خبر یزد

آخرين مطالب

مقالات

بدجوری شاخ و شانه می کشد!

خبر یزد - روزنامه پیمان یزد روز سه شنبه 31 اردیبهشت 98 در شماره 47 10 در یادداشتی نوشت: آب آن قدر بالا آمده که نفس کشیدن سخت و دشوار شده و اگر فریادرسی پیدا نشود، همین روزهاست همه مان را با خودش ببرد!

کود سبز؛ گیاهی چند منظوره در بافق

خبر یزد - یزد- در گذشته‌ دور از روغن گیاه مَنداب (کود سبز) برای خوراک انسان و پیشگیری و مداوای بیماری `گری` شتران استفاده می‌شد؛ گیاهی که ریشه در تاریخ کهن مردمان بافق دارد.

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

خبر یزد - یزد - توفان همراه با گرد و خاک از جمله چالش های زیست محیطی در شهر کهن و تاریخی ندوشن شهرستان میبد است که عموما شهروندان همه ساله در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت با آن دست و پنجه نرم می کنند.

یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت

خبریزد- پس از کش و قوس های فراوان بالاخره شهردار منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاریخی یزد از سوی وزارت کشور مورد تائید قرار گرفت و فعالیت کاری خود را در این نهاد عمومی غیر دولتی آغاز کرد.

خواب زده ها را بیدار کنید!

خبریزد- روزنامه پیمان یزد در شماره 4704 در مطلبی با عنوان «خواب زده ها را بیدار کنید!» به قلم حمید پورانتظاری نوشت: سال نو به همراه بهاری دل انگیز آمد بهاری که با آمدنش آسمانی به غرش درآمد، بهاری که رواناب و سیل را به همراه داشت.

کاهش آثار تحریم ها با تکیه بر توان داخلی

خبریزد- با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران و مواضع غیراصولی و بدعهدی کشورهای اروپایی عضو برجام، آمادگی برای مقابله با این تحریم ها و اتخاذ سیاست هایی در این زمینه در حوزه های داخلی و جهانی در شرایط فعلی بیش از هر چیزی لازم و ضروری است

رونق تلم زنی در روستاهای سبزدشت بافق

خبریزد- رویش دوباره گیاهان و رونق دام به دنبال بارش های اخیر، موجب بازگشت دوباره تلم زنی به برخی روستاهای دهستان سبزدشت بافق شد.

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن

خبریزد- توفان همراه با گرد و خاک از جمله چالش های زیست محیطی در شهر کهن و تاریخی ندوشن شهرستان میبد است که عموما شهروندان همه ساله در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت با آن دست و پنجه نرم می کنند.

راههای ارتباط موثر با دیگران

خبریزد- ارتباطات یکی از مهمترین مهارت هایی است که هر انسانی به آن نیاز دارد؛ بدون برقراری ارتباط، خیلی از زندگی ها با مشکل رو به رو می شود.

بودجه یک سد ضامن بقای تمام قنوات ایران

خبریزد- مشاور ارشد مرکز بین‌المللی قنات و سازه‌های تاریخی آبی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست هرچند بصورت آزمایشی در یکسال مالی، بودجه‌ای معادل ایجاد یک سد را به احیا و مرمت کلیه قنوات کشور اختصاص دهند.

رمضان ماه نزول و بهار قرآن - احمد جعفری ندوشن *

خبر یزد - یزد - رمضان، ماه ضیافت الله، کرامت الله، استجابت دعا، قبول عبادات، ماه برکت، رحمت و مغفرت، ماه بسته بودن درهای جهنم و باز بودن درهای بهشت است؛ ماهی که اولش رحمت، میانه اش مغفرت و آخرش برآورده شدن دعاها و رهایی از آتش جهنم است.

گردشگری استان یزد در دو راهی تردید و تصمیم؛ آنچه «شریف آباد اردکان» دارد و «ابیانه» ندارد!

خبر یزد - هر چند یزد و اصفهان به عنوان دو استان همجوار در مرکز کشورمان از گذشته تاکنون قرابت‌های بیشماری از نظر نوع ساختار بافت تاریخی، فرهنگی و حتی ...

رمضان ماه نزول و بهار قرآن

خبریزد- رمضان، ماه ضیافت الله، کرامت الله، استجابت دعا، قبول عبادات، ماه برکت، رحمت و مغفرت، ماه بسته بودن درهای جهنم و باز بودن درهای بهشت است؛ ماهی که اولش رحمت، میانه اش مغفرت و آخرش برآورده شدن دعاها و رهایی از آتش جهنم است.

خسارت 70 درصدی طوفان به باغ‌های گوجه‌سبز ابرکوه

خبریزد- هرچند امسال باغات میوه ابركوه از خسارت سرمازدگی مصون ماندند ولی به گفته متولیان این بخش، در برخی مناطق این شهرستان طوفان به باغ‌های گوجه‌سبز بعضاً تا 70 درصد و به باغات زردآلو 20 تا 30 درصد خسارت وارد کرده است.

آیین روزه داری مردم بافق

خبریزد- ماه مبارک رمضان فرصتی برای تقوا و تقرب الهی به درگاه خداوند متعال است و مردم بافق با اجرای سنت‌ها و آداب و رسوم ویژه این ماه، معنویت آن را دوچندان می کنند.

یزد در گذر هزاره های تاریخ

خبریزد- روزنامه پیمان یزد در مطلبی با عنوان « یزد، در گذر هزاره های تاریخ » به قلم حسین مسرت نوشت: یزد، دیاری است سر برآورده از هزاره های تاریخ که چون کوهی استوار بر فراز زمان، سر بر فراشته و چون گنجی کهن از تاریخ بر جای مانده و به یادگار و چون سروی سرفراز بر پا ایستاده و ماندگار است.

نبوغی 600 ساله در آب انبار امیرچخماق یزد

خبریزد- آب انبار امیرچقماق یکی از آب انبارهای متفاوت یزد و ایران بازمانده از عهد تیموری است که علوم مختلفی را برای بهره‌برداری از آن بكار گرفته‌اند

غار سرخون ندوشن، شاهکار طبیعت

خبریزد- غارها از جلوه های آفرینش خداوند در دل طبیعت، زمین و کوه و از جاذبه های زیبای گردشگری هستند که باید با وقت گذاری و دقت نظر آنها را تماشا کرد.

صرفه جویی در مصرف آب همچنان ضروریست

خبریزد- بهار امسال، بهاری متفاوت بود و پس از 2 دهه خشکسالی، رحمت و نعمت الهی بر مردمان ایران زمین و بویژه دیار خشک کویر نازل شد و زمین خشکیده ما را طراوتی تازه داد.

بارندگی بهاری نویدبخش سالی خوش برای یزدی ها

خبریزد- - بارندگی اوایل فروردین 1398 سبب جاری شدن سیلاب در برخی روستاها و شهرهای تعدادی استان های شمالی، غرب، جنوب غرب و نیز مناطقی از استان های واقع در رشته کوه های زاگرس شد که تاکنون میزان خسارت های وارده به زیرساخت ها، باغ ها و مزارع حدود 40 هزار میلیارد تومان برآورد شد.

لزوم توجه ویژه به گردشگری محلات

خبریزد- روزنامه محلی بشارت یزد، ستون یادداشت تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان لزوم توجه ویژه به گردشگری محلات به قلم مرتضی تکمیلی اختصاص داده است.

لحظه های بهاری، فرصتی برای یزدی ها

خبریزد- با بارش های بهاری، هوای یزد اعم از مرکز استان، شهرستان ها و بسیاری از روستاها پاک و دل انگیز شد و این روزها خانواده ها از این هوای مطبوع به خوبی بهره می برند.

سقف های ناایمن بالای سر دانش آموزان یزد

خبریزد- همزمان با بارندگی های دیروز(یکشنبه) آنچه را که اداره کل آموزش و پرورش یزد آبگرفتگی معابر و ادامه بارش ها برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی اعلام کرد، کلاس های دوره پیش دبستانی و مقطع ابتدایی شهر یزد تعطیل شد.

فرش اردکان، نماد فن و هنر

خبریزد- قالی اردکان، قدمتی 150 ساله دارد و در سال 94 به ثبت جهانی رسید اما این اتفاق مبارک، آنطور که شایسته بود رسانه ای نشد و هنوز هم خیلی ها از ثبت آن اطلاعات چندانی ندارند.

یزد، همچنان درگیر معضل آبگرفتگی

خبریزد- آبگرفتگی معابر و خیابانهای شهر یزد در زمان وقوع بارندگی، قصه تلخیست که هر سال در مناطق مختلف شهر تکرار می شود و هنوز هم چاره ای برای ان اندیشیده نشده است

بارش بهاری بهترین ظرفیت برای تأمین آب شرب یزد است

خبریزد- در حالی که بارندگی سال زراعی جاری به ویژه در نوروز 98 در برخی استان ها خسارت های زیادی بر جا گذاشته است اما از سوی دیگر می تواند ظرفیتی برای جبران کم آبی و تأمین آب شرب در برخی نقاط همچون یزد باشد.

آبشار سفیده ندوشن پدیده ای جذاب در استان یزد

خبریزد- آبشار « سفیده » بخش ندوشن شهرستان میبد از جمله چشم اندازهای طبیعی و گردشگری استان یزد است که طبیعتی بکر، آب و هوایی مناسب و دل انگیزی دارد.

صدای پتک و چکش آهنگری ندوشن رو به خاموشی است

خبریزد- آهنگری یا « چلنگری» یکی از قدیمی‌ترین هنرهای سنتی بخش ندوشن از توابع شهرستان میبد است و با توجه به شواهد و مستندات، قدمت آن به بیش هزار سال می رسد و در گذشته به عنوان یکی از حرفه‌های مهم و شاخص مردمان منطقه محسوب می شد.

شلختگی در اطلاع رسانی

خبریزد- آنچه امروز شاهد آن هستیم به نوعی شلختگی در اطلاع رسانی است به نحوی که نشان دهنده آن است که آن گونه که باید و شاید از اطلاع رسانی در مواقع بحران و پارامترهای مربوط به آن آگاهی لازم را نداریم.

قلعه جنت آباد بهاباد را بهتر بشناسیم

خبر یزد - یزد - قلعه جنت آباد بهاباد به عنوان یکی از آثار تاریخی این شهرستان کاملا بکر و دست نخورده از دوران زندیه باقی مانده که همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران نوروزی از مناطق مختلف استان یزد است.

یزد، دیار پاکان در گذر تاریخ

خبریزد- استان یزد از سرزمین‌های کهن و تاریخی ایران زمین است که آثار متعدد برجا ماننده از اعصار گذشته در آن مدنیّتش را در این حوزه آشکار می‌سازد و وجود حکومت‌های محلّی در این دیار بیانگر استقلال آن به عنوان یک قطب سیاسی و اقتصادی در کشور بوده است.

به یزد سفر نکنید!

خبریزد- در روزهای پایان سال اگر سایتهای مختلف را مرور کنید، بخش قابل توجهی از مطالب آنها را معرفی جاذبه های مناطق مختلف ایران تشکیل می دهد و استانهای مختلف برای افزایش سهم بیشتری از گردشگران نوروزی با یکدیگر رقابت می کنند.

جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران

خبریزد- یزد فرصت پای گذاشتن به لایه‌های زیرین زمین و قدم زدن در راهروهای باریک قنات تا پشت بام ساختمان‌ها و حتی بر فراز مناره‌های مساجد را برای میهمانانش فراهم می‌کند.

خانه تکانی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب

خبریزد- روزنامه محلی صبح یزد، یادداشت تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان `خانه تکانی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب` اختصاص داده است

امانتی که پس از یک قرن باز نشد!

خبر یزد - قصه از آنجا شروع شد که استاد «سهراب کیانیان» رییس انجمن شهر یزد بسته‌ای را از «اکبر آقای لاری» دریافت کرد و قرار شد آن را به صاحبش تحویل دهد ...

منارجنبان اثری کم نظیر در ندوشن

خبریزد- ندوشن یکی از 21 شهر استان یزد است که دارای آثار باستانی و جاذبه های گردشگری متعددی است، هر کدام در نوع خود کم نظیر و منحصر به فرد است و در این میان می‌توان از منارجنبان به عنوان یکی از آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی این منطقه نام برد.

معرفی آب انبار های ندوشن استان یزد

خبر یزد - یزد - شرایط اقلیمی و آب و هوای خشک و نیمه خشک استان یزد و نبود امکانات امروزی برای نگهداری و سرد نگه داشتن آب باعث شد تا مردم در گذشته برای ذخیره آب آشامیدنی مورد نیاز خود، آب انبار بنا کنند و به عنوان منبع ذخیره از آن استفاده کنند.

نگاهی به جاذبه های دیدنی و گردشگری ندوشن

خبریزد- ندوشن یکی از مناطق گردشگری استان یزد به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه مرتفع و نیمه مرتفع سفیده، زیبایی خاص و چشم نوازی دارد.

پدیده زمین خواری و ضرورت اقدام مردم و مسئولان مهریز

خبریزد- پدیده زمین خواری و تصرف غیرقانونی اراضی ملی در برخی روستاهای شهرستان مهریز موجب تغییر کاربری تعدادی از باغ ها و تخریب منابع طبیعی شد که این امر باعث نارضایتی مردم و مسئولان منطقه شده است

یزد جهانی، آماده استقبال از مسافران نوروزی

خبریزد- با توجه به اینکه امسال مجموعه مدیریت ارشد استان؛ استاندار، فرماندار و شهردار شهر جهانی یزد همگی به تازگی در این جایگاه قرار گرفته اند باید منتظر اتفاقاتی خوب در نوروز 98 بود.

استفاده طولانی مدت از هندزفری و هدفون برای گوش مضر است

خبر یزد - یزد- یک کارشناس ارشد شنوایی شناسی گفت: استفاده طولانی از هدفون، هندزفری و گوش دادن به آهنگ با صدای بلند در میان نوجوانان و جوانان رواج زیادی یافته و سلامت گوش را به خطر می اندازد که آنها از این آسیب ها بی خبر هستند.

هجمه به وکالت؛ تعرض به عدالت

خبر یزد - روزنامه بشارت یزد در سرمقاله تازه ترین شماره خود مطلبی با عنوان «هجمه به وکالت؛ تعرض به عدالت» به قلم حمیدرضا ابوِیی وکیل پایه یک دادگستری منتشر کرده است.

چادرملو دولتی است یا خصوصی؟!

خبریزد- روزنامه آفتاب یزد گزارش شماره 5408 خود را به مطلبی با عنوان «چادرملو دولتی است یا خصوصی؟!» اختصاص داد ونوشت: می گویند مجوز اکتشاف معدن D19 صادر شده نه بهره برداری! می گوییم کسی که مجوز اکتشاف در دست دارد یعنی بهره بردار است.می پرسیم؛ چرا با ترک تشریفات و مزایده؟ کسی پاسخگو نیست!

کم آبی، مشکل عمده استان یزد

خبر یزد - روزنامه پیمان یزد در شماره 4657 خود در مطلبی با عنوان «کم آبی، مشکل عمده استان یزد» به قلم حمید صادقی مقدم نوشت: با گرم شدن زمین که ناشی از فعالیتهای صنعتی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای در نقاط مختلف این کره خاکی می باشد دمای کشورمان به بیش از یک درجه رسیده است.

اعتدال در شهرسازی

خبریزد- روزنامه بشارت یزد در سرمقاله شماره 708 خود با عنوان «اعتدال در شهرسازی» نوشت: در چندین سال گذشته همواره در تدوین قوانین درهر امری، در بیشتر موارد قانون گذاران دچار خطای افراط و تفریط شده اند و یا به عبارتی عدم رسیدن به یک تعادل آفتی بوده است که گریبانگیر مخاطبان آن قوانین شد.

تاثیر حضور زنان کارآفرین در سلامت اقتصاد

خبریزد- حضور زنان کارآفرین در رونق تولید و اقتصاد همواره مدنظر برنامه ریزان و کارشناسان بخش های دولتی و حتی خصوصی بوده است و به اعتقاد همه آنها فعالیت این قشر نقش تاثیرگذاری در سلامت اقتصادی واجتماعی جامعه دارد.

بخشنامه‌های صادراتی چالش تجار ایرانی

خبریزد- با توجه به این که فعالیت‌های بین‌المللی تجاری نقشی انکار ناپذیری در بهبود شرایط اقتصادی ایران ایفا می‌کند، عدم حمایت از تجار و در پی آن از دست دادن بازارهای بین‌المللی به معنای شکست تجارت ایران است.

نساجی، ظرفیتی برای اشتغال؛

خبریزد- صنعت نساجی در ایران با توجه به ظرفیت های موجود می تواند زمینه بسیار خوبی برای کاهش آمار بیکاری و راهکاری مناسب برای جبران بخشی از کاهش درآمدهای ارزی ناشی از تحریم های ظالمانه باشد.

نقش نگاره هایی که به هیچ انگاشته شد

خبریزد- جشن انتخاب میبد به عنوان شهر جهانی زیلو با حضور پر شور تعدادی از مردم ،مسئولان کشور، استان یزد دوشنبه شب برگزار شد اما در کنار آن نقش نگاره هایی به هیچ انگاشته شد

نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی

خبریزد- روزنامه محلی پیمان یزد، در تازه ترین شماره خود مطلبی با عنوان نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی، نوشته حسین مسرت منتشر کرد.

یزد نو دیگری برای یزدی ها ‏در جزیره قشم ‏

خبریزد- روزنامه محلی پیمان یزد در شماره اخیر خود در مطلبی با عنوان `یزد نو دیگری برای یزدی ها ‏در جزیره قشم` به قلم `محمد رضا شوق الشعرا` پیشنهادی به ریاست جمهوری، وزارت ‏کشور و استانداران یزد و هرمزگان ‏ارائه داده است.

خطرات پیست اسکی سخوید تفت را جدی بگیریم

خبریزد- پیست اسکی سخوید شهرستان تفت از جمله تفرجگاه های زمستانی مردم استان یزد بشمار می رود و هر ساله در فصل زمستان پذیرای گردشگران حوزه طبیعت است

یزد دومین استان کم بارش کشور

خبریزد- با وجود بارش های نسبتا خوب طی 48 ساعت گذشته در یزد، مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی از این منطقه جغرافیایی به عنوان دومین استان کم بارش در کشور یاد کرد.

آبگرفتگی معابر یزد، قصه تلخی که هر سال تکرار می شود

خبر یزد - یزد – آبگرفتگی معابر و خیابان ها از جمله مشکلاتیست که هر ساله در فصل زمستان، مردم، شهروندان و به خصوص رانندگان وسایل نقلیه یزد از آن گلایه دارند و این معضل موجب ناخرسندی آنها را فراهم می آورد.

«ولنتاین»؛ کابوس یا رویای جوانان ایرانی!؟

خبریزد- دور یكی از میزهای چوبی کافی‌شاپ جمع شده‌اند و پیرامون مهمترین موضوع و دغدغه‌ی این روزهایشان یعنی «ولنتاین» صحبت می‌کنند، در میانشان مینای 15 ساله که هنوز رنگ کودکی بر رخساره‌اش بیداد می‌كند نیز دیده می‌شود.

شخصیت‎شناسی افراد با استفاده از عملکردشان در فضای مجازی

خبریزد- یک مشاور و استاد دانشگاه با بیان این که از طریق اطلاعات موبایل می ‎ توان شخصیت شناسی انجام داد، گفت: در آینده نزدیک برای استخدام ‎ ها و تحقیقات دیگر مثل ازدواج از اطلاعات فضای مجازی استفاده خواهد شد.

استاندار آقازاده

خبریزد- «استاندار آقازاده» به قلم محمدعلی شاهنده نوشت: در چندین سال گذشته به سبب وقوع برخی ناهنجاری های اجتماعی، معانی واژگان نیز دستخوش دگرگونی شده است که به کارگیری آنها را برای صنعت ادبی ایهام و کنایه سهل‌تر کرده است

امید مردم و تدبیر حکمران خوب در یزد

خبریزد- «امید مردم و تدبیر حکمران خوب در یزد» نوشت: پس از کش و قوس های فراوان محمدعلی طالبی به عنوان نماینده عالی دولت در یزد انتخاب، و فعالیت خود را به عنوان استاندار آغاز کرد.

مردم یزد، فرهنگ یزد

خبریزد- روزنامه پیمان یزد در شماره 4639 خود در مطلبی با عنوان «مردم یزد، فرهنگ یزد» به قلم حسین مسرّت نوشت: از دیرباز و از لابه لای متون کهن، هماره از مردان و زنان پارسا و امین دیار یزد به نیکی یاد شده است.

مروری بر شكل‌گیری و آغاز نهضت شعار‌نویسی یزد

خبریزد- نهضت شعار‌نویسی در جریان جنبش مبارزان انقلابی یزد به دنبال سخنان امام راحل(ره) در مورد حرام بودن عضویت در حزب رستاخیز با درج شعارهایی با این مضمون در بخشی از مسجد روضه محمدیه یزد آغاز شد.

مطبوعات یزد، گرفتار در چنبرۀ مشکلات

خبریزد- روزنامه محلی پیمان یزد در مطلبی باعنوان `مطبوعات یزد، گرفتار در چنبرۀ مشکلات` به بررسی علل موفّق نبودن مطبوعات بومی به قلم حسین مسرت پرداخته است.

آئین سده، پاسداشت دانش و خرد ایرانیان است

خبریزد- نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز آیین باستانی سده از سوی پیروان « آشو زرتشت»، آن را پاسداشت دانش و خرد ایرانیان عنوان کرد.

هویت شهر را سیاسی نکنید

خبریزد- نشریه محلی `سی و سه`، سرمقاله تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان` هویت شهر را سیاسی نکنید` به قلم سعیده درخش(مدیر مسوول) اختصاص داده است.

فدراسیون به دام مخالفان کی روش نیفتد

خبریزد- روزنامه محلی بشارت یزد، یادداشت صفحه نخست روز یکشنبه خود را به مطلبی با عنوان `فدراسیون به دام مخالفان کی روش نیفتد` اختصاص داده است.

رد پای یزدی‌ها در قیام 15 خرداد سال 42

خبریزد- براساس اسناد ساواک، مردم و علما و روحانیون یزد نسبت به لایحه‌‌ی انجمن‌های ایالتی و ولایتی ایستادگی کردند و حتی در مقابل قیام 15 خرداد خاموش ننشستند.

فوتبال یزد به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیاز دارد

خبریزد- جمعی از مسئولان، کارشناسان و مربیان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد بر ارتقای این رشته های ورزشی با همکاری رسانه های گروهی و انعکاس اخبار آن برای فرهنگ سازی در جامعه تاکید کردند.

بزرگداشت نویسنده معاصر کشور در ایران و کانادا - احمد جعفری *

خبر یزد - یزد - دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن از استادان برجسته دانشگاه تهران و از نویسندگان چیره دست و معاصر کشور را نه تنها ایرانیان؛ بلکه بسیاری از اندیشمندان، ادیبان، دانشمندان، و فرهنگ دوستان جهان او را می شناسند و با آثار و نوشته هایش آشنایی دارند.

آرامستان تاریخی جوی هرهر همچنان در بند اختلافات مالکیتی!

خبریزد- همه چیز از مرمت آرامستان تاریخی «جوی هرهر» و اختلاف نظر بین شهرداری و اوقاف یزد بر سر مالكیت این آرامستان شروع شد، اختلافاتی كه به دلیل نبود سند مالكیت آرامستان طی چند سال اخیر دنباله‌دار شده است.

سریال بی‌پایان مشکلات معلمان مدارس حمایتی در یزد خواسته معلمان مدارس حمایتی یزد چیست؟

خبریزد- معلمان مدارس حمایتی استان با تجمع در مقابل استانداری، دفتر امام جمعه و اداره کل آموزش و پرورش یزد به نحوه مدیریت مدارس حمایتی و عدم پرداخت کامل حق و حقوق خود اعتراض کردند.

بین المللی سازی، تصمیمی هوشمندانه

خبریزد- دوهفته نامه پیام یزد در شماره هفتم خود در یادداشتی با عنوان «بین المللی سازی، تصمیمی هوشمندانه» به قلم امین فلاح نوشت: توسعه زیرساخت های بین المللی و افزایش ارتباطات و به تبع آن ایجاد منافع مشترک بین بخش خصوصی داخلی و خارجی یکی از راهکار های گذر از شرایط سخت اقتصادی کنونی است.

فرشتگان سفیدپوش بی‌ادعا، التیام دهنده رنج و درد بیماران

خبر یزد - یزد - ساعت 23 شب در بخش سی‌سی‌یو یکی از بیمارستان های یزد، حال یکی از بیماران خوب نیست ظاهراً دچار حمله قلبی شد ، پرستاران حاضر در بخش خود را سریعا به او می‌رسانند، مثل اسپند روی آتش، بی‌تاب و بی‌قرار هستند برای نجات او به این‌طرف و آن‌طرف می روند.

قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن

خبریزد- صدای انفجار، لرزه و زوزه بلدوزرها در دل کوه، گوش ها را می خراشد و گرد و غبار چهره طبیعت زیبای شهرمان ندوشن را مکدر می کند و گاهی غرش تریلی های حامل مواد معدنی، آرامش شب و روز را از مردم منطقه می رباید.

نگاهی به بازی‌های بومی و محلی در بافق

خبریزد- بازی‌های بومی و محلی به جای مانده از نسل های گذشته در بافق، آشتی فرهنگی با نسل جوان و نوجوان این شهرستان برقرار کرده است.

خسارت معادن یزد، از فرار بار تا آسیب به جاده ها

خبر یزد - یزد - یزد با 32 نوع ذخیره معدنی از لحاظ تنوع نخستین و از نظر ذخیره اندیس های معدنی دومین استان کشور است که همواره با مشکلات ناشی از اضافه بار کامیون ها، تریلی ها و خسارت به راه های روستایی و فرعی مواجه است.

انتقاد و شبه انتقاد در دنیای رسانه ای و مجازی- احمد جعفری*

خبر یزد - یزد - انتقاد سازنده نه تنها مشکل و مانعی را در پیشبرد امور ایجاد نمی کند؛ بلکه مسیر صحیح را برای حل مشکلات می گشاید و کمک می کند تا طرح ها و برنامه های افراد، سازمان ها و جوامع بهتر به نتیجه برسد.

جایگاه بافق در صنعت حمل و نقل کشور

خبر یزد - یزد- حمل و نقل از نگاه تجاری، زمانی شکل گرفت که گروهی از افراد برای حمل و انتقال مایحتاج دیگران از یک نقطه زمین به نقطه دیگر، اعلام آمادگی کرده و شروع به فعالیت نمودند.

ثبت احوال، 100 ساله شد

خبریزد- نخستین دستاورد زندگی اجتماع بشری، امنیت است زیرا امنیت، بنیان زندگی و حیات بشری و نیاز به آن نیاز غریزی است

یزد، شهر انسان محور یا خودرو محور?

خبر یزد - یزد - انسان ، شهر را بنا می نهد و سپس آن را توسعه می‌دهد، بنابراین شهری انسان محور است که ساکنان آن به عنوان سرمایه اجتماعی مطرح باشند نه اینکه نادیده گرفته شوند.

معصومه فاطمه(س) نگین ایران در قم

خبریزد- خاندان و فرزندان ائمه معصوم نقشی بزرگ در تاریخ تشیع دارند به گونه‌ای که حضور آن ها در تاریخ و فرهنگ ایرانیان مسلمان غیرقابل انکار است

جان گرفتن نهال مطبوعات در زارچ نیاز به حمایت همه جانبه دارد

خبر یزد - ماهنامه محلی « عصر زارچ» در گزارشی در شماره دوم خود با عنوان «جان گرفتن نهال مطبوعات در زارچ نیاز به حمایت همه جانبه دارد » نوشت: امروزه نقش مطبوعات در توسعه یافتگی جامعه بر کسی پوشیده نیست که بالابردن آگاهی های عمومی و پیگیری مطالبات و اتحاد بخشی از جمله کارکردهای آن است.

مهارت، نوش‌داروی معضل بیكاری كشور

خبریزد- پس از قریب 20 سال تلاش و تحصیل و فارغ‌التحصیل شدن در مقطع كارشناسی ارشد مهندسی عمران، سرانجام با هزار عز و التماس به عنوان حسابدار پاره وقت یک شرکت پذیرفته و صاحب شغل شدم...

انتقاد یک نشریه محلی استان یزد از مسئولان تفت

خبر یزد - نشریه محلی بشارت یزد در سرمقاله شماره 648 خود در مطلبی با عنوان «باغشهر تفت و عقب افتادن از قافله پیشرفت» نوشت: 20 سال قبل، حوزه انتخاباتی تفت را طوری دستخوش تغییر کردند که تا الان هیچ نماینده ای از این شهرستان به مجلس نرفته است.

انتظار برای کاهش قیمت ها- احمد جعفری ندوشن*

خبر یزد - یزد - با وجود کنترل قیمت دلار، سکه و ارز توسط دولت، بازار یزد در مقابل کاهش قیمت برخی کالا، اجناس و خدمات مقاومت می کند و نه تنها قیمت ها کاهش نمی یابد؛ بلکه در برخی اقلام شاهد افزایش قیمت هم هستیم.

شهردار منتخب یزد:

خبر یزد - «مجتبی فرهمند» شهردار منتخب یزد خطاب به «حسین مسرت» از پژوهشگران برجسته، به نام و عضو شورای راهبردی مدیریت میراث جهانی شهر تاریخی یزد در ...

منش مردمی پیامبر(ص) باید الگوی مدیران جامعه اسلامی باشد

خبریزد- استاد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به لازمه تاثیرپذیری کارگزارن و مدیران جامعه اسلامی برخاسته از خون شهدا، تاکید کرد: ویژگی‌های پیامبر(ص) به ویژه منش مردمی این حضرت باید الگوی این افراد باشد.

رنج طلای سرخ بر دستان کشاورزان

خبر یزد - یزد - زعفران خشک که محصول آن در عرصه تجارت جهانی به طلای سرخ معروف است، 85 درصد تولید این ماده غذایی و دارویی در اختیار ایران هست که می تواند با برنامه ریزی مناسب جایگزین مطلوبی برای کاهش تولید محصولات پرآبخواه بخش کشاورزی در مناطق بیابانی کشورمان از جمله یزد شود.

خدا قوت جناب استاندار

خبریزد- روزنامه بشارت یزد در سرمقاله شماره 632 خود با « عنوان خداقوت جناب استاندار» نوشت: مدیریت در زمانه ای که بودجه و اختیارات بس محدود است ولی میزان مسئولیت و سطح انتظارات و توقع مردم و رسانه ها بالاست، بسیار سخت جلوه می کند.

تبلیغات در یزد صاحب ندارد!

خبر یزد - حوزه‌ی تبلیغات در حالی روند روزافزون و رو به رشدی را سپری می‏‌کند که به رغم ضرورت توجه جدی به آن، هیچ متولی و ناظری در استان یزد برای آن ...

پذیرش 200 مقاله در اولین همایش هویت کودکان ایران اسلامی در یزد

خبریزد- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان این‌که 20 نفر از شرکت کنندگان در همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی به عنوان برترین‌های این همایش تجلیل می‌شوند گفت: دو هزار و 199 اثر به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد 200 مقاله پذیرفته شدند.

ساير مطالب

«زندگی به سبک جهانگردی»

پدر

حال مهربانی، خوب نیست! محمدحسین فلاح

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!

روستایی كه مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

نفس‌های صنعت طلای ایران به شماره افتاد

شلغم بخورید تا سرما نخورید

دست به دامن افغانی‌کِش‌ها ...

شهر دوچرخه‌ها، مردم دوچرخه‏‌سوار می‏‌خواهد

درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو

روشندل؛ اما توانا

تکنیک ها برای مدیریت اختلافات زناشویی

جنگل های خاتم، نگین سبز کویر استان یزد

سکوت چاه های کشاورزی یزد آرامشی برای حیات

شهرداری این چنینم آرزوست

طبیب شهر

آتش‎نشانی، آمیزه‌ای از عشق و وظیفه

آیا شما با سواد هستید؟

گردشگر فرهنگی بهترین ظرفیت یزد

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

موسیقی، به عنوان یک رسانه

برج خاموشان؛ مدفن دیرین زرتشتیان یزد

رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد

«قمات» برند قالی‌ یزد و قم/هنرمندانی که از ایده ناب نان می‌خورند

جهانی شدن یزد فرصتی برای رونق صنایع دستی ملی

هدفدار باش تا كامروا شوی

/یادداشت/ شناخت دنیای کودکان و چگونگی ایجاد رابطه با آنها

زنگ خطر افزایش ازدواج‏‏‌های زودهنگام

پیامد بی احتیاطی بزرگترها به خطر افتادن جان کودکان است

خورشید به خانه علی وارد شد *محمدحسین فلاح*

مصرف مغز گردو برای بیماران دیابتی مفید است

گردشگری و صنایع دستی، ظرفیت عظیم استان یزد در رویش اقتصادی

ترافیک میدان مهدیه یزد، کلاف سردر گم

پاک سرشت

خانه تاریخی کلاه‌دوزها یکی از جاذبه‌های کم‌نظیر یزد

تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهرِ جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!

نشریات محلی و محتوای تولیدی

قلب تپنده ورزش مرکز استان ، بالاخره تخریب شد!

رونق جاجیم بافی خاتم در گرو تامین بودجه و بازار فروش

/گزارش/ تماس پوستی مادر نیاز نوزادان زودرس به اکسیژن را کاهش می‌دهد

/گزارش/ اصلاح سبک زندگی لازمه داشتن بهداشت خواب مناسب است

اطلاع رسانی واقعی یا خیال بافی و توهم

یک مرد، یک روستا

ناوگان حمل و نقل عمومی یا کوره‌های آدم پزی!

خود انکاری فرهنگی

قنات‌ها هم ازدواج می‌کنند!

چرا امام جعفر صادق(ع) رییس مذهب شیعه نامید؟

صنعت گردشگری سلامت، گنجی مغفول در یزد

اختلال افسردگی در خانواده‌ها زمینه‌ ساز خودکشی است

آیت‌الله صدوقی شهید محراب و مبارز خستگی‌ناپذیر یزد

آب یزد هر روز شورتر از دیروز

شفاف سازی، مطالبه جدی

شهر جهانی، نیازمند جهانی اندیشیدن است

درسهایی که از جام جهانی و کی روش آموختیم *محمدحسین فلاح*

یادداشت: حجاب و عفاف؛ چراغ قرمز جامعه

پسابی که به کار یزدی ها نمی آید

تقسیم فله ای حوزه های انتخابیه یزد

توصیه‌های کلی مصرف مواد غذایی در ماه رمضان

استقبال خوب مردم یزد از «اسنپ»

آب شرب مردم یزد و حقایقی که در هیاهو گم شده است

شکستن سقف شیشه ای

قطع آب یزد، مرهمی بر زخم کشاورزان اصفهان نمی شود - کاظم شاملو *

خاتم در چنگ خشکسالی

ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و فرصت توسعه صنعت گردشگری

باغ شهر مهریز آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

خانه تکانی و لزوم مدیریت مصرف آب

آلاینده‌های صنعتی مهمترین عامل تهدید‌كننده منابع محدود آبی یزد

خلق حماسه‌ای از جنس حضور در دیار خشت و خاطره/ایستاده‌ایم تا آخر

انجیر، مقوی و مقدس

روستای تاریخی همیجان شهرستان بهاباد همانند گوهری درخشان می درخشد

دوهفته نامه اندیشه یزد: گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!

بشارت یزد: تبعیض، بدتر از فقر است

الوداع خاطره ها/ روزهایی که دیگر تکرار نمی شود

برطرف کردن مشکلات زیست محیطی در گرو نگاه استراتژیک مسئولان استان یزد

معادن خُرد مراتع یزد را می‌بلعد/صدای محیط‌زیست هم به جایی نمی‌رسد

توصیه یک متخصص به خوردن نارنج با پوست/ ضد تهوع، استفراغ و خواب بی وقت

اولین شهر خشتی جهان تشنه سرمایه‌گذاری؛ ظرفیت‌هایی که مغفول ماند

یوزها رو در رو با بهترین های جهان/ `کی روش` را حمایت کنیم *محمدحسین فلاح*

لحاف‌دوزی؛ هنر و حرفه سنتی ابرکوه در سراشیبی سقوط

سرداری از جنس مالک اشتر؛ از جنس عمار

خط خطی کردن خودرو؛ محرومیت یا عقده روانی؟! *محمدحسین فلاح*

تک‌تیرانداز 12 ساله‌ی گردان رزمی عاشورا 3 روز پس از شهادت برادرش: «می‌مانم و می‌جنگم»

بشارت یزد: خستگی مردم یزد از گسترش صنایع آلاینده

انارچینُگ در ارکان

روزنامه بشارت یزد: جناب میرمحمدی، سپاس

75 درصد تماس ها با سامانه 123 یزد، همسرآزاری از نوع مسامحه است

بحران بی آبی یزد نزدیک به فاجعه، تدبیر کجاست!؟

خواستن، توانستن است حتی اگر معلول باشی

دربند گرجی محله گازرگاه شهر جهانی یزد مرمت و احیاء شد

به بهانه روز جهانی نابینایان/ قلب تو روشن تر از آیینه است

/یادداشت/ کودکان، زیباترین آفریدگان خداوند و زیباترین تمثیل عشق

شور و شعور حسینی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم

کوچه نشینی/ عادتی که هنوز رد پایش در کوچه ها مانده *محمدحسین فلاح

مدل‌های گردشگری هیچ کشوری نباید در ایران پیاده‌سازی شود

مشکلات شهر یزد باید ریشه‌یابی شود/ هم‌فکری برای رفع چالش‌های شهر

غار شگفت يزدان از جاذبه‌هاي ديدني اردكان

وضعيت نابسامان شهرک امام علي (ع) تفت

ويزه نامه آفتاب يزد: دوربين ها؛ درآمدزايي يا امنيت افزايي؟!

ضرورت خدمت رساني به مردم از نگاه ماهنامه گلبانگ کوير

حادثه پلاسکو در کمين بازارهاي سنتي يزد

قدم به قدم تا ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد

جولان قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز در يزد

بيش از 300 زائر از بهاباد عازم کربلا شدند

خانه‌هايي در شهر«خشت و خاک و خاطره»/دل‌ها هنوز براي بادگير مي‌تپد

دانشگاه يزد در جمع 13 برتر کشور براساس رتبه‌بندي تايمز

جشن بزرگ «مرتضي علي» در يزد برگزار مي‌شود

عرضه‌ي دستاوردهاي جهاددانشگاهي يزد در سومين نمايشگاه گياهان دارويي كشور

رئيس شوراي شهر: سهم عقدا از آلايندگي‌ صنايع زياد است/بخشدار: عقدا فقط به اسم، يک شهر است

ابرکوه، آماده پذيرايي از مسافران تابستاني

آداب و رسوم يزدي ها در ماه مبارک رمضان

زمين خواري ، معضلي پايان ناپذير

مجموع اعتبارات سفر مقام معظم رهبري به استان يزد اعلام شد

منزلگاه امام رضا (ع) در ابرکوه مورد احترام مردم و گردشگران

يزد در مسير جهاني شدن

بازخواني چهار جريان فکري استان در برابر پديده اي به نام بافت تاريخي

يزد سومين استان در سهولت کسب و کار در کشور

شترداري و رابطه آن با اقتصاد کوير نشينان

فرهنگ مهماني خدا ؛ بياييم فرهنگمان را اصلاح کنيم

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد

سنت و آداب مرسوم ماه مبارک رمضان در شهرستان بافق

تالاب شورك، چشم‎‎انتظار برنامه‌‌ريزي مسئولان

برج و باروي يزد، سمبل مقاومت

نارين قلعه ميبد، كهن دژي بازمانده از دوران پيش از اسلام

سُرمه‌سازي ابرکوهي‌ها در آستانه نوروز

توسعه گردشگري يزد در گرو تخت‌هاي اقامتي

آغاز فصل دل‌انگيز گردشگري در شهر بادگيرها

وقف؛ زيباترين تجلي حس نوع دوستي و انسانيت

تاكنون اقدامي براي خريد تضميني شيرخام صورت نگرفته است

کپي‏‏برداري، آفت ترمه اصيل يزد است

«غبار خيال» روي پيشخوان کتاب‌فروشي‌ها قرار گرفت‌

معلمان سوئيسي نظاره‌گر حماسه عاشورايي يزدي‌ها

بيست و ششمين سالياد آيت الله خاتمي در اردکان برگزار شد

کنفرانس علمي سلول‏‏هاي بنيادي

آغاز دوره کويرنوردي جوانان هلال احمر کشور در بافق

طرح جامع حفاظت از بافت تاريخي يزد يا خيانت به بافت؟

برگزاري نمايشگاه اسناد قديمي ازدواج در يزد

طراحي و ساخت سامانه گندزدايي پيشرفته سيار در استان يزد

ارگ سريزد، برنده رقابت ميراث آسيا و اقيانوسيه يونسکو

محيط‌باني با اعمال شاقه در کوير يزد

مشکلات مسکن روستاي نصرآباد تفت بررسي شد

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند

از ظهور «زيلوها» در پکيج‌ زيبا تا انزواي «سفال‌» ميبد در کارتن‌ پفک

آيين روضه قنبر، نماد ضربت خوردن و شهادت مولاي متقيان

ناوگان حمل و نقل يزد هر روز کمتر از ديروز

گردشگري از مهم‎ترين محورهاي توسعه شهرستان تفت است

خانه تاريخي دکتر صالحي در خاتم مرمت مي‌شود

جدال نابرابر پناهگاه حيات وحش بوروئيه با خشکسالي و شکار غيرمجاز