آخرين مطالب

مقالات

یک مرد، یک روستا

یزد آنلاین - یزد- `نییو` یا `نیوئیه`، کوچکترین روستای ایران و به گفته برخی جهان است که فقط یک پیرمرد 95 ساله در آن سکونت دارد.

خود انکاری فرهنگی

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد، سرمقاله تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان `خود انکاری فرهنگی` اختصاص داده است.

صنعت گردشگری سلامت، گنجی مغفول در یزد

یزد آنلاین - یزد - استان یزد با داشتن پزشکان مجرب و امکانات درمانی مناسب و همچنین میراث فرهنگی و صنایع دستی غنی، ظرفیت مطلوبی در بخش صنعت گردشگری سلامت دارد، اما این مهم تاکنون مغفول مانده است.

آیت‌الله صدوقی شهید محراب و مبارز خستگی‌ناپذیر یزد

یزد آنلاین - یزد ـ آیت‌الله محمد صدوقی از روحانیون مبارز و از یاران نزدیک امام خمینی (ره) بود که مبارزات خستگی‌ناپذیری علیه رژیم پهلوی داشت و بعد از پیروزی انقلاب در تیرماه سال 1361 به شهادت رسید.

آب یزد هر روز شورتر از دیروز

یزد آنلاین - یزد - چند صباحی است در صورت سفر به شهرها و روستاهای استان یزد برای دیدار اقوام و دوستان یا گردش، همه جا صحبت از آب است.

شفاف سازی، مطالبه جدی

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد روز شنبه در سرمقاله شماره 9 تیر 97 با عنوان « شفاف سازی، مطالبه جدی»، نوشت: وزیر جوان ارتباطات در اقدامی تحسین برانگیز و تقریبا کم نظیر، لیست شرکت ها، اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز ارزان قیمت دولتی برای واردات تلفن همراه و سایر ملزومات آن را منتشرکرد.

شهر جهانی، نیازمند جهانی اندیشیدن است

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «شهر جهانی نیازمند جهانی اندیشیدن است» نوشت: ضرورت های برگزاری جشنواره فرهنگی یزد به مناسبت سالگرد ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی را نمی توان به سادگی انکار کرد.

یادداشت: حجاب و عفاف؛ چراغ قرمز جامعه

یزد آنلاین - حجاب و عفاف همچون چراغ قرمز ضامن امنیت و آرامش در جامعه است چرا که فرد بی حجاب در قدم اول امنیت اجتماعی و حتی امنیت جانی ...

پسابی که به کار یزدی ها نمی آید

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «پسابی که به کار یزدی ها نمی آید» نوشت: شبکه فاضلاب یزد با هزینه مستقیم و غیرمستقیم یزدی ها اجرا شده و در حال تکمیل شدن می باشد؛ فاضلابی که هزینه ها، مشکلات و تبعات زیست محیطی آن بر گرده یزدی ها بوده و است.

تقسیم فله ای حوزه های انتخابیه یزد

یزد آنلاین - روزنامه محلی بشارت یزد نوشت: وضعیت حوزه های انتخابیه استان یزد با اعلام موضع برخی از ائمه جمعه و مسوولان شهرستانهای استان، وارد مرحله تازه ای شده است.

استقبال خوب مردم یزد از «اسنپ»

یزد آنلاین - مدیر ارشد توسعه اسنپ گفت: اسنپ در شهر یزد با استقبال خوب کاربران مواجه شده است.

آب شرب مردم یزد و حقایقی که در هیاهو گم شده است

یزد آنلاین - یزد ـ آب شرب یزد این روزها دستخوش مخاطراتی شده و بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند،‌ مسائلی را در این زمینه مطرح می‌کنند که صحت ندارد و در واقع حقایق در هیاهو گم شده است.

شکستن سقف شیشه ای

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در سرمقاله شماره 479 خود در مطلبی با عنوان «شکستن سقف شیشه ای» به قلم عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد به موضوع انتصاب یک زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش برای نخستین بار در دولت دوازدهم پرداخت.

قطع آب یزد، مرهمی بر زخم کشاورزان اصفهان نمی شود - کاظم شاملو *

یزد آنلاین - تداوم چند ساله کاهش بارندگی و استیلای خشکسالی، اکثر استان های کشور را با تنش و بحران مواجه کرده، به گونه ای که در برخی استان ها انجام کشت بامانع جدی مواجه و در برخی دیگر از استانها تامین آب شرب به چالش اصلی جامعه مبدل شده است.

خاتم در چنگ خشکسالی

یزد آنلاین - یزد- اعلام کاهش 86 درصدی بارندگی ها در خاتم در سال آبی جاری، تنها بخشی از عمق فاجعه ای است که زیرساخت های اقتصادی شهرستان و بویژه بخش کشاورزی را تهدید می کند.

ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و فرصت توسعه صنعت گردشگری

یزد آنلاین - تقارن نخستین نوروز پس از ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو با ماه پربرکت رجب المرجب، نوبهار امسال را با سروری مضاعف در سال 97 همراه کرد.

خانه تکانی و لزوم مدیریت مصرف آب

یزد آنلاین - شهرها و روستاها اندک اندک بوی بهار بخود می گیرد و همه تلاش می‌کنند به بهترین شکل به استقبالش بروند.

خلق حماسه‌ای از جنس حضور در دیار خشت و خاطره/ایستاده‌ایم تا آخر

یزد آنلاین - یزد ـ «بوی گل سوسن و یاسمن» امروز سراسر دیار خشت و خاطره را در بر گرفته و در عید انقلاب، مردمی که ایستاده‌اند تا آخر، حماسه‌ای از جنس حضور را به نمایش گذاشته‌اند.

انجیر، مقوی و مقدس

یزد آنلاین - یزد- ایرانیان، انجیر تازه را به عنوان میوه و خشک آن را به عنوان تنقل مصرف می کنند.

روستای تاریخی همیجان شهرستان بهاباد همانند گوهری درخشان می درخشد

یزد آنلاین - یزد - روستای همیجان شهرستان بهاباد با قدمت بیش از هزار سال از نظر پیشینه تاریخی و قدمت جزو نخستین کانون های زندگی و تجمع انسانی در منطقه است که از آن با عنوان ماسوله بهاباد یاد می شود.

دوهفته نامه اندیشه یزد: گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!

یزد آنلاین - دو هفته نامه اندیشه یزد روز شنبه در شماره 19 خود در مطلبی با عنوان «گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!» به قلم علی محمد قادریان از خبرنگاران پیشکسوت ورزش استان ، مهمترین چالش های فوتبال یزد را ضعف مدیریت و بی پولی عنوان کرد.

بشارت یزد: تبعیض، بدتر از فقر است

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان `تبعیض، بدتر از فقر است` به قلم صالح مستوفیان، فقر را فصل مشترک همه جوامع در تاریخ حیات بشری دانسته است.

الوداع خاطره ها/ روزهایی که دیگر تکرار نمی شود

یزد آنلاین - یزد- یادش بخیر اون روزها که دبستان می رفتیم، همه دغدغه ها و نگرانی های ما چیزهای ساده و پیش پا افتاده ای بود که حالا حسرت همان ها را می خوریم.

برطرف کردن مشکلات زیست محیطی در گرو نگاه استراتژیک مسئولان استان یزد

یزد آنلاین - پایگاه خبری « اشکذر خبر» در مطلبی با عنوان «برطرف کردن مشکلات زیست محیطی در گرو نگاه استراتژیک مسئولان استان یزد» به موضوع صنایع آلاینده و تاثیر آن بر محیط زیست و سلامت مردم پرداخته است.

معادن خُرد مراتع یزد را می‌بلعد/صدای محیط‌زیست هم به جایی نمی‌رسد

یزد آنلاین - یزد ـ حفره‌های وسیع و طبیعتی به‌هم ریخته چشم‌انداز این‌روزهای مراتعی است که روزگاری طراوت آن روحی در کالبد تشنه کویر بود اما معادن خرد دیگر جانی برای آنها نگذاشته است.

اولین شهر خشتی جهان تشنه سرمایه‌گذاری؛ ظرفیت‌هایی که مغفول ماند

یزد آنلاین - صرف‌نظر از بحران آب، ده‌ها و شاید صدها ویژگی منحصربه‌فرد، استان یزد را به بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های متنوع خرد و کلان تبدیل کرده، اما بخش زیادی از این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.

یوزها رو در رو با بهترین های جهان/ `کی روش` را حمایت کنیم *محمدحسین فلاح*

یزد آنلاین - یزد- بالاخره انتظارها به سر آمد و تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های جام جهانی روسیه در کار تیم های قدرتمند اسپانیا و پرتغال و تیم شاید ناشناخته ای به نام مراکش قرار گرفت.

سرداری از جنس مالک اشتر؛ از جنس عمار

یزد آنلاین - سلام سردار، تصویر زیبایتان را دیروز از تلویزیون دیدم، با لباس پرافتخار سپاه اسلام، دستی بر سینه از ارادت و احترام ،احترام به مولا و آقا و اماممان و لبخندی که از سر شوق و محبت و ارادت به اهل بیت است.

خط خطی کردن خودرو؛ محرومیت یا عقده روانی؟! *محمدحسین فلاح*

یزد آنلاین - یزد- ایرنا- آن دسته از افراد معدودی که خودرو دیگران را خط خطی می کنند و آن را از شکل و قیافه می اندازند معتقدند `تاثیر این کار از کشیدن خط بر روی جگر صاحب خودرو هم بیشتر است!`.

بشارت یزد: خستگی مردم یزد از گسترش صنایع آلاینده

یزد آنلاین - روزنامه محلی بشارت یزد، روز چهارشنبه در سرمقاله شماره 355 خود در مطلبی با عنوان « خستگی مردم یزد از گسترش صنایع آلاینده » به قلم احمد جعفری ندوشن ، به بیان برخی مسائل در باره توسعه صنعت در استان پرداخت.

انارچینُگ در ارکان

یزد آنلاین - اواخر ماه مهر و اوایل آبان ‎‎ ماه، آغاز برداشت میوه ‏‏ ای خوشمزه است که شاید بتوان ...

روزنامه بشارت یزد: جناب میرمحمدی، سپاس

یزد آنلاین - یزد - ایرنا - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «جناب میرمحمدی، سپاس» به قلم محمد علی وزیری، خصلتهای نیکوی سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد که روز شنبه 13 آبان ماه این مسئولیت را به محمود زمانی قمی واگذار می کند را به رشته تحریر درآورده است.

75 درصد تماس ها با سامانه 123 یزد، همسرآزاری از نوع مسامحه است

یزد آنلاین - روابط عمومی بهزیستی یزد در واکنش به آمار اورژانش اجتماعی کشور مبنی بر رتبه سوم یزد در همسر آزاری اعلام کرد: آمار ثبت شده در سامانه 123 استان طی سالهای اخیر حاکیست 75درصد تماس ها با موضوع همسر آزاری از نوع مسامحه و غفلت و آزار عاطفی و روانی بوده است.

بحران بی آبی یزد نزدیک به فاجعه، تدبیر کجاست!؟

یزد آنلاین - صاحب امتیاز و مدیرمسئول دو هفته نامه اندیشه یزد در سرمقاله شماره شانزدهم این نشریه در نیمه نخست آبان ماه 1396در مطلبی با عنوان «بحران بی آبی یزد نزدیک به فاجعه، تدبیر کجاست؟!» به موضوع بحران بی آبی در یزد پرداخته است.

خواستن، توانستن است حتی اگر معلول باشی

یزد آنلاین - یزد - ایرنا - باور معلولیت سخت است اما وقتی یک نابینای اردکانی می بافد و نقشی را طراحی می کند باورش آسان می شود که خواستن، توانستن است .

شور و شعور حسینی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم

یزد آنلاین - این مراسم با حضور حاج حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما در جبهه مقاومت و کارشناس مسائل منطقه در روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه از ساعت 7 و 30 لغایت 9 و 30 صبح در فرهنگسرای شهرداری برگزار شد. انجام امور این مراسم از سوی حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری یزد، مقاومت بسیج معراج سازمان میراث فرهنگی و حوزه مقاومت بسیج شهدای اداری کارسازی شده بود.

کوچه نشینی/ عادتی که هنوز رد پایش در کوچه ها مانده *محمدحسین فلاح

یزد آنلاین - یزد - ایرنا - کوچه نشینی از عادات زنان در برخی از مناطق کشور بوده که با وجود کمرنگ شدن آن نسبت به گذشته هنوز هم ردپای آن را می توان در برخی کوچه پس کوچه های شهرها و بویژه بافت های قدیمی شهری مشاهده کرد.

مدل‌های گردشگری هیچ کشوری نباید در ایران پیاده‌سازی شود

یزد آنلاین - یزد ـ مشاور سازمان جهانی جهانگردی گفت: کشورهای بسیاری در حوزه گردشگری موفق هستند اما مدل‌های هیچ کشوری نباید در ایران پیاده‌سازی شود زیرا هیچ‌کجا شبیه به ایران نیست.

غار شگفت يزدان از جاذبه‌هاي ديدني اردكان

يزد آنلاين - حدود 35 غار در استان يزد وجود دارد کهدر برخي از آنها آثاري از دوران غارنشيني ديده شده که بيانگر اين حقيقت است که ...

وضعيت نابسامان شهرک امام علي (ع) تفت

يزدانلاين- وضعيت نابسامان شهرک امام علي (ع) شهر تفت موجبات نارضايتي ساکنان اين منطقه را فراهم کرده است

ويزه نامه آفتاب يزد: دوربين ها؛ درآمدزايي يا امنيت افزايي؟!

يزدانلاين- ويژه نامه استاني آفتاب يزد در گزارشي به آنچه `جولان همزمان دوربين ها و پليس ها جريمه به دست در سطح شهر` خواند اشاره کرده و آورده: مردم مي گويند دوربين ها نقشي در کاهش جرائم رانندگي نداشته اند، چرا؟!.

حادثه پلاسکو در کمين بازارهاي سنتي يزد

يزدانلاين- مديرعامل سازمان آتش‌نشاني يزد با تأکيد بر اين که بازارهاي سنتي يزد در برابر آتش‌سوزي ايمن نيستند،‌گفت: مغازه‌داران بازارهاي سنتي يزد حادثه ساختمان پلاسکو را عبرت خود قرار دهند و نسبت به ايمن سازي مغازها و بازارهاي يزد اقدام کنند.

قدم به قدم تا ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد

يزدانلاين- مدير پايگاه شهر تاريخي يزد اعلام كرد: در راستاي ارسال پرونده بافت تاريخي شهر يزد جهت ثبت در فهرست جهاني يونسکو، اقدامات نهايي در حال اجراست

جولان قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز در يزد

يزدانلاين- اقدامات شتاب‌زده‌ي مسئولان استان يزد در مورد قليان شايد تنها باعث جمع‌آوري ظاهري قهوه‌خانه‌ها در سطح استان شده باشد ولي در واقعيت به فعاليت بيشتر قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز شهر دامن زده است

بيش از 300 زائر از بهاباد عازم کربلا شدند

يزدانلاين- فرماندار و رئيس ستاد اربعين شهرستان بهاباد گفت: بيش از 300 زائر از بهاباد براي شرکت در آيين اربعين حسيني عليه السلام عازم کربلا شدند

خانه‌هايي در شهر«خشت و خاک و خاطره»/دل‌ها هنوز براي بادگير مي‌تپد

يزدانلاين- اينجا يزد است، قديمي‌ترين شهر خشتي جهان که خانه‌هايش خشت بر خشت، با پوششي از کاه‌گل و تزئيناتي از گچ و شيشه، شهر «خشت و خاک و خاطره» را بر دل کوير نقاشي کرده است

عرضه‌ي دستاوردهاي جهاددانشگاهي يزد در سومين نمايشگاه گياهان دارويي كشور

يزدانلاين- سرپرست مركز رشد گياهان دارويي جهاددانشگاهي استان يزد از ارائه دستاوردهاي و توانمندي‌هاي اين سازمان در سومين جشنواره و نمايشگاه گياهان دارويي، فرآورده‌هاي طبيعي و طب سنتي ايران خبر داد و گفت: علي‌رغم استقبال خوبي كه از نمايشگاه صورت گرفت، عدم بازديد مسئولان استان جاي گلايه داشت

رئيس شوراي شهر: سهم عقدا از آلايندگي‌ صنايع زياد است/بخشدار: عقدا فقط به اسم، يک شهر است

يزدانلاين- "عقدا"، شهري به قدمت تاريخ، که مورخان شكل‌گيري آن را به قبل از ساسانيان نسبت داده‌اند. از اين شهر كه دروازه ورودي استان يزد از شمالي‌ترين نقطه اين استان کويري محسوب مي‌شود، به عنوان پيشاني شهرستان اردکان نيز ياد كرده‌اند

ابرکوه، آماده پذيرايي از مسافران تابستاني

يزدانلاين- ابرکوه، منزلگاه کاروانيان جاده ابريشم بابيش ازچهار هزار سال قدمت و يکي از14 شهر نمونه گردشگري کشور آماده پذيرايي از مسافران تابستاني است

آداب و رسوم يزدي ها در ماه مبارک رمضان

يزدانلاين- يزد با توجه به پيشينه تاريخي اش، اصيل ترين آداب و رسوم محلي را بويژه در ماه مبارک رمضان دارد به گونه اي که مردم اين ديار در طول زمان، آنچنان به اين مناسبت ها پايبند شده اند که جزء جدايي ناپذير زندگي آنها شده است.

زمين خواري ، معضلي پايان ناپذير

يزدانلاين- پديده زمين خواري از طريق تغيير کاربري و تصرف غيرقانوني اراضي درچند دهه اخير به يکي از معضلات اجتماعي نگران کننده تبديل شده است

منزلگاه امام رضا (ع) در ابرکوه مورد احترام مردم و گردشگران

يزدانلاين- منزلگاه هشتمين پيشواي چهان تشيع حضرت ثامن الحج علي بن موسي الرضا(ع) در ابرکوه از مکانهاي جذاب تاريخي که مورد احترام مردم اين شهرستان و ديگر شهرها و حتي گردشگران داخلي و خارجي است.

يزد در مسير جهاني شدن

يزدانلاين- از جمهوري اسلامي ايران 19 اثر از جمله شهرسوخته و ميدان نقش جهان اصفهان ثبت جهاني شده اما در هيچکدام زندگي و حيات وجود ندارد و در واقع اثر زنده نيست ، طرح ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد به عنوان نخستين طرح شهر زنده به سازمان يونسکو معرفي شده است

بازخواني چهار جريان فکري استان در برابر پديده اي به نام بافت تاريخي

سالهاست که فقدان مباني نظري منسجم ،عدم وجود متولي براي بافت ،عدم فرهنگ سازي ،عدم تناسب بين نيازهاي زندگي امروزين وامکانات موجود سبب تحميل تخريب ،دگرديسي ، تخليه ،نا امني هزاران مشکل ديگر به بافت شده است

يزد سومين استان در سهولت کسب و کار در کشور

پايگاه اطلاع رساني يزدي نيوز در يادداشتي به قلم علي نمازي مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان يزد نوشت: يزد سومين استان در سهولت کسب و کار در کشور است

شترداري و رابطه آن با اقتصاد کوير نشينان

مردم بافق از قديم تا کنون با شتر داري مانوس بوده و هم اکنون نيز اين حيوان تاثير زيادي بر اقتصاد برخي خانوار هاي بافقي دارد.

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد

دبير كل هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در آيين رونمايي از پوستر اين كنگره، از برگزاري اين دوره كنگره با موضوع مديريت و حكومت علوي در روزهاي نهم و دهم مهرماه به ميزباني يزد خبر داد.

تالاب شورك، چشم‎‎انتظار برنامه‌‌ريزي مسئولان

تالاب شورک ميبد هر ساله در ايام بارش و به دنبال بارندگي‌‌هاي فصلي، شکل درياچه‎‎اي زيبا را به خود مي‎‎گيرد که در صورت توجه بيشتر به آن، حتي قابليت استفاده به عنوان تفرجگاهي زيبا براي تفريح مردم اين ديار را خواهد داشت.

برج و باروي يزد، سمبل مقاومت

يزد از معدود شهرهاي کشور است که با گذشت بيش از 10 قرن، هنوز برج‏‏ها و باروهاي معروف و خندق‏‏هاي تاريخي آن به جا مانده است.

سُرمه‌سازي ابرکوهي‌ها در آستانه نوروز

تهيه «سُرمه» يکي از رسوم قديمي مردم ابرکوه قبل از فرا رسيدن عيد نوروز بود که به جاي لوازم آرايشي صنعتي امروز به کار مي‌رفت اما اين رسم و بسياري ديگر از رسوم مردم اين ديار کم‌کم به فراموشي سپرده مي‌شود

توسعه گردشگري يزد در گرو تخت‌هاي اقامتي

يزد امسال در حالي به عنوان دومين شهر گردشگرپذير کشور معرفي شد که هنوز از کمبود تخت‌هاي اقامتي رنج مي‌برد و اکنون استفاده از فرصت طلايي صنعت سبز گردشگري در گرو توسعه زيرساخت‌هاي اين بخش است

آغاز فصل دل‌انگيز گردشگري در شهر بادگيرها

در حالي که اين روزها در اغلب مناطق کشور برف و باران و سرما مردم را خانه‌نشين کرده است، هواي بهاري يزد آغازي براي فصل دل‌انگيز گردشگري در شهر «بادگيرها»، شهر «خشت و خاطره» و شهر «قنات و قنوت و قناعت» است.

وقف؛ زيباترين تجلي حس نوع دوستي و انسانيت

وقف بي‌شک زيباترين تجلي گاه نوع دوستي و انسانيت است و يزد که استاني پيشرو در زمينه وقف‌ است، زيباترين و شايد جالب‌ترين وقف‌هاي تاريخ اين سنت حسنه را نيز به خود اختصاص داده است

کپي‏‏برداري، آفت ترمه اصيل يزد است

ترمه" يکي از منسوجات بومي مردم ديار كويري يزد و از سوغات مورد توجه گردشگران اين سرزمين است ولي متاسفانه در سال‎‎هاي اخير با آفت‎‎هايي مواجه شده كه صاحبان اين صنعت را بسيار نگران كرده است.

کنفرانس علمي سلول‏‏هاي بنيادي

معاون پژوهشي جهاددانشگاهي استان يزد از برگزاري کنفرانس علمي کاربردها، پتانسيل‎‎ها و چشم‏‏اندازهاي سلول‎‎هاي بنيادي در يزد خبر داد

طرح جامع حفاظت از بافت تاريخي يزد يا خيانت به بافت؟

طرح جامع حفاظت از بافت تاريخي يزد اواخر سال 1391 مصوب و براي اجرا به شهرداري ابلاغ شد، هرچند اين طرح موافقت مديران وقت ميراث فرهنگي را هم به همراه داشته است اما در اين دولت به شدت مورد انتقاد مديران ميراث فرهنگي واقع شده است به طوري که از آن به عنوان طرح خيانت به بافت تاريخي يزد نام برده مي شود

برگزاري نمايشگاه اسناد قديمي ازدواج در يزد

به همت مرکز اسناد و كتابخانه ملي استان يزد و به مناسبت روز خانواده و سالروز ازدواج فرخنده و پر خير و بركت حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا(س)، نمايشگاهي از اسناد قديمي در اين رابطه در يزد بر پا شد

محيط‌باني با اعمال شاقه در کوير يزد

محيط‌باني از مشاغلي است که اغلب آن را در زمره مشاغل سخت طبقه‌بندي مي‌کنند اما واقعيت اين است که محيط‌باني آن هم در شرايط محيط‌بانان استان يزد، کاري بسيار دشوار و فراتر از ويژگي‌هاي مشاغل سخت است

مشکلات مسکن روستاي نصرآباد تفت بررسي شد

مسائل و مشکلات حوزه بنياد مکسن در روستاي نصرآباد شهرستان تفت در نشستي با حضور بخشدار مرکزي تفت، معاون زمين و مسکن بنياد مسکن استان، سرپرست بنياد مسکن تفت، اعضاي شوراي اسلامي و دهيار روستاي نصرآباد، بررسي و تصميم‎گيري شد

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند

رييس شوراي اسلامي شهرستان اردکان با بيان اين که عده‌اي از روي ناآگاهي و عمدتاً مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند و مي‌خواهند عدم توانايي در حل مشکلات مردم را با فرافکني توجيه کنند، عنوان کرد: به جاي گلايه از پرتواني نماينده اردکان، از کم توانايي مسئولان خود انتقاد کنيد

از ظهور «زيلوها» در پکيج‌ زيبا تا انزواي «سفال‌» ميبد در کارتن‌ پفک

ميبد را از ديرباز به عنوان قطب توليد سفال و زيلو مي‌شناسند به نحوي که در زيلو رتبه نخست و در سفال بعد از همدان در رتبه دوم قرار دارد و گاهي نيز هم‌پاي او مي‌شود اما نبود بسته‌بندي‌ مناسب سبب شده تا حق صنايع دستي به خوبي ادا نشود

ساير مطالب

آيين روضه قنبر، نماد ضربت خوردن و شهادت مولاي متقيان

ناوگان حمل و نقل يزد هر روز کمتر از ديروز

گردشگري از مهم‎ترين محورهاي توسعه شهرستان تفت است

خانه تاريخي دکتر صالحي در خاتم مرمت مي‌شود

جدال نابرابر پناهگاه حيات وحش بوروئيه با خشکسالي و شکار غيرمجاز

مخترعان و مبتکران طرح‌ها و ايده‌هاي خود را به مرکز ايده پيشگامان ارسال کنند

گردشگران پشت درهاي بسته خانه‌ لاري‌هاي يزد

ششمين استان صنعتي کشور در فقر امکانات ورزشي کارگري

مهم‌ترين زيستگاه يوزپلنگ آسيايي در بحران بي‌آبي

هتل‌هاي سنتي موزه‌هاي زنده بافت تاريخي يزد

خانه‌هاي تاريخي يزد نيازمند توجه

کوره‌هاي آجرپزي امان آب و هواي يزد را بريده‌اند

ارگ شهرسب ابركوه، مجتمع بزرگ مسكوني بازمانده از صفويان

صنايع دستي« مُغي» سوغات شهر بافق

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي

از قديمي‌ترين مسجد ايران تا مقدس‌ترين زيارتگاه‌ زرتشتيان

فرصت‌هايي که از بافت تاريخي يزد دريغ شد

خطرناکترين تهديد کره زمين، بارگزاري بيش از ظرفيت محيط زيست است

بلندترين بادگير جهان در زيباترين باغ تاريخي کوير

روزهاي سرد زمستان ندوشن بدون گاز سپري مي‌شود/ زندگي يخ زده در سرماي 19- درجه

بيشترين بارش برف ديروز استان يزد مربوط به كجا بود؟

انقلاب اسلامي زمينه‌ساز بيداري و آزادي‌خواهي ملت‌هاي مظلوم است

استقبال نمادين از بنيانگذار انقلاب اسلامي در فرودگاه يزد

اصول و مباني انقلاب اسلامي ايران بايد براي نسل جوان تبيين شود

سايه اتباع بيگانه همچنان بر سر يزد سنگيني مي‌کند/ كابلي ديگر براي افاغنه

شوچله زمستان با گرماي محبت زنده است

پرورش کم‌کم از آموزش کشور رخت برمي‌بندد

رهاورد اتباع بيگانه براي مردم يزد / تغيير فرهنگ کار به نفع اتباع بيگانه

توليد انارهاي ارگانيک با خاصيت ضدپيري در يزد

بازار زيورآلات يزدي رونق گرفته‌است/ "زنجير چينابي" هنر موروثي طلاسازان يزد

سرما يزد را فرا مي‌گيرد / تنها 80 کيلومتر فاصله بين سردترين و گرم‌ترين نقطه يزد

نخل‌برداري سنت ديرينه عزاداران بافقي‌ در 13 محرم

برگي از تاريخ عزاداري در ابرکوه / سنت نخل‌برداري ابرکوه از صفويه

«عَلَم گرداني» در سنت عزاداري مردم روستاهاي بافق

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

انتخاب اصلح در کلام مولا علي (ع)