خبر یزد

آخرين مطالب

مدیر عامل توزیع برق یزد در جمع خبرنگاران:

روستای بالای 10 خانوار فاقد نعمت برق نداریم/نرخ خاموشی‌های استان 10 برابر كمتر از میانگین كشوری اقتصادي

روستای بالای 10 خانوار فاقد نعمت برق نداریم/نرخ خاموشی‌های استان 10 برابر كمتر از میانگین كشوری

  بزرگنمايي:

یزد آنلاین - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به افتتاح 73 طرح برق‌رسانی استان با اعتبار قریب 150 میلیارد ریال، اظهار كرد: در حال حاضر افزون بر 99 درصد از روستاهای استان از نعمت برق برخودار هستند.
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «محمدرضا صحتی» امروز به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری 73 طرح برق‌رسانی استان در این ایام الله مبارك خبر داد و تصریح كرد: این طرح‌ها كه شامل 33 طرح توسعه و ساخت شبکه شهری و روستایی، 27 طرح حوزه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه شهری و روستایی، 22 طرح تامین روشنایی معابر شهری و روستایی و یك مورد طرح برق‌رسانی به مسکن مهر است، با سرمایه‌گذاری 149 میلیارد و 679 میلیون ریال آماده بهره‌برداری شده است.
وی در ادامه با اشاره به افزایش تعداد مشترکین برق استان به بالغ بر 640 هزار مشترک، گفت: بیشترین مشتركان برق استان به تعداد 519 هزار و 604 مشترك یعنی 81.2 درصد در بخش خانگی هستند، تجاری 13.4 درصد، صنعتی 1.7 درصد و عمومی و كشاورزی نیز به ترتیب 2.3 و 1.4 درصد را شامل می‌شوند.
صحتی افزود: البته در بخش فروزش برق بیشترین سهم انرژی استان در این حوزخ مربوط به بخش صنعت با 49 درصد به میزان دو میلیون و 850 هزار مگاوات در شش ماهه اول سال جاری بوده است.
وی ادامه داد: در بخش مصرف، پس از صنعت به ترتیب بخش‌های خانگی با 23 درصد، كشاورزی با 17 درصد، عمومی با شش درصد و تجاری با پنج درصد قرار دارند.
مدیر عامل توزیع برق استان با تشریح چشم‌انداز این شركت در افق 1404 مبنی بر افزایش رضایت مشتریان با حذف مراجعات حضوری از طریق سرآمدی شركت در تمام فعالیت‌ها، كاهش تلفات انرژی به پنج درصد و 21 دقیقه عدم استمرار انرژی به ازای هر مشترك، به اقدامات شاخص استان در جهت كاهش شاخص تلفات انرژی در استان اشاره كرد.
وی در این باره تصریح كرد: در حالی وزارت نیرو درصدد كاهش تلفات انرژی كشور از 10 تا 11 درصد كنونی به تك رقمی است كه شركت توزیع برق استان از سال‌ها پیش به این هدف دست یافته به نحوی كه اكنون این رقم 7.2 درصد كه در جشم‌انداز باید به 6.8 درصد كاهش یابد.
وی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این باره به اصلاح شبكه‌های فشار متوسط و ایجاد رینگ‌های شبكه فشار متوسط، جابجایی نترانسفورماتورها و نصب ترانس‌های كوچك و همچنین جایگزینی كابل‌های خودنگهدارنده به جای كابل‌های مسی و نیز تعویض 20 هزار كنتور معیوب از سال 94 تاكنون اشاره كرد.
صحتی یكی از طرح‌های در دست اقدام وزارت نیرو را طرح فها نام برد و گفت: در قالب این طرح تاكنون 4800 دستگاه كنتور هوشمند به رغم سهمیه یك‌هزار كنتور برای استان، نصب شده كه شامل 720 مورد در بخش كشاورزی، 3970 مورد در بخش صنعتی و 110 كنتور نیز برای مشتركین اداری و تجاری بوده است.
وی یكی دیگر از سیاست های وزارن نیرو را توسعه نیروگاه‌های تولید پراكنده ذكر و در مورد اقدامات صورت گرفته در استان تصریح كرد: ‌‌خوشبختانه استقبال خوبی در این حوزه انجام شده به طوری كه در استان 23 مجوز با ظرفیت 92 مگاوات صادر شده كه 19 مورد آن با ظرفیت 81 مگاوات در دست ساخت است.
وی در این رابطه از انعقاد هفت مورد قرارداد خرید تضمینی در استان با ظرفیت 43 مگاوات در این بخش خبر داد و گفت: البته تاكنون 5 مورد از این نیروگاه‌ها به ظرفیت 32 مگاوات مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
مدیر عامل توزیع برق استان در بخش دیگری از گزارشش به پتانسیل بالای استان یزد با وجود 300 روز آفتابی در جهت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره كرد و در این رابطه گفت: ظرفیت تولید نیروگاه‌های تجدیدپذیر دارای مجوز استان 33.9 مگاوات است كه 11 مگاوات آن در حال ساخت است و با چهار نیروگاه نیز قرارداد خرید تضمینی به ظرفیت 13.8 مگاوات منعقد شده است.
این مسئول در مورد نیروگاه‌های فتوولتاییك زیر 100 كیلووات استان نیز گفت: در این بخش تاكنون 550 مجوز به ظرفیت 2600 كیلووات صادر شده و با 109 نیروگاه نیز قرارداد خرید تضمینی به ظرفیت 1310 كیلووات منعقد شده است كه البته از این تعداد 20 مورد به بهره‌برداری رسیده كه به احتساب 140 نیروگاه یارانه‌ای مورد بهره‌برداری از قبل، مجموع این نیروگاه‌های فعال در استان به 160 مورد با ظرفیت تولید 720 كیلووات می‌رسد.
وی از انعقاد قرارادادهایی با شركت پیشگامان برای نصب یكهزار نیروگاه در منازل مسكونی شهروندان و نیز كمیته امداد در راستای ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش خبر داد و گفت: البته كمیته امداد استان به رغم پیگیری‌هایی كه داشته‌ایم، در مقایسه با سایر استان‌ها مانند كرمان و فارس بسیار كند عمل كرده كه مورد گلایه است.
صحتی در بخش دیگری از سخنانش با تاكید بر این كه بیش از 99 درصد از روستاهای استان دارای نعمت برق هستند به نحوی كه هیچ روستای بالای 10 خانوار استان فاقد برق نیست، در این باره تصریح كرد: 973 روستا در استان وجود دارد که 922 مورد از آنها از نعمت برق برخوردارند و مابقی نیز عموماً زیر 10 خانوار یا به صورت فصلی در آنها اقامت وجود دارد.
وی یکی از اقدامات سال‌های اخیر را افتتاح دیسپاچینگ نوین و اتوماسیون تجهیزات شبکه توزیع بوده که با هدف دسترسی سریع به محل عیب در شبکه و رفع به موقع آن راه‌اندازی شده است و از نتایج آن می‌توان به کاهش نرخ خاموشی و افزایش رضایت مردمی اشاره کرد.
وی اقداماتی نظیر استفاده از روش خط گرم جهت سرویس و نگهداری شبکه در کنار اتوماسیون کردن شبکه‌ها را نیز در این رابطه موثر خواند و افزود: میزان خاموشی به ازاری هر مشترک در استان در سال گذشته 88 دقیقه بوده در حالی كه میانگین کشوری آن 880 دقیقه است.
این مسئول به اقدامات پیك‌زدایی در استان شامل طرح تعمیرات و تعطیلات صنایع، طرح ذخیره عملیاتی، طرح دیزل ژنراتور صنایع و خاموشی چاه‌های كشاورزی اشاره كرد و گفت: در این طرح‌ها به ترتیب 100، 61 و 38 واحد صنعتی و 1075 چاه كشاورزی با شركت توزیع برق در سال جاری همكاری داشته‌اند كه در قالب آنها مجموعاً كمتر از دو میلیارد تومان پاداش پرداخت شده است.
وی افزود: بر همین اساس نیز علی‌رغم این كه پیك شركت توزیع برق برای تابستان امسال استان849 مگاوات در نظر گرفته شد ولی این میزان در نقطه اوج خود به 817 مگاوات یعنی 30 مگواوات كمتر رسید.
به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود پیك بار استان در سال 1400 به 1200 مگاوات افزایش یابد كه شركت توزیع برق استان برای كنترل این وضعیت نیز برنامه‌ریزی دارد.
صحتی در پایان نیز راه‌اندازی نرم افزار موبایل برق جهت مشاهده اطلاعات صورتحساب و امکان پرداخت صورتحساب و مشاهده سوابق پرداخت و مصرف ، واگذاری خدمات شرکت به بیش از 80 دفاتر پیشخوان خدمات دولت، کاهش زمان واگذاری انشعاب به 3روز و انجام بازدید از محل جهت واگذاری انشعاب با استفاده از بستر GIS و بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل را از خدمات جدید به شهروندان نام برد .
مدیر عامل توزیع برق استان همچنین پاسخگویی به 550 مشترک برق در روز با استفاده از سامانه متمرکز اتفاقات و عملیات (تلفن 121) در ساعات شبانه‌روز از طریق مرکز استان و پاسخگویی به تمام شهرستان‌ها را از خدمات جدید شركت برشمرد و گفت: براساس نتایج نظرسنجی سالیانه از ذینفعان شرکت، عدد رضایت‌مندی مردم از 56.4 در سال 88 به 85.3 در سال 95 رسیده است .
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت سه پرس کباب لاکچری؛ 744 هزار تومان!

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/26

ابتکار دانش‌آموز نخبه ابرکوهی با طرح «کشت بدون آب»

باطله برداری معدن سرب و روی مهریز در دست انجام است

خاطره ماندگار قدیمی های ندوشن با شرکت تعاونی

خشکی بیش از 200 منبع آب روستایی در استان یزد

بهره‌گیری 85 درصد از صنایع کاشی یزد از سیستم برگشت پساب

بومی‌سازی قطعات بردهای الکترونیکی خودکار در یزد

پراید، ارزان‌ترین خودروی جهان

حرکت دوباره قطارهای سریع السیر یزد - تهران از سرگرفته شد

زمینه اشتغال 844 مددجوی کمیته امداد یزد فراهم شد

265 واحد صنعتی در مهریز برای 5700 نفر شغل ایجاد کردند

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/25

واردات خودرو بدون انتقال ارز ممنوع شد

وضعیت اشتغال جوانان مهریز در میزگرد ایرنا بررسی شد

بومی‌سازی قطعات بردهای الکترونیک در یزد 30 درصد افزایش یافت

ایجاد مشوق‌های مالیاتی برای سرآمدان کیفیت

لایحه حذف چهار صفر پول ملی یا جایگزین‌های موثرتر؟

وضعیت نگران‌کننده ایمنی بافت‌های فرسوده میبد

تولید روزانه شیر در ابرکوه به 65 تن افزایش یافت

برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای یزد تدوین می‌شود

شورای شهر یزد با یک شرکت چینی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تمام اصناف یزد در سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات ثبت‌نام کنند

اعطای 18 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان یزدی

مشوق‌های مالیاتی برای سرآمدان کیفیت استان یزد در نظر گرفته شود

تاثیر طرح کاهش صفر‌های پولی ملی بر اقتصاد

بسته حمایتی فقط به یارانه‌بگیران تعلق می‌گیرد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/24

پیشنهاد عدم افزایش حقوق مقامات در سال 98

جزئیات سومین مرحله عرضه نفت خام در بورس

بازار مسکن در رکود کامل

استفاده 15 درصد آردهای نامنطبق در نانوایی‌های یزد

بازار خودرو در شوک فرو رفت

مهمترین عوامل جهش تورم در تابستان امسال

چرا ناگهان مرغ گران شد؟

فرماندار خاتم تکمیل مجتمع گلخانه های شهرستان را خواستار شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/23

کاسبی برخی نهاد‌ها از عوارض شخص ثالث

یارانه کودکان بازمانده از تحصیل افزایش می‌یابد

پیشرفت طرح گازرسانی دهستان میانکوه مهریز به 50 درصد رسید

اجرای طرح پخش سیلاب در دشت قطرم و شادکام بافق آغاز شد

شرکت‌های دارای توانایی مالی در طرح‌های مشارکتی به کار گرفته شوند

140 میلیون تومان برای انشعاب گاز مدارس روستایی مهریز هزینه شد

خیران برای تامین زمین در امر مدرسه‌سازی در مضیقه هستند

وعده اتمام طرح‌های مسکن مهر تا پایان سال 98

دریافت هر کارت سوخت 10هزار تومان آب می‌خورد

استفاده 70 درصد نانوایی‌های یزد از آرد نامناسب

واکسیناسیون رایگان تب برفکی دام‌ در یزد آغاز شد

بارش پراکنده در ارتفاعات استان برای روز سه‌شنبه

اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی شهرهای هرات و مروست