خبر یزد

آخرين مطالب

محور سخنان امامان جمعه مهریز ، بهاباد و ابرکوه سياسي

محور سخنان امامان جمعه مهریز ، بهاباد و ابرکوه

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - مردم به یاری سیل‌زدگان بشتابند، بعثت حضرت محمد(ص) سرآغازی برای هدایت انسان‌هاست و مسئولان با همدلی برای شکوفایی اقتصاد تلاش کنند، از جمله محور سخنان ائمه جمعه شهرهای مهریز ، بهاباد و ابرکوه است.
به گزارش ایرنا، امام‌جمعه موقت مهریز با اشاره به جاری شدن سیلاب در برخی استان‌ها و خسارت به مردم گفت: کمک به سیل‌زدگان وظیفه دینی و ملی است که باید همه مردم در این خصوص همکاری کنند.
حجت‌الاسلام اصغر زارع در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: مردم سیل‌زده در برخی از استان‌های شمالی و مرکزی کشور سخت به حمایت و همراهی هموطنان نیاز دارند.
وی ادامه داد: تاکنون توسط دولت و برخی دستگاه‌های اجرایی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی فعالیت‌های خوبی انجام شد، ولی کافی نیست و باید همکاری در کمک‌رسانی ادامه یابد.
امام‌جمعه موقت مهریز همچنین علت خیلی از خسارات را به خاطر رعایت نکردن مقررات توسط برخی افراد به‌خصوص کسانی که در مسیر رودخانه‌های فصلی زندگی می‌کنند، یا سودجویی برخی ها ذکر کرد.
زارع به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: این‌یک روز بزرگ در تاریخ کشور است که ملت به جمهوری اسلامی رأی مثبت داد.
7541/ 2047/
** بهاباد
خطیب جمعه موقت بهاباد با تبریک 27 رجب؛ مبعث پیامبر اکرم (ص) گفت : بعثت رسول گرامی اسلام(ص) سرآغازی برای هدایت و سعادت جامعه بشری‌ است .
حجت‌الاسلام سید علی رضی بهابادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت : عید مبعث یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است که آغاز رسالت آخرین فرستاده خدا برای ارسال و ابلاغ آخرین دین و آخرین معجزه الهی یعنی قرآن کریم که در این روز آغاز می‌شود و در حقیقت این عید همان‌طور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند،« روز مبعث، عید همه است؛ نه ‌فقط عید مسلمانان، ولادت هر پیغمبری و بروز هر بعثتی، عید و روز نو برای همه بشریت است» .
وی خاطرنشان کرد : اصلی‌ترین هدف از بعثت پیامبران الهی و نبی اسلام(ص) همان‌طور که قرآن کریم بیان می‌کند، هدایت بشر به صراط مستقیم الهی و اجتناب از گمراهی و پیروی از طاغوت و شیطان با دعوت به توحید و یکتاپرستی و تبعیت از فرمان‌ها الهی است.
وی در ادامه به حوادث ناشی از بارندگی‌های اخیر اشاره کرد و گفت: حوادث طبیعی اگرچه قابل‌پیشگیری نیستند اما با پیش‌بینی و آمادگی می‌توان از میزان خسارت‌های ناشی از آن کاست.
وی با اشاره به لزوم آمادگی مسئولان در همه سطوح برای حضور در جمع مردم، تدبیر و کمک به حادثه دیدگان سیلاب تصریح کرد: نوروز، تعطیلات و یا هر بهانه‌ای دیگر برای توجیه عدم آمادگی و حضور مسئولان کشور قابل‌قبول نیست.
وی یادآور شد: پیامی که می‌توان ضرورت آن را از 2 پیام مقام معظم رهبری استنباط کرد این است معظم له تأکید کردند، کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به عرصه‌ امداد و جبران خسارت‌ها وظیفه‌ی مهمی است که می‌تواند گوشه‌ای از آلام مردم را رفع کند.
وی بابیان اینکه مسئولان باید در کمک به آسیب دیدگان جدی باشند گفت : در شرایط فعلی که تعداد زیادی از مردم گرفتار مشکلات ناشی از سیلاب هستند، مسئولان وظیفه‌ای خطیر بر عهده‌دارند و باید با تمام قوا، نهایت همت خود را برای مدیریت شرایط و کم کردن آلام مردم به‌کارگیرند.
امام‌جمعه موقت بهاباد بابیان اینکه 13 فروردین روز طبیعت نامگذاری شد، باید در این روز از مواهب الهی استفاده کرد و قدردان نعمت‌های الهی باشیم افزود: روزی که باید در کنار بهره‌مندی از طبیعت زیبا و آب‌وهوای نیکو، باشیم باید مهربانی با طبیعت را تمرین کنیم و به فرزندان خویش بیاموزیم که با طبیعت مهربان باشند .
حجت‌الاسلام رضی به فرهنگ‌سازی درباره طبیعت تأکید کرد و افزود : فرهنگ احترام به طبیعت را باید از کودکی آموخت ، زیرا « روز طبیعت»، فرصت بسیار مناسبی است تا این درس بزرگ را به فرزندان دلبندمان بیاموزیم.
12فروردین روز جمهوری اسلامی ، سال رونق تولید ، قیام دهم فروردین مردم یزد ، شهادت امام موسی کاظم(ع) در زندان هارون‌الرشید ، از مباحثی بود که در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بهاباد موردبحث قرار گرفت .
مرکز شهرستان 20 هزارنفری بهاباد در فاصله 200 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.
9877/ 2047/
** ابرکوه
امام‌جمعه موقت ابرکوه بابیان اینکه همه مسئولان و مردم با پشتکار و همدلی برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور تلاش کنند گفت: مقام معظم رهبری با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد و تولید همانند مسائل فرهنگی امسال را به نام سال رونق تولید نامگذاری کردند .
حجت‌الاسلام عباس حمیدی فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه اظهار داشت: دشمنان و استکبار جهانی برای سرنگونی نظام از هیچ کوششی دریغ نکردند،با این وجود ملت باگذشت 40 سال از عمر بابرکت انقلاب سختی‌ها را پشت سر گذاشتند.
وی ادامه داد: به فضل خداوند هم با اتحاد، همدلی مسئولان و مردم همچون گذشته تلاش خواهیم کرد تا ان شاء الله به اقتصاد شکوفا برسیم .
امام‌جمعه موقت ابرکوه تصریح کرد: برای رسیدن به اقتصاد شکوفا و پایدار باید با مجاهدت در راه خدا تلاش کنیم تا مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم .
حمیدی فر با اشاره به اقدام غیرقانونی آمریکا در مورد جولان سوریه تأکید کرد: آن‌ها در پروژه داعش شکست خوردند و می‌خواهند با اجرای این طرح برای تقویت رژیم صهیونیستی ، دنبال ثبات پایدار منطقه برای اسرائیل غاصب باشند که با هوشیاری ملت‌های منطقه به شکست منجر شد.
امام‌جمعه موقت ابرکوه همچنین با گرامیداشت سالروز قیام مردم یزد در دهم فروردین 57 تصریح کرد: به دنبال حادثه 19دی مردم قم و تبریز ، قیام مردم یزد به رهبری آیت‌الله شهید صدوقی شکل گرفت و تا اینکه این مبارزات ، منجر به پیروزی انقلاب در22 بهمن 1357 شد.
وی با اشاره به تبعات خشکسالی خاطرنشان کرد: الحمدالله نزول و رحمت الهی در چند روز گذشته نازل شد، اما در پی بارش‌های اخیر در استان گلستان و شیراز هم سیلاب جاری شد و این موضوع نتیجه و عملکرد ما در تخریب طبیعت و ضعف مدیریت در کلان‌شهرهاست و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان مردم هم با کمک‌های خود خوب همکاری و همدردی کردند.
امام‌جمعه موقت ابرکوه همچنین به مناسبت فرارسیدن سالروز 12 فروردین‌ماه اشاره کرد و گفت: تحقق مردم‌سالاری دینی این روز اتفاق افتاد و مردم به جمهوری اسلامی که مدل حکومت دینی در جهان است رأی مثبت دادند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی که به رهبری امام خمینی (ره) بنیان‌گذاری شد امروز برای جهان الگوست و دشمنان برای این موضوع تمام تلاششان را برای نابودی آن به کار گرفتند که به فضل خدا تمام توطئه‌های آنان نقش بر آب‌شده است.
حمیدی فر با اشاره به اینکه ملت از دعواهای حزبی و گروهی خسته شدند خاطرنشان کرد: باید بر اساس ارتقای دین و اصول ، باگذشت و همت مضاعف برای رونق اقتصادی تلاش کنند تا مشکلات را پشت سر بگذاریم .
وی با اشاره به 13 فروردین روز طبیعت افزود: طبیعت‌گردی کار بسیار خوبی است که با این کار علاوه بر اینکه در طبیعت هستیم صله ارحام هم انجام می‌شود .
حمیدی فر خاطرنشان کرد: در این روز دنبال اسراف خوراک و تفریح نباشیم و به منابع طبیعی احترام بگذاریم و ساخت‌و ساز در طبیعت نداشته باشیم و بیشتر از طبیعت لذت ببریم.
امام‌جمعه موقت ابرکوه همچنین با تبریک 27 رجب سالروز بعثت پیامبر اسلام(ص) افزود: این روز شریف‌ترین واقعه تاریخ اسلام است .
وی اظهار داشت: با بعثت حضرت محمد (ص) بشریت اخلاق و سیره ایشان را الگوی زندگی خود قرار دادند و مسلمانان باید بیش از گذشته با تأسی از آن حضرت مایه آبروی ، پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) باشند .
7540/ 2047/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خانه‌های ورزش روستایی به زمین چمن مجهز می شوند

شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در استان فارس ایجاد می شود

ایران زیر بار گفت وگوی توام با فشار نمی رود

کمبود فضای آموزشی در مدارس کشور 40 میلیون متر مربع است

مصرف هر وعده قلیان معادل 100 نخ سیگار است

18 هزار میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید به توسعه روستایی اختصاص یافت

96 درصد واکسن های دامی تولید داخل است

120 دانش آموز برتر علمی و فرهنگی ابرکوه تجلیل شدند

2 داور یزد به دوره آکادمی داوران جوان فوتبال ایران دعوت شدند

ملت ایران؛مظلوم اما مقتدر

تیم های فوتسال نونهالان اردکان و لردگان به لیگ کشور صعود کردند

اجرای طرح های بازآفرینی شهر یزد در اولویت قرار گیرد

شهردار یزد: نهضت کتابخوانی را جایگزین کتابداری کنیم

100 میلیارد تومان به توسعه زغال سنگ کرمان تخصیص یافت

ساخت پست 230 کیلو ولت بروجرد آغاز شد

بهره برداری از شبکه فاضلاب بروجرد با حضور وزیر نیرو

پهپاد آمریکایی با هماهنگی نیروهای مسلح ساقط شد

احیای عزای امام صادق، احیای امر آل محمد است

بلیت الکترونیکی حواشی فوتبال را رفع می کند

همه علیه خشونت

زنگنه جلوی قرارداد برانکو با پرسپولیس را گرفت

سیزدهمین اهدای عضو یزد انجام شد

آماده اجرای تجربیات شهرها برای ترویج کتابخوانی در یزد هستیم

24 ساعت با ایرنا 31

یزد در سال 2022 به پایتخت کتاب جهان تبدیل می‌شود

ترویج کتابخوانی نیازمند انجام فعالیت‌های داوطلبانه است

رقابت 550 شهر برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران

برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویی یزد تجلیل شدند

ادامه بازداشت فعالان محیط زیست ناامیدی را نشر می‌دهد

بزرگداشت ثبت جهانی یزد نیازمند برنامه های راهبردی و علمی است

میراث فرهنگی برای برگزاری جشن ثبت جهانی یزد اهتمام کند

فرصت جهانی شدن یزد در مسیر توسعه مورد استفاده قرار گیرد

ابلاغ مشاوران در استان یزد لغو شد

فرمانده جدید سپاه الغدیر یزد پنج شنبه معرفی می‌شود

راه برون‌رفت از مشکلات در گرو توجه به جوانان است

استاندار: سالروز ثبت جهانی یزد به بهترین شکل مطلوب برگزار شود

خون بند ناف 1.5 درصد موالید کشور ذخیره سازی می شود

تشکیل شورای پیشکسوتان شهادت یزد ضروری است

آزادی ضارب پدر شهید مدافع حرم به دلیل بلاتکلیفی وضعیت مضروب

جشنواره ساباط در یزد برگزار می‌شود

27 کاروان زایر استان یزد برای انجام مناسک حج ساماندهی شده است

اصلاح شبکه آب مهریز 250 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد

فرماندار اردکان اطلاع رسانی از عملکرد سامانه انبارهای کالا را خواستار شد

یک شی صوتی در زاهدان منفجر شد

زمان انتقال کامل کوره‌های آجرپزی یزد فرا رسیده است

بازی با ورق‌های تکراری

بِزنگاه- انتظار ایران از اروپا

وجود تنها 2 یوز آسیایی در یزد/آغاز مطالعات تکثیر نیمه‌طبیعی یوز

پزعالی در خانه‌های خالی

پایان نامه ها به سمت حل مسائل فناورانه سوق یابد