خبر یزد

آخرين مطالب

/گزارش/

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟ مقالات

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟

  بزرگنمايي:

خبر یزد -
مهمترین موضوع پس از معرفی یزد به عنوان شهر میراث جهانی که البته نقش مهمی هم در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد حفاظت از ظرفیت‌های گردشگری و البته تلاش برای زیباسازی بیش از پیش فضای شهری است.
  چندی پیش شهرداری یزد در اقدامی درست بحث جمع‌آوری تابلوهای فضایی صنوف مختلف را که منظر شهری را خدشه‌دار کرده بودند آغاز و هنوز هم این مهم را در دستور کار خود قرار داده است ولی دوگانگی مدیریتی در این موضوع از آنجایی آغاز می‌شود که مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر یزد هر روز از کنار سیل عظیم تابلوهای ناهماهنگ و البته نامتعارف پزشکان می‌گذرند و هیچ اقدامی در راستای حذف آنها انجام نمی‌شود.
بند 25 از ماده 80 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی، شوراها را موظف کرده که قوانین نصب تابلوهای صنوف و شناسایی مشاغل را مصوب و برای اجرا به شهرداری ابلاغ کند،‌که در این راستا شورای اسلامی شهر یزد در سال 1380 قوانین مربوط به ساماندهی،‌تنظیم و نصب تابلوهای پزشکان در سطح شهر یزد را مصوب کرده است.
الزام برای نصب تابلوهای نرده‌بانی و عمود بر ساختمان، لزوم جمع‌آوری کلیه تابلوهای پزشکی خارج از سایز و ضرورت حذف تابلوهای اضافی مطب هایی که مشرف به معابر اصلی بوده و یا دارای دو یا چند تابلوی مربوط به یک پزشک،‌از جمله موارد و قوانین تعیین شده در مصوبه شورای شهر یزد در خصوص ساماندهی تابلوی پزشکان در سطح شهر است.
عدم اجرای قانون نصب تابلوی پزشکان در گذشته امروز به یکی از بحران‌های شهری در یزد تبدیل شده که رفع آن پیگیری جدی دستگاه قضایی،‌ اعضای شورای شهر، استانداری و سازمان نظام پزشکی را می‌طلبد.
رعایت قانون برای همه افراد جامعه ضروری است
«غلامعلی دهشیری» رییس کل دادگستری استان یزد با بیان این‌که انسان‌ها مسئول آفریده شدند، اظهار کرد: افراد در جامعه مدنی هر کدام به دو مسئولیت فردی و اجتماعی متعهد شدند که باید تمام تلاش خود را برای بهتر انجام دادن وظایف خود بکارگیرند.
وی افزود: هر انسان در مسئولیت فردی برابر وجدان و خدای خود مسئول بوده و در مسئولیت اجتماعی که نظام به عهده وی گذاشته است در برابر دیگر مردم جامعه نیز مسئولیت دارد.
رییس کل دادگستری یزد توسعه اجتماعی را مستلزم رعایت قانون از سوی تمام اقشار جامعه دانست و گفت:‌ شهرداری‌ها و اعضای شورای شهر از جمله عناصر قانونگذار در مدیریت شهری هستند که نقش مهمی در توسعه شهر و ارائه خدمات به شهروندان ایفا می‌کنند.
دهشیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که هر مدیری که از طرف نظام عهده‌دار مسئولیتی شده باشد باید در برابر مردم و نظام پاسخگو بوده و حراست از ارزش‌های دینی، انقلابی و همچنین ارزش‌های قوانین اجتماعی را ملاک عمل خود قرار دهد.
این مسئول با اشاره به اهمیت اجرای عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد:‌ رعایت و اجرای قانون برای همه افراد جامعه فارغ از هر صنف و مسئولیتی ضروری است.
وی با بیان این‌که مردم استان یزد مستحق بیشترین خدمات از سوی مسئولان هستند، ادامه داد: مردم یزد همیشه تابع قانون بوده و با ملاک قرار دادن ارزش‌های اجتماعی و دینی زندگی مسالمت آمیز و عاری از هرگونه تنش اجتماعی را در دستور کار خود قرار دادند،‌به همین منظور دستگاه قضایی استان با رعایت قانون حراست از حق و حقوق اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مردم دارالعباده را در اولویت اجرایی خود قرار داده است.
در جمع آوری تابلوهای مزاحم هیچ استثنایی نداریم
«محسن کرمی‌نیا» معاون زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد با بیان این‌که ساماندهی تبلیغات شهری و حذف آلودگی‌های بصری در کنار جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از جمله اولویت‌های اجرایی شهرداری است، اظهار کرد:‌ ما در بحث تابلوهای مزاحم که منظر عمومی شهر را مخدوش کردند هیچ استثنایی نداریم.
وی موفقیت مدیران شهری و ارگان‌های متولی توسعه شهری را در گرو مشارکت فعالانه، داوطلبانه و خودجوش شهروندان دانست و افزود‌: از ابتدای آغاز طرح جمع آوری تابلوهای فضایی در یزد 18 تابلو به وسیله عوامل شهرداری و 18 تابلو هم با همکاری مردم و صاحبان آن از منظر شهری حذف شدند.
معاون زیباسازی سیما و منظر شهرداری با بیان این‌که تابلوهای ناهماهنگ و غیرقانونی صنوف به هیچ وجه زیبنده شهر جهانی یزد نیست، گفت: حذف تابلوهای مزاحم از جمله مطالبات به حق و مکرر مردم دارالعباده که امروز در اولویت اجرایی قرار گرفته است.
کرمی‌نیا در ادامه با اشاره به ضرورت رعایت قانون در بحث تبلیغات شهری و نصب تابلوهای شناسایی مشاغل، تصریح کرد:‌ طبق قانون شورای اسلامی شهر یزد تنها مرجع قانونگذاری برای تعیین ضوابط نصب تابلو در سطح شهر است.
وی جمع آوری تابلوهای تک پایه و ال ای دی را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستورکار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد دانست و بیان کرد:‌ از ابتدی آغاز این طرح تاکنون پنج هزار تابلوی تک پایه جمع آوری شده که از این تعداد دو هزار تابلو توسط شهرداری و سه هزار تابلو توسط صاحبان تابلوها جمع آوری شده است.
این مسئول در پاسخ به این‌که آیا تابلوی پزشکان در سطح شهر یزد قانونی است؟ بیان کرد: وضعیت موجود تابلوهای پزشکان در سطح شهر یزد خلاف قوانین تعیین شده در شهرداری و شورای شهر است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بافت تاریخی یزد زخم‌خورده از ساکنان خارجی/امیدی به بالندگی نیست

ناخرسندی والدین، نارضایتی مدارس

بارندگی ها حریف خشکسالی یزد نشد

دستان ایرانی خالق زیبایی

تجرد قطعی؛ تنهایی بی انتها

رانندگی تدافعی در یزد

حفاظت محیط زیست اردکان، نیازمند توجه ویژه

10 چالش عمده پیش‌روی شهردار جدید یزد چیست؟

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟

کوک شدن ساز انقلاب با تلفیق هنر و نگاه معمار در یزد -

کمرنگ شدن آیین "دوست دوست ، علی دوست " در میبد

آغاز پویش من فطریه‌ام را به بهزیستی می‌دهم در یزد

مهریز، رویشگاه آنغوزه شیرین استان یزد

روایت یادگار دفاع مقدس از نقش رزمندگان ابرکوه در فتح خرمشهر

فرصت‌ها و چالش‌های کشت گلخانه‌ای در یزد- محسن کدخداپور*

بدجوری شاخ و شانه می کشد!

کود سبز؛ گیاهی چند منظوره در بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت

خواب زده ها را بیدار کنید!

کاهش آثار تحریم ها با تکیه بر توان داخلی

رونق تلم زنی در روستاهای سبزدشت بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن

راههای ارتباط موثر با دیگران

بودجه یک سد ضامن بقای تمام قنوات ایران

رمضان ماه نزول و بهار قرآن - احمد جعفری ندوشن *

گردشگری استان یزد در دو راهی تردید و تصمیم؛ آنچه «شریف آباد اردکان» دارد و «ابیانه» ندارد!

رمضان ماه نزول و بهار قرآن

خسارت 70 درصدی طوفان به باغ‌های گوجه‌سبز ابرکوه

آیین روزه داری مردم بافق

یزد در گذر هزاره های تاریخ

نبوغی 600 ساله در آب انبار امیرچخماق یزد

غار سرخون ندوشن، شاهکار طبیعت

صرفه جویی در مصرف آب همچنان ضروریست

بارندگی بهاری نویدبخش سالی خوش برای یزدی ها

لزوم توجه ویژه به گردشگری محلات

لحظه های بهاری، فرصتی برای یزدی ها

سقف های ناایمن بالای سر دانش آموزان یزد

فرش اردکان، نماد فن و هنر

یزد، همچنان درگیر معضل آبگرفتگی

بارش بهاری بهترین ظرفیت برای تأمین آب شرب یزد است

توران‌‌پشت؛ روستایی دیدنی منسب به توراندخت ساسانی

آبشار سفیده ندوشن پدیده ای جذاب در استان یزد

صدای پتک و چکش آهنگری ندوشن رو به خاموشی است

شلختگی در اطلاع رسانی

قلعه جنت آباد بهاباد را بهتر بشناسیم

یزد، دیار پاکان در گذر تاریخ

به یزد سفر نکنید!

ستاره پیشگامان درخشید و ماه هندبال شد؛ صعود و قهرمانی دلچسب

جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران