خبر یزد

آخرين مطالب

مقالات

آرامستان تاریخی جوی هرهر همچنان در بند اختلافات مالکیتی!

خبریزد- همه چیز از مرمت آرامستان تاریخی «جوی هرهر» و اختلاف نظر بین شهرداری و اوقاف یزد بر سر مالكیت این آرامستان شروع شد، اختلافاتی كه به دلیل نبود سند مالكیت آرامستان طی چند سال اخیر دنباله‌دار شده است.

سریال بی‌پایان مشکلات معلمان مدارس حمایتی در یزد خواسته معلمان مدارس حمایتی یزد چیست؟

خبریزد- معلمان مدارس حمایتی استان با تجمع در مقابل استانداری، دفتر امام جمعه و اداره کل آموزش و پرورش یزد به نحوه مدیریت مدارس حمایتی و عدم پرداخت کامل حق و حقوق خود اعتراض کردند.

بین المللی سازی، تصمیمی هوشمندانه

خبریزد- دوهفته نامه پیام یزد در شماره هفتم خود در یادداشتی با عنوان «بین المللی سازی، تصمیمی هوشمندانه» به قلم امین فلاح نوشت: توسعه زیرساخت های بین المللی و افزایش ارتباطات و به تبع آن ایجاد منافع مشترک بین بخش خصوصی داخلی و خارجی یکی از راهکار های گذر از شرایط سخت اقتصادی کنونی است.

فرشتگان سفیدپوش بی‌ادعا، التیام دهنده رنج و درد بیماران

خبر یزد - یزد - ساعت 23 شب در بخش سی‌سی‌یو یکی از بیمارستان های یزد، حال یکی از بیماران خوب نیست ظاهراً دچار حمله قلبی شد ، پرستاران حاضر در بخش خود را سریعا به او می‌رسانند، مثل اسپند روی آتش، بی‌تاب و بی‌قرار هستند برای نجات او به این‌طرف و آن‌طرف می روند.

قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن

خبریزد- صدای انفجار، لرزه و زوزه بلدوزرها در دل کوه، گوش ها را می خراشد و گرد و غبار چهره طبیعت زیبای شهرمان ندوشن را مکدر می کند و گاهی غرش تریلی های حامل مواد معدنی، آرامش شب و روز را از مردم منطقه می رباید.

نگاهی به بازی‌های بومی و محلی در بافق

خبریزد- بازی‌های بومی و محلی به جای مانده از نسل های گذشته در بافق، آشتی فرهنگی با نسل جوان و نوجوان این شهرستان برقرار کرده است.

خسارت معادن یزد، از فرار بار تا آسیب به جاده ها

خبر یزد - یزد - یزد با 32 نوع ذخیره معدنی از لحاظ تنوع نخستین و از نظر ذخیره اندیس های معدنی دومین استان کشور است که همواره با مشکلات ناشی از اضافه بار کامیون ها، تریلی ها و خسارت به راه های روستایی و فرعی مواجه است.

انتقاد و شبه انتقاد در دنیای رسانه ای و مجازی- احمد جعفری*

خبر یزد - یزد - انتقاد سازنده نه تنها مشکل و مانعی را در پیشبرد امور ایجاد نمی کند؛ بلکه مسیر صحیح را برای حل مشکلات می گشاید و کمک می کند تا طرح ها و برنامه های افراد، سازمان ها و جوامع بهتر به نتیجه برسد.

جایگاه بافق در صنعت حمل و نقل کشور

خبر یزد - یزد- حمل و نقل از نگاه تجاری، زمانی شکل گرفت که گروهی از افراد برای حمل و انتقال مایحتاج دیگران از یک نقطه زمین به نقطه دیگر، اعلام آمادگی کرده و شروع به فعالیت نمودند.

ثبت احوال، 100 ساله شد

خبریزد- نخستین دستاورد زندگی اجتماع بشری، امنیت است زیرا امنیت، بنیان زندگی و حیات بشری و نیاز به آن نیاز غریزی است

یزد، شهر انسان محور یا خودرو محور?

خبر یزد - یزد - انسان ، شهر را بنا می نهد و سپس آن را توسعه می‌دهد، بنابراین شهری انسان محور است که ساکنان آن به عنوان سرمایه اجتماعی مطرح باشند نه اینکه نادیده گرفته شوند.

معصومه فاطمه(س) نگین ایران در قم

خبریزد- خاندان و فرزندان ائمه معصوم نقشی بزرگ در تاریخ تشیع دارند به گونه‌ای که حضور آن ها در تاریخ و فرهنگ ایرانیان مسلمان غیرقابل انکار است

جان گرفتن نهال مطبوعات در زارچ نیاز به حمایت همه جانبه دارد

خبر یزد - ماهنامه محلی « عصر زارچ» در گزارشی در شماره دوم خود با عنوان «جان گرفتن نهال مطبوعات در زارچ نیاز به حمایت همه جانبه دارد » نوشت: امروزه نقش مطبوعات در توسعه یافتگی جامعه بر کسی پوشیده نیست که بالابردن آگاهی های عمومی و پیگیری مطالبات و اتحاد بخشی از جمله کارکردهای آن است.

مهارت، نوش‌داروی معضل بیكاری كشور

خبریزد- پس از قریب 20 سال تلاش و تحصیل و فارغ‌التحصیل شدن در مقطع كارشناسی ارشد مهندسی عمران، سرانجام با هزار عز و التماس به عنوان حسابدار پاره وقت یک شرکت پذیرفته و صاحب شغل شدم...

انتقاد یک نشریه محلی استان یزد از مسئولان تفت

خبر یزد - نشریه محلی بشارت یزد در سرمقاله شماره 648 خود در مطلبی با عنوان «باغشهر تفت و عقب افتادن از قافله پیشرفت» نوشت: 20 سال قبل، حوزه انتخاباتی تفت را طوری دستخوش تغییر کردند که تا الان هیچ نماینده ای از این شهرستان به مجلس نرفته است.

انتظار برای کاهش قیمت ها- احمد جعفری ندوشن*

خبر یزد - یزد - با وجود کنترل قیمت دلار، سکه و ارز توسط دولت، بازار یزد در مقابل کاهش قیمت برخی کالا، اجناس و خدمات مقاومت می کند و نه تنها قیمت ها کاهش نمی یابد؛ بلکه در برخی اقلام شاهد افزایش قیمت هم هستیم.

شهردار منتخب یزد:

خبر یزد - «مجتبی فرهمند» شهردار منتخب یزد خطاب به «حسین مسرت» از پژوهشگران برجسته، به نام و عضو شورای راهبردی مدیریت میراث جهانی شهر تاریخی یزد در ...

منش مردمی پیامبر(ص) باید الگوی مدیران جامعه اسلامی باشد

خبریزد- استاد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به لازمه تاثیرپذیری کارگزارن و مدیران جامعه اسلامی برخاسته از خون شهدا، تاکید کرد: ویژگی‌های پیامبر(ص) به ویژه منش مردمی این حضرت باید الگوی این افراد باشد.

رنج طلای سرخ بر دستان کشاورزان

خبر یزد - یزد - زعفران خشک که محصول آن در عرصه تجارت جهانی به طلای سرخ معروف است، 85 درصد تولید این ماده غذایی و دارویی در اختیار ایران هست که می تواند با برنامه ریزی مناسب جایگزین مطلوبی برای کاهش تولید محصولات پرآبخواه بخش کشاورزی در مناطق بیابانی کشورمان از جمله یزد شود.

خدا قوت جناب استاندار

خبریزد- روزنامه بشارت یزد در سرمقاله شماره 632 خود با « عنوان خداقوت جناب استاندار» نوشت: مدیریت در زمانه ای که بودجه و اختیارات بس محدود است ولی میزان مسئولیت و سطح انتظارات و توقع مردم و رسانه ها بالاست، بسیار سخت جلوه می کند.

تبلیغات در یزد صاحب ندارد!

خبر یزد - حوزه‌ی تبلیغات در حالی روند روزافزون و رو به رشدی را سپری می‏‌کند که به رغم ضرورت توجه جدی به آن، هیچ متولی و ناظری در استان یزد برای آن ...

پذیرش 200 مقاله در اولین همایش هویت کودکان ایران اسلامی در یزد

خبریزد- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان این‌که 20 نفر از شرکت کنندگان در همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی به عنوان برترین‌های این همایش تجلیل می‌شوند گفت: دو هزار و 199 اثر به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد 200 مقاله پذیرفته شدند.

«زندگی به سبک جهانگردی»

خبر یزد - بسیاری از ما سودای سفر و ماجراجویی ‎‎ های شگفت‏‏انگیز را در سر می ‎‎ پروانیم اما نمی‏‏توانیم موفق به اینکار شویم چرا که همواره سئولات متعدد ...

پدر

خبر یزد - هفته نامه سراسری مهرطلبان در سرمقاله شماره 76 خود با عنوان پدر نوشت: وقتی کلمه بابا را بخواهید به زبان بیاورید، خود به خود یک ابهت و یک اعتماد به نفس وجود شما را فرا می گیرد چرا که بابا برای همه ما نشان ایثار و گذشت است.

حال مهربانی، خوب نیست! محمدحسین فلاح

خبریزد- این روزها حال مهربانی، اصلا خوب نیست، وقتی امروز را با دیروز مقایسه می کنم می بینیم مهربانی، کمی تا قسمتی، رنگ باخته و صفا و رونق گذشته را ندارد.

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

خبر یزد - یزد - هرچند فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها و التهاب ناشی از جو روانی بازار بر تعدادی از واحدهای تولیدی استان یزد تأثیر گذاشت و بعضا حرکت ها را تا حدودی هم کند کرد، اما با این وجود فعالیت این واحدهامتوقف نشده است و این استان همچنان از ظرفیت های خوبی برای صادرات برخوردار است.

سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!

خبر یزد - روزنامه بشارت یزد در شماره 626 خود در مطلبی با عنوان `سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!` نوشت: ماده 12 از فصل سوم قانون جرائم رایانه ای می گوید هرگونه کپی برداری بدون اجازه تهیه کننده خبر یا بدون ذکر نام منبع آن، ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

روستایی كه مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

خبریزد- «ابن‌بطوطه» در سفری که به ایران داشته است از روستایی در مكان فعلی شهرستان بهاباد در استان یزد روایت می‌كند كه مردمان آن از زیرزمین بیرون می‌آمدند.

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

خبر یزد - ربیع الاول، سومین ماه سال هجری قمری است. ربیع از ماده «ربع» و معنای اصلی این ماده به عدد چهار بازمی‌گردد و عرب به فصل بهار که یک چهارم سال ...

نفس‌های صنعت طلای ایران به شماره افتاد

خبریزد- در حالی صنعت طلای ایران قدمتی به اندازه تمدن این سرزمین كهن دارد كه این روزها فعالان این حوزه در حین تلاش برای بقای آن در شرایط نامناسب اقتصادی، باید پیشرفت و توسعه کشورهای همسایه و نوپا در این صنعت را شاهد باشند.

شلغم بخورید تا سرما نخورید

خبر یزد - یزد- یک متخصص طب ایرانی توصیه کرد: از ابتدای ورود شلغم به بازار، شبی یک عدد متوسط و بخارپز آن را بخوریم تا سرما نخوریم.

دست به دامن افغانی‌کِش‌ها ...

خبریزد- جانش را گذاشته کف دستش برای یک لقمه نان؛ تا فرار کند از مردنی که هر لحظه انتظارش را می‌کشد. می‌خواهد، دور شود از این همه ناامنی که خیلی وقت است، روزگارش را سیاه کرده؛ برای همین هم دست به دامن افغانی‌کِش‌ها شده تا او را به بهشت موعودش برسانند

درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو

خبریزد- یک فعال فرهنگی و عضو هیات علمی دانشگاه در یادداشتی با عنوان «پیشرفت واقعی در تخصیص منابع به داشته ‎ هاست و نه ناداشته ‎ ها!» درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو داشته است.

روشندل؛ اما توانا

خبریزد- `محمد` از جمله روشندلان با استعداد و تحصیل کرده بافقی است که هنر را تسلیم توانایی خود کرد و توانست در مسابقات اذان، سرود و موسیقی در سطح کشور و استان یزد، به درجات عالی دست یابد.

تکنیک ها برای مدیریت اختلافات زناشویی

خبر یزد - یزد - همه افراد در زندگی شخصی ممکن است، عادت های عجیب و غریبی داشته باشند، اگر آستانه تحمل زوج ها پایین باشد، همین عادت ها می تواند به نشانه های بی احترامی و شکایت تبدیل و منجر به اختلاف شود.

جنگل های خاتم، نگین سبز کویر استان یزد

خبر یزد - یزد- جنگل های خاتم، چون نگینی سبز به زیبایی و جاذبه های شهرستان و استان یزد رونق بخشیده و زیبایی های آن را دو چندان کرده است.

سکوت چاه های کشاورزی یزد آرامشی برای حیات

خبریزد- این روزها دغدغه کم آبی و بی آبی مردم را نگران کرده و قرار است، طرحی که با تعطیلی موقت برداشت آب چاه های کشاورزی از سال ها قبل شروع ‌شده بود در اجرای طرح ملی احیا و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی بار دیگر با خاموشی 2 ماهه این منابع سال 97 در استان یزد ادامه یابد.

شهرداری این چنینم آرزوست

خبر یزد - یزد- با رفتن مهدی جمالی نژاد از شهرداری یزد که با پذیرش استعفایش با هفت رای اعضای شورای اسلامی این شهر، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور شد، یزد، فعلا بدون شهردار است.

طبیب شهر

خبر یزد - روزنامه بشارت یزد روز شنبه هفتم مهر 97 در سرمقاله خود با عنوان «طبیب شهر» نوشت: با اینکه اصالتا یزدی بود برای اولین بار بود که از اصفهان «نصف جهان» به «یزد جهانی» آمده بود؛ یزدی که او جهانی شدنش را افتخاری برای ایران می دانست.

آتش‎نشانی، آمیزه‌ای از عشق و وظیفه

خبر یزد - آتش ‎ نشانی یکی از پرخطر ‎ ترین مشاغل دنیا محسوب می ‎ شود اما در ایران هنوز در زمره مشاغل پر خطر قرار ندارد و به نظر تا زمانی که پلاسکویی ...

آیا شما با سواد هستید؟

خبر یزد - روزنامه محلی بشارت یزد در سرمقاله روز سه شنبه خود در مطلبی با عنوان «آیا شما با سواد هستید؟» نوشت: در گذشته فردی را با سواد می دانستند که توانایی خواندن و نوشتن داشته باشد.

گردشگر فرهنگی بهترین ظرفیت یزد

خبریزد- پس از آنکه 200 هکتار محدوده هسته کهن شهر یزد 18 تیرماه 96 از سوی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی (یونسکو) ثبت جهانی شد، تلاش‌های زیادی برای استفاده از ظرفیت‌های مختلف آن در جذب گردشگران به‌ویژه در حوزه خارجی انجام شد.

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

خبریزد- بسیاری از حقوق ‎ بگیران کشورمان در این ایام مصیبت عظمایی را برای رساندن دستمزدشان به روزهای پایانی هر ماه می‏‌گذراند که برای خیلی از آنها بیشتر شبیه یک شعبده می‏‏‌ماند.

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

خبر یزد - یزد - سال‌های تحصیلی 60 تا 66 برای ما دانش آموزان به ‌اصطلاح دهه شصتی‌ها سال‌هایی بود پر از التهاب، نه به خاطر جنگ تحمیلی و مسائل مترتب بر آن بلکه به این جهت که به‌ نوعی تامین مایحتاج تحصیلی به ‌خصوص لوازم التحریر آن هم از نوع باکیفیت و مطلوب کار دشواری بود.

موسیقی، به عنوان یک رسانه

خبر یزد - هفته نامه ساباط یزد در سرمقاله شماره هشتم خود نوشت: اگر رسانه را هرچیزی بدانیم که بتواند پیامی را منتقل کند پس می توان در کنار ابزارهایی مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه، وب سایت، منبر، تبلت، ماهواره، موبایل، کتاب، پوستر و تابلوی نقاشی، موسیقی را نیز جای داد و آن را یک رسانه دانست.

برج خاموشان؛ مدفن دیرین زرتشتیان یزد

خبریزد- با دخمه‌هایش شما را به دنیای مردگان پیش از اسلام و زرتشتیان صدها سال قبل ایران می‌برد، دنیای تاریک و خاموشی که شگفت‌انگیزی را در معماری و آداب و رسوم و نام و نشانش حفظ کرده است

رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد

خبر یزد - روزنامه محلی بشارت یزد در تازه ترین شماره خود در یادداشتی با عنوان «رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد» به موضوع افزایش تعداد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و لزوم رعایت عدالت در این خصوص پرداخته است.

«قمات» برند قالی‌ یزد و قم/هنرمندانی که از ایده ناب نان می‌خورند

خبریزد- سال‌ها پیش یکی از کارآفرینان خوش‌ذوق که دستی در هنر قالی‌بافی داشت، با طراحی خلاقانه طرحی جدید در طراحی قالی در انداخت که امروز به محل کسب روزی صدها بافنده در یزد و قم تبدیل شده است.

هدفدار باش تا كامروا شوی

خبریزد- گام ها و اهداف مهم در راه رسیدن به موفقیت در حوزه‌های مختلف زندگی را می‌توان به انتخاب خود تعیین کرد

زنگ خطر افزایش ازدواج‏‏‌های زودهنگام

خبر یزد - پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش ازدواج یزدی‏‏‌ها در سنین پایین، این نگرانی و سئوال در اذهان عمومی به ...

پیامد بی احتیاطی بزرگترها به خطر افتادن جان کودکان است

خبر یزد - یزد- اگر به فکر ایمنی خود نیستیم از آینه خودرو هرازگاهی به کودکان خوشحال و امیدوار به آینده نگاه کنیم تا به این درک برسیم که نباید با بی احتیاطی در رانندگی، جان این نوگل های تازه شکفته را به خطر بیندازیم.

خورشید به خانه علی وارد شد *محمدحسین فلاح*

خبر یزد - یزد- شیوه ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، پیوندی بود که دیگر مانند آن در تاریخ بشریت، تکرار نشده و نخواهد شد.

مصرف مغز گردو برای بیماران دیابتی مفید است

خبر یزد - یزد - متخصص طب ایرانی با اشاره به اهمیت تغذیه در سلامت افراد ، گفت: مغز گردو بسیار مغذی و سرشار از املاح معدنی و ملین است و برای افراد دیابتی نیز توصیه می شود.

گردشگری و صنایع دستی، ظرفیت عظیم استان یزد در رویش اقتصادی

خبر یزد - روزنامه محلی بشارت یزد در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان گردشگری و صنایع دستی، به ظرفیت عظیم این استان در رویش اقتصادی به قلم محمود زمانی قمی استاندار یزد پرداخته است.

ترافیک میدان مهدیه یزد، کلاف سردر گم

خبر یزد - یزد- مشکلات ترافیکی در میدان مهدیه یزد، پس از سالها، همچنان باقی است و هر روز هم دامنه آن گسترده تر می شود اما هنوز نسخه شفابخشی برای آن پیچیده نشده است.

پاک سرشت

خبر یزد - هفته نامه سراسری مهرطلبان در سرمقاله شماره 71 خود با عنوان « پاک سرشت » نوشت: کلمه پاکی می تواند توضیحات زیادی در برداشته باشد و همین طور پسوندهای بسیاری را مزین کند و حتی اگر در موخره کلمه دیگری قرار گیرد هم به کلمه پیش رو هویت و زیبایی و تازگی و پاکی جدیدی می دهد.

تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهرِ جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!

خبر یزد - پایگاه خبری یزد آگاه در تازه ترین مطلب خود با عنوان «تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهر جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!» نوشت: ارزان بودن سفر از عوامل مؤثر انتخاب مقصد سفر توسط گردشگران می ‌باشد.

نشریات محلی و محتوای تولیدی

خبر یزد - هفته نامه « ساباط یزد» در سرمقاله شماره پنجم خود با عنوان نشریات محلی و محتوای تولیدی به آسیب شناسی محتوای نشریات محلی پرداخت.

قلب تپنده ورزش مرکز استان ، بالاخره تخریب شد!

خبر یزد - روزنامه محلی پیمان یزد روز دوشنبه در مطلبی با عنوان قلب تپنده ورزش مرکز استان، بالاخره تخریب شد! نوشت: مدتها بود که از سرانه پایین فضای ورزشی و بی توجهی مسئولان به تجهیزات و فضاهای ورزشی مرکز استان گله کردیم.

اطلاع رسانی واقعی یا خیال بافی و توهم

خبر یزد - یزد - چند وقتی است، وضعیت اقتصادی تحت تاثیر فضای رسانه‌ای و برخی اخبار ناامید کننده قرار گرفت و عمده مسأله متوجه نوع اطلاع رسانی واقعی و یا کذب توأم با خیال بافی و توهم از سوی برخی افراد است.

یک مرد، یک روستا

یزد آنلاین - یزد- `نییو` یا `نیوئیه`، کوچکترین روستای ایران و به گفته برخی جهان است که فقط یک پیرمرد 95 ساله در آن سکونت دارد.

خود انکاری فرهنگی

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد، سرمقاله تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان `خود انکاری فرهنگی` اختصاص داده است.

صنعت گردشگری سلامت، گنجی مغفول در یزد

یزد آنلاین - یزد - استان یزد با داشتن پزشکان مجرب و امکانات درمانی مناسب و همچنین میراث فرهنگی و صنایع دستی غنی، ظرفیت مطلوبی در بخش صنعت گردشگری سلامت دارد، اما این مهم تاکنون مغفول مانده است.

آیت‌الله صدوقی شهید محراب و مبارز خستگی‌ناپذیر یزد

یزد آنلاین - یزد ـ آیت‌الله محمد صدوقی از روحانیون مبارز و از یاران نزدیک امام خمینی (ره) بود که مبارزات خستگی‌ناپذیری علیه رژیم پهلوی داشت و بعد از پیروزی انقلاب در تیرماه سال 1361 به شهادت رسید.

آب یزد هر روز شورتر از دیروز

یزد آنلاین - یزد - چند صباحی است در صورت سفر به شهرها و روستاهای استان یزد برای دیدار اقوام و دوستان یا گردش، همه جا صحبت از آب است.

شفاف سازی، مطالبه جدی

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد روز شنبه در سرمقاله شماره 9 تیر 97 با عنوان « شفاف سازی، مطالبه جدی»، نوشت: وزیر جوان ارتباطات در اقدامی تحسین برانگیز و تقریبا کم نظیر، لیست شرکت ها، اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز ارزان قیمت دولتی برای واردات تلفن همراه و سایر ملزومات آن را منتشرکرد.

شهر جهانی، نیازمند جهانی اندیشیدن است

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «شهر جهانی نیازمند جهانی اندیشیدن است» نوشت: ضرورت های برگزاری جشنواره فرهنگی یزد به مناسبت سالگرد ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی را نمی توان به سادگی انکار کرد.

یادداشت: حجاب و عفاف؛ چراغ قرمز جامعه

یزد آنلاین - حجاب و عفاف همچون چراغ قرمز ضامن امنیت و آرامش در جامعه است چرا که فرد بی حجاب در قدم اول امنیت اجتماعی و حتی امنیت جانی ...

پسابی که به کار یزدی ها نمی آید

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «پسابی که به کار یزدی ها نمی آید» نوشت: شبکه فاضلاب یزد با هزینه مستقیم و غیرمستقیم یزدی ها اجرا شده و در حال تکمیل شدن می باشد؛ فاضلابی که هزینه ها، مشکلات و تبعات زیست محیطی آن بر گرده یزدی ها بوده و است.

تقسیم فله ای حوزه های انتخابیه یزد

یزد آنلاین - روزنامه محلی بشارت یزد نوشت: وضعیت حوزه های انتخابیه استان یزد با اعلام موضع برخی از ائمه جمعه و مسوولان شهرستانهای استان، وارد مرحله تازه ای شده است.

استقبال خوب مردم یزد از «اسنپ»

یزد آنلاین - مدیر ارشد توسعه اسنپ گفت: اسنپ در شهر یزد با استقبال خوب کاربران مواجه شده است.

آب شرب مردم یزد و حقایقی که در هیاهو گم شده است

یزد آنلاین - یزد ـ آب شرب یزد این روزها دستخوش مخاطراتی شده و بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند،‌ مسائلی را در این زمینه مطرح می‌کنند که صحت ندارد و در واقع حقایق در هیاهو گم شده است.

شکستن سقف شیشه ای

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در سرمقاله شماره 479 خود در مطلبی با عنوان «شکستن سقف شیشه ای» به قلم عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد به موضوع انتصاب یک زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش برای نخستین بار در دولت دوازدهم پرداخت.

قطع آب یزد، مرهمی بر زخم کشاورزان اصفهان نمی شود - کاظم شاملو *

یزد آنلاین - تداوم چند ساله کاهش بارندگی و استیلای خشکسالی، اکثر استان های کشور را با تنش و بحران مواجه کرده، به گونه ای که در برخی استان ها انجام کشت بامانع جدی مواجه و در برخی دیگر از استانها تامین آب شرب به چالش اصلی جامعه مبدل شده است.

خاتم در چنگ خشکسالی

یزد آنلاین - یزد- اعلام کاهش 86 درصدی بارندگی ها در خاتم در سال آبی جاری، تنها بخشی از عمق فاجعه ای است که زیرساخت های اقتصادی شهرستان و بویژه بخش کشاورزی را تهدید می کند.

ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و فرصت توسعه صنعت گردشگری

یزد آنلاین - تقارن نخستین نوروز پس از ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو با ماه پربرکت رجب المرجب، نوبهار امسال را با سروری مضاعف در سال 97 همراه کرد.

خانه تکانی و لزوم مدیریت مصرف آب

یزد آنلاین - شهرها و روستاها اندک اندک بوی بهار بخود می گیرد و همه تلاش می‌کنند به بهترین شکل به استقبالش بروند.

خلق حماسه‌ای از جنس حضور در دیار خشت و خاطره/ایستاده‌ایم تا آخر

یزد آنلاین - یزد ـ «بوی گل سوسن و یاسمن» امروز سراسر دیار خشت و خاطره را در بر گرفته و در عید انقلاب، مردمی که ایستاده‌اند تا آخر، حماسه‌ای از جنس حضور را به نمایش گذاشته‌اند.

انجیر، مقوی و مقدس

یزد آنلاین - یزد- ایرانیان، انجیر تازه را به عنوان میوه و خشک آن را به عنوان تنقل مصرف می کنند.

روستای تاریخی همیجان شهرستان بهاباد همانند گوهری درخشان می درخشد

یزد آنلاین - یزد - روستای همیجان شهرستان بهاباد با قدمت بیش از هزار سال از نظر پیشینه تاریخی و قدمت جزو نخستین کانون های زندگی و تجمع انسانی در منطقه است که از آن با عنوان ماسوله بهاباد یاد می شود.

دوهفته نامه اندیشه یزد: گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!

یزد آنلاین - دو هفته نامه اندیشه یزد روز شنبه در شماره 19 خود در مطلبی با عنوان «گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!» به قلم علی محمد قادریان از خبرنگاران پیشکسوت ورزش استان ، مهمترین چالش های فوتبال یزد را ضعف مدیریت و بی پولی عنوان کرد.

بشارت یزد: تبعیض، بدتر از فقر است

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان `تبعیض، بدتر از فقر است` به قلم صالح مستوفیان، فقر را فصل مشترک همه جوامع در تاریخ حیات بشری دانسته است.

ساير مطالب

الوداع خاطره ها/ روزهایی که دیگر تکرار نمی شود

برطرف کردن مشکلات زیست محیطی در گرو نگاه استراتژیک مسئولان استان یزد

معادن خُرد مراتع یزد را می‌بلعد/صدای محیط‌زیست هم به جایی نمی‌رسد

توصیه یک متخصص به خوردن نارنج با پوست/ ضد تهوع، استفراغ و خواب بی وقت

اولین شهر خشتی جهان تشنه سرمایه‌گذاری؛ ظرفیت‌هایی که مغفول ماند

یوزها رو در رو با بهترین های جهان/ `کی روش` را حمایت کنیم *محمدحسین فلاح*

لحاف‌دوزی؛ هنر و حرفه سنتی ابرکوه در سراشیبی سقوط

سرداری از جنس مالک اشتر؛ از جنس عمار

خط خطی کردن خودرو؛ محرومیت یا عقده روانی؟! *محمدحسین فلاح*

تک‌تیرانداز 12 ساله‌ی گردان رزمی عاشورا 3 روز پس از شهادت برادرش: «می‌مانم و می‌جنگم»

بشارت یزد: خستگی مردم یزد از گسترش صنایع آلاینده

انارچینُگ در ارکان

روزنامه بشارت یزد: جناب میرمحمدی، سپاس

75 درصد تماس ها با سامانه 123 یزد، همسرآزاری از نوع مسامحه است

بحران بی آبی یزد نزدیک به فاجعه، تدبیر کجاست!؟

خواستن، توانستن است حتی اگر معلول باشی

دربند گرجی محله گازرگاه شهر جهانی یزد مرمت و احیاء شد

به بهانه روز جهانی نابینایان/ قلب تو روشن تر از آیینه است

/یادداشت/ کودکان، زیباترین آفریدگان خداوند و زیباترین تمثیل عشق

شور و شعور حسینی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم

کوچه نشینی/ عادتی که هنوز رد پایش در کوچه ها مانده *محمدحسین فلاح

مدل‌های گردشگری هیچ کشوری نباید در ایران پیاده‌سازی شود

مشکلات شهر یزد باید ریشه‌یابی شود/ هم‌فکری برای رفع چالش‌های شهر

غار شگفت يزدان از جاذبه‌هاي ديدني اردكان

وضعيت نابسامان شهرک امام علي (ع) تفت

ويزه نامه آفتاب يزد: دوربين ها؛ درآمدزايي يا امنيت افزايي؟!

ضرورت خدمت رساني به مردم از نگاه ماهنامه گلبانگ کوير

حادثه پلاسکو در کمين بازارهاي سنتي يزد

قدم به قدم تا ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد

جولان قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز در يزد

بيش از 300 زائر از بهاباد عازم کربلا شدند

خانه‌هايي در شهر«خشت و خاک و خاطره»/دل‌ها هنوز براي بادگير مي‌تپد

دانشگاه يزد در جمع 13 برتر کشور براساس رتبه‌بندي تايمز

جشن بزرگ «مرتضي علي» در يزد برگزار مي‌شود

عرضه‌ي دستاوردهاي جهاددانشگاهي يزد در سومين نمايشگاه گياهان دارويي كشور

رئيس شوراي شهر: سهم عقدا از آلايندگي‌ صنايع زياد است/بخشدار: عقدا فقط به اسم، يک شهر است

ابرکوه، آماده پذيرايي از مسافران تابستاني

آداب و رسوم يزدي ها در ماه مبارک رمضان

زمين خواري ، معضلي پايان ناپذير

مجموع اعتبارات سفر مقام معظم رهبري به استان يزد اعلام شد

منزلگاه امام رضا (ع) در ابرکوه مورد احترام مردم و گردشگران

يزد در مسير جهاني شدن

بازخواني چهار جريان فکري استان در برابر پديده اي به نام بافت تاريخي

يزد سومين استان در سهولت کسب و کار در کشور

شترداري و رابطه آن با اقتصاد کوير نشينان

فرهنگ مهماني خدا ؛ بياييم فرهنگمان را اصلاح کنيم

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد

سنت و آداب مرسوم ماه مبارک رمضان در شهرستان بافق

تالاب شورك، چشم‎‎انتظار برنامه‌‌ريزي مسئولان

برج و باروي يزد، سمبل مقاومت

نارين قلعه ميبد، كهن دژي بازمانده از دوران پيش از اسلام

سُرمه‌سازي ابرکوهي‌ها در آستانه نوروز

توسعه گردشگري يزد در گرو تخت‌هاي اقامتي

آغاز فصل دل‌انگيز گردشگري در شهر بادگيرها

وقف؛ زيباترين تجلي حس نوع دوستي و انسانيت

تاكنون اقدامي براي خريد تضميني شيرخام صورت نگرفته است

کپي‏‏برداري، آفت ترمه اصيل يزد است

«غبار خيال» روي پيشخوان کتاب‌فروشي‌ها قرار گرفت‌

معلمان سوئيسي نظاره‌گر حماسه عاشورايي يزدي‌ها

بيست و ششمين سالياد آيت الله خاتمي در اردکان برگزار شد

کنفرانس علمي سلول‏‏هاي بنيادي

آغاز دوره کويرنوردي جوانان هلال احمر کشور در بافق

طرح جامع حفاظت از بافت تاريخي يزد يا خيانت به بافت؟

برگزاري نمايشگاه اسناد قديمي ازدواج در يزد

طراحي و ساخت سامانه گندزدايي پيشرفته سيار در استان يزد

ارگ سريزد، برنده رقابت ميراث آسيا و اقيانوسيه يونسکو

محيط‌باني با اعمال شاقه در کوير يزد

مشکلات مسکن روستاي نصرآباد تفت بررسي شد

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند

از ظهور «زيلوها» در پکيج‌ زيبا تا انزواي «سفال‌» ميبد در کارتن‌ پفک

آيين روضه قنبر، نماد ضربت خوردن و شهادت مولاي متقيان

ناوگان حمل و نقل يزد هر روز کمتر از ديروز

گردشگري از مهم‎ترين محورهاي توسعه شهرستان تفت است

خانه تاريخي دکتر صالحي در خاتم مرمت مي‌شود

جدال نابرابر پناهگاه حيات وحش بوروئيه با خشکسالي و شکار غيرمجاز

مخترعان و مبتکران طرح‌ها و ايده‌هاي خود را به مرکز ايده پيشگامان ارسال کنند

گردشگران پشت درهاي بسته خانه‌ لاري‌هاي يزد

ششمين استان صنعتي کشور در فقر امکانات ورزشي کارگري

مهم‌ترين زيستگاه يوزپلنگ آسيايي در بحران بي‌آبي

هتل‌هاي سنتي موزه‌هاي زنده بافت تاريخي يزد

خانه‌هاي تاريخي يزد نيازمند توجه

کوره‌هاي آجرپزي امان آب و هواي يزد را بريده‌اند

ارگ شهرسب ابركوه، مجتمع بزرگ مسكوني بازمانده از صفويان

صنايع دستي« مُغي» سوغات شهر بافق

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي

از قديمي‌ترين مسجد ايران تا مقدس‌ترين زيارتگاه‌ زرتشتيان

فرصت‌هايي که از بافت تاريخي يزد دريغ شد

خطرناکترين تهديد کره زمين، بارگزاري بيش از ظرفيت محيط زيست است

بلندترين بادگير جهان در زيباترين باغ تاريخي کوير

روزهاي سرد زمستان ندوشن بدون گاز سپري مي‌شود/ زندگي يخ زده در سرماي 19- درجه

بيشترين بارش برف ديروز استان يزد مربوط به كجا بود؟

انقلاب اسلامي زمينه‌ساز بيداري و آزادي‌خواهي ملت‌هاي مظلوم است

استقبال نمادين از بنيانگذار انقلاب اسلامي در فرودگاه يزد

اصول و مباني انقلاب اسلامي ايران بايد براي نسل جوان تبيين شود

سايه اتباع بيگانه همچنان بر سر يزد سنگيني مي‌کند/ كابلي ديگر براي افاغنه

شوچله زمستان با گرماي محبت زنده است

پرورش کم‌کم از آموزش کشور رخت برمي‌بندد

رهاورد اتباع بيگانه براي مردم يزد / تغيير فرهنگ کار به نفع اتباع بيگانه

توليد انارهاي ارگانيک با خاصيت ضدپيري در يزد

بازار زيورآلات يزدي رونق گرفته‌است/ "زنجير چينابي" هنر موروثي طلاسازان يزد

سرما يزد را فرا مي‌گيرد / تنها 80 کيلومتر فاصله بين سردترين و گرم‌ترين نقطه يزد

نخل‌برداري سنت ديرينه عزاداران بافقي‌ در 13 محرم

برگي از تاريخ عزاداري در ابرکوه / سنت نخل‌برداري ابرکوه از صفويه

«عَلَم گرداني» در سنت عزاداري مردم روستاهاي بافق

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

انتخاب اصلح در کلام مولا علي (ع)