجتماعی

رقابت های تنیس منطقه چهار کشور در یزد آغاز شد

تنیس یزد برای حضور در لیگ برتر کشور نیاز به کمک مالی دارد

نخستین انجمن تنیس یزد فعالیت خود را آغاز کرد

طرح‌های پژوهشی دانشگاهی به راهکارهای اجرایی دقیق منجر شود

طرح تابستانه کتاب در ١٧ کتابفروشی شهر یزد اجرا می شود

معرفی ظرفیت روستاهای یزد در قالب جشنواره های تابستانه

600 کانون فرهنگی مساجد یزد برنامه اوقاف فراغت اجرا می کنند

ظریف: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

آخرین وضعیت سلامتی میرحسین موسوی

اجرای پروژه مهر به همکاری همه دستگاه‌ها نیاز دارد

استفاده از تجربیات مشاوران دلسوز و متدین در حوزه خانواده

آمریکا: برای مذاکره فقط پیام رهبر یا روحانی را می‌پذیریم

40 عضو گروه جهادی یزد، عازم مناطق سیلزده شدند

320 نیروی جهادی از یزد در مناطق سیل زده حضور یافتند

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

همکاری همگانی لازمه اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

برنامه‌ دولت گسترش فعالیت فرهنگی در روستاهای مهریز است

240 نفر جذب کلاس‌های تابستانی فنی وحرفه ای ابرکوه شدند

پنج هزار نوجوان و جوان ابرکوهی جذب کلاس‌های اوقات فراغت شدند

خطیبان جمعه سراسر کشور: قوه قضاییه امنیت را از مفسدان بگیرد

ائمه جمعه، مردم را به صرفه جویی در مصرف آب و برق تشویق کنند

همکاری همگانی لازمه اجرای بیانه گام دوم انقلاب است

استقلال کشور در مسیر پیشرفت همه جانبه مدنظر باشد

رضایت دادن به وضع موجود اقتصادی عقب راندن کشور است

هوای کشور گرم‌تر می‌شود

رکورد 20 ساله گرما در استان یزد شکست

میانگین دمای هوای یزد با 2 درجه افزایش به 42 رسید

2500 تشکل مجوزدار جوانان در کشور فعال است

هیات های مذهبی، بهترین مکان برای تربیت نیروهای انقلابی است

نوحه‌های معنوی گنجینه انقلاب ایران است

تردید اصولگرایان میان جلیلی، حداد و قالیباف

ظریف: آغازگر جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود

پزشک کاشانی هزینه مرمت یک اثر تاریخی شهرش را پذیرفت

6 هزار اثر تاریخی و فرهنگی کشور در حال مرمت است

دوره مربیگری فوتسال سطح یک بانوان ایران در یزد آغاز شد

لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان کشور در یزد آغاز شد

تیم فوتبال ساحلی بانوان ملاباشی یزد بر چلیچه شهرکرد غلبه کرد

«جنگل هیرکانی» بدون لابی سیاسی ثبت جهانی شد

ایران در رده نهم ثبت جهانی آثار تاریخی قرار دارد

ثبت جهانی یزد، ظرفیت‌های تاریخی این شهر را بازتاب داد