خبر یزد

آخرين مطالب

دبیر ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی یزد:

اقتصاد مقاومتی منحصر به شرایط تحریم نیست/همه مردم در واحدهای اقتصادی شریك هستند اقتصادي

اقتصاد مقاومتی منحصر به شرایط تحریم نیست/همه مردم در واحدهای اقتصادی شریك هستند

  بزرگنمايي:

یزد آنلاین - دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با بیان این كه هدف‌گذاری اقدامات ستاد افزایش سطح رفاه مردم استان است، گفت: اقتصاد مقاومتی الگویی متناسب با شرایط كشور است كه منحصر به شرایط تحریم نیز نیست .
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «حمیدرضا نصیری زاده» در نشست گردهمایی صنعتكاران، معدنكاران، فعالان اقتصادی و بسیج مهندسین استان یزد با محوریت اقتصاد مقاومتی به همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در محل سالن شهید عباسپور برگزار شد، با بیان این كه مقوله اقتصاد مقاومتی اولین بار در سال 1389 از سوی رهبر فرزانه انقلاب مطرح شد، تصریح كرد: اقتصاد مقاومتی الگویی است متناسب با شرایط كشور و منحصر به شرایط تحریم نیست .
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با تاكید بر این وضوع كه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلكه درون زا و برون نگر است، در این باره افزود: درون زا بودن اقتصاد مقاومتی به حمایت از تولید داخلی و افزایش نرخ اشتغال اشاره دارد، همچنان كه برون‌نگر بودن این مقوله به معنای توجه به یافتن بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی، افزایش وزنی و ارزش صادرات و همچنین ارزآوری است .
وی با بیان این كه هدف دولت‌ها از اجرای طرح‌های اقتصادی و اجتماعی، افزایش سطح رفاه در جامعه است، گفت: این ستاد هدف‌گذاری اقدامات خود را افزایش سطح رفاه مردم استان قرار داده است .
دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به رویكرد جدید ستاد از زمان آغاز بكار استاندار جدید یزد، گفت: ستاد از مركز استان به شهرستان‌ها و واحدهای تولیدی منتقل شده تا بصورت مستقیم و بدون واسطه مشكلات واحدهای استان را بررسی كند.
نصیری زاده گفت: متاسفانه برخی مشكلات از سوی دستگاه‌های اجرایی حادث شده كه می‌بایست با وقت گذاری نسبت به مرتفع كردن آن اقدام كرد.
این مسئول با تاكید بر این نكته كه باید در خصوص تلاش برای رفع مشكلات واحدهای تولیدی خدماتی در استان فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد، گفت: همه مردم در واحدهای اقتصادی شریك هستند چرا كه منافع آن به همه اقشار باز می‌گردد.
بررسی پیشنهاد اعتبارسنجی كارآفرینان استان
«علی زینی‌وند» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد نیز در این مراسم با بیان این كه ماموریت استاندار به تهران موجب شد تا ایشان نتواند در این مراسم حضور یابد، گفت: استاندار یزد توجه ویژه‌ای به مقوله اقتصاد مقاومتی دارد و در جلسات ستاد مسائل واحدها را از نزدیك دنبال و پیگیری می‌كند.
وی در عین حال با ذكر این نكته كه برخی امور روزمره خود را با اقتصاد مقاومتی اشتباه گرفته اند، گفت: لازم است با درنظر گرفتن تحولات ملی و جهانی در جهت تحقق سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی گام برداشت .
زینی‌وند گفت: بیش از یك دهه است كه رهبر انقلاب رویكرد و جهت گیری كشور را اقتصاد اعلام نموده اند و می بایست با اهتمام جدی این موضوع را پی گرفت .
معاون استاندار با بیان اینكه اقتصاد مقاومتی یك اقتصاد برون نگر است، گفت: درحالیكه 80 درصد اقتصاد جهان زیر چتر سازمان تجارت جهانی قرار دارد نمی توان دور كشور را دیوار كشید .
وی گفت: كشورهای آسیای جنوب شرق روی تكنوماركت ها تمركز كرده اند و بنده نیز در مدت 45 روزی كه در استان مشغول به فعالیت هستم، روی این موضوع تمركز كرده ام و 4 بار از پارك علم و فناوری بازدید كرده ام .
معاون استاندار با بیان اینكه امروزه رعایت استانداردها به یك اصل مهم تبدیل شده است، گفت: در بحث برون نگر بودن اقتصاد باید روی این موضوع تمركز كرد تا بازارهای خارجی از دستمان خارج نشود .
زینی وند با ذكر این نكته كه هنوز بسیاری از ظرفیت های كشور معطل و بدون استفاده است، گفت: تبدیل روستاها به مراكز تولید از جمله مصادیق اقتصاد مقاومتی است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود وعده داد تا پیشنهاد اعتبار سنجی كارآفرینان را بررسی نماید .
همه‌ی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است
«محمدحسین فنایی» از كارآفرینان استان یزد نیز در این همایش با بیان اینكه همه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، تصریح كرد: با مراجعه به بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی می توان دریافت روح حاكم بر اقتصاد مقاومتی تقویت پایه های اقتصاد كشور است .
وی گفت: یكی از اركان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی، شفافیت در امور و ترجیح ضابطه بر رابطه است و تحقق آن نیازمند اشاعه شعار "انتقاد در حضور، احترام در غیاب" است .
فنایی با ذكر این نكته كه برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است تا دولت روی تدوین و تنظیم سیاست ها وقت بگذارد و تولید را به بخش خصوصی واگذار نماید .
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد نمود تا هریك از مدیران در ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش های خود را بر اساس بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی ارائه كنند .
وی همچنین پیشنهاد نمود تا استان بر اساس پرداختی های كارآفرینان به اداره كل تامین اجتماعی، بانك ها و اداره كل امور مالیاتی، آنان را اعتبار سنجی كند و درجه اعتبار به آنان اعطا نماید .
ذخیره دانایی و نقدیندگی برای كشور یك فرصت است
«محمدرضا رضایی‌نژاد» از دیگر كارآفرینان استان نیز در این نشست با بیان اینكه كشور در حال گذر از اقتصاد تورمی به اقتصاد بهره وری است، گفت: این رویداد برای كارآفرینان یك فرصت است .
وی گفت: كشور فرصت های زیادی از جمله ذخیره دانایی و نقدینگی دارد كه درصورت بهره برداری از آن می تواند موجب تحول در كشور شود .
رضایی نژاد با بیان اینكه اگر مردم از پروژه ای اطمینان خاطر داشته باشند، در آن مشاركت می كنند، گفت: پیش بینی می شود معادل نقدینگی در جامعه در منازل مردم پول نقد و جواهرات وجود داشته باشد، از این رو اگر بتوان اعتماد مردم را جلب كرد می توان با تجمیع ثروت های خرد، كارهای بزرگ در كشور انجام داد و شركت های تعاونی قادر به این مهم هستند .
پخش كلیپ عملكرد ستاد اقتصاد مقاومتی در سال 1395 و ارائه گزارش اقدامات از سوی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان از دیگر بخش‌های این گردهمایی سه ساعته بود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/26

ابتکار دانش‌آموز نخبه ابرکوهی با طرح «کشت بدون آب»

باطله برداری معدن سرب و روی مهریز در دست انجام است

خاطره ماندگار قدیمی های ندوشن با شرکت تعاونی

خشکی بیش از 200 منبع آب روستایی در استان یزد

بهره‌گیری 85 درصد از صنایع کاشی یزد از سیستم برگشت پساب

بومی‌سازی قطعات بردهای الکترونیکی خودکار در یزد

پراید، ارزان‌ترین خودروی جهان

حرکت دوباره قطارهای سریع السیر یزد - تهران از سرگرفته شد

زمینه اشتغال 844 مددجوی کمیته امداد یزد فراهم شد

265 واحد صنعتی در مهریز برای 5700 نفر شغل ایجاد کردند

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/25

واردات خودرو بدون انتقال ارز ممنوع شد

وضعیت اشتغال جوانان مهریز در میزگرد ایرنا بررسی شد

بومی‌سازی قطعات بردهای الکترونیک در یزد 30 درصد افزایش یافت

ایجاد مشوق‌های مالیاتی برای سرآمدان کیفیت

لایحه حذف چهار صفر پول ملی یا جایگزین‌های موثرتر؟

وضعیت نگران‌کننده ایمنی بافت‌های فرسوده میبد

تولید روزانه شیر در ابرکوه به 65 تن افزایش یافت

برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای یزد تدوین می‌شود

شورای شهر یزد با یک شرکت چینی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تمام اصناف یزد در سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات ثبت‌نام کنند

اعطای 18 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان یزدی

مشوق‌های مالیاتی برای سرآمدان کیفیت استان یزد در نظر گرفته شود

تاثیر طرح کاهش صفر‌های پولی ملی بر اقتصاد

بسته حمایتی فقط به یارانه‌بگیران تعلق می‌گیرد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/24

پیشنهاد عدم افزایش حقوق مقامات در سال 98

جزئیات سومین مرحله عرضه نفت خام در بورس

بازار مسکن در رکود کامل

استفاده 15 درصد آردهای نامنطبق در نانوایی‌های یزد

بازار خودرو در شوک فرو رفت

مهمترین عوامل جهش تورم در تابستان امسال

چرا ناگهان مرغ گران شد؟

فرماندار خاتم تکمیل مجتمع گلخانه های شهرستان را خواستار شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/23

کاسبی برخی نهاد‌ها از عوارض شخص ثالث

یارانه کودکان بازمانده از تحصیل افزایش می‌یابد

پیشرفت طرح گازرسانی دهستان میانکوه مهریز به 50 درصد رسید

اجرای طرح پخش سیلاب در دشت قطرم و شادکام بافق آغاز شد

شرکت‌های دارای توانایی مالی در طرح‌های مشارکتی به کار گرفته شوند

140 میلیون تومان برای انشعاب گاز مدارس روستایی مهریز هزینه شد

خیران برای تامین زمین در امر مدرسه‌سازی در مضیقه هستند

وعده اتمام طرح‌های مسکن مهر تا پایان سال 98

دریافت هر کارت سوخت 10هزار تومان آب می‌خورد

استفاده 70 درصد نانوایی‌های یزد از آرد نامناسب

واکسیناسیون رایگان تب برفکی دام‌ در یزد آغاز شد

بارش پراکنده در ارتفاعات استان برای روز سه‌شنبه

اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی شهرهای هرات و مروست

اعلام آمادگی سازمان مدیریت یزد برای اندیشه‌ورزی در مسایل کلان توسعه