آخرين مطالب

دبیر ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی یزد:

اقتصاد مقاومتی منحصر به شرایط تحریم نیست/همه مردم در واحدهای اقتصادی شریك هستند اقتصادي

اقتصاد مقاومتی منحصر به شرایط تحریم نیست/همه مردم در واحدهای اقتصادی شریك هستند

  بزرگنمايي:

یزد آنلاین - دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با بیان این كه هدف‌گذاری اقدامات ستاد افزایش سطح رفاه مردم استان است، گفت: اقتصاد مقاومتی الگویی متناسب با شرایط كشور است كه منحصر به شرایط تحریم نیز نیست .
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «حمیدرضا نصیری زاده» در نشست گردهمایی صنعتكاران، معدنكاران، فعالان اقتصادی و بسیج مهندسین استان یزد با محوریت اقتصاد مقاومتی به همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در محل سالن شهید عباسپور برگزار شد، با بیان این كه مقوله اقتصاد مقاومتی اولین بار در سال 1389 از سوی رهبر فرزانه انقلاب مطرح شد، تصریح كرد: اقتصاد مقاومتی الگویی است متناسب با شرایط كشور و منحصر به شرایط تحریم نیست .
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با تاكید بر این وضوع كه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلكه درون زا و برون نگر است، در این باره افزود: درون زا بودن اقتصاد مقاومتی به حمایت از تولید داخلی و افزایش نرخ اشتغال اشاره دارد، همچنان كه برون‌نگر بودن این مقوله به معنای توجه به یافتن بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی، افزایش وزنی و ارزش صادرات و همچنین ارزآوری است .
وی با بیان این كه هدف دولت‌ها از اجرای طرح‌های اقتصادی و اجتماعی، افزایش سطح رفاه در جامعه است، گفت: این ستاد هدف‌گذاری اقدامات خود را افزایش سطح رفاه مردم استان قرار داده است .
دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به رویكرد جدید ستاد از زمان آغاز بكار استاندار جدید یزد، گفت: ستاد از مركز استان به شهرستان‌ها و واحدهای تولیدی منتقل شده تا بصورت مستقیم و بدون واسطه مشكلات واحدهای استان را بررسی كند.
نصیری زاده گفت: متاسفانه برخی مشكلات از سوی دستگاه‌های اجرایی حادث شده كه می‌بایست با وقت گذاری نسبت به مرتفع كردن آن اقدام كرد.
این مسئول با تاكید بر این نكته كه باید در خصوص تلاش برای رفع مشكلات واحدهای تولیدی خدماتی در استان فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد، گفت: همه مردم در واحدهای اقتصادی شریك هستند چرا كه منافع آن به همه اقشار باز می‌گردد.
بررسی پیشنهاد اعتبارسنجی كارآفرینان استان
«علی زینی‌وند» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد نیز در این مراسم با بیان این كه ماموریت استاندار به تهران موجب شد تا ایشان نتواند در این مراسم حضور یابد، گفت: استاندار یزد توجه ویژه‌ای به مقوله اقتصاد مقاومتی دارد و در جلسات ستاد مسائل واحدها را از نزدیك دنبال و پیگیری می‌كند.
وی در عین حال با ذكر این نكته كه برخی امور روزمره خود را با اقتصاد مقاومتی اشتباه گرفته اند، گفت: لازم است با درنظر گرفتن تحولات ملی و جهانی در جهت تحقق سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی گام برداشت .
زینی‌وند گفت: بیش از یك دهه است كه رهبر انقلاب رویكرد و جهت گیری كشور را اقتصاد اعلام نموده اند و می بایست با اهتمام جدی این موضوع را پی گرفت .
معاون استاندار با بیان اینكه اقتصاد مقاومتی یك اقتصاد برون نگر است، گفت: درحالیكه 80 درصد اقتصاد جهان زیر چتر سازمان تجارت جهانی قرار دارد نمی توان دور كشور را دیوار كشید .
وی گفت: كشورهای آسیای جنوب شرق روی تكنوماركت ها تمركز كرده اند و بنده نیز در مدت 45 روزی كه در استان مشغول به فعالیت هستم، روی این موضوع تمركز كرده ام و 4 بار از پارك علم و فناوری بازدید كرده ام .
معاون استاندار با بیان اینكه امروزه رعایت استانداردها به یك اصل مهم تبدیل شده است، گفت: در بحث برون نگر بودن اقتصاد باید روی این موضوع تمركز كرد تا بازارهای خارجی از دستمان خارج نشود .
زینی وند با ذكر این نكته كه هنوز بسیاری از ظرفیت های كشور معطل و بدون استفاده است، گفت: تبدیل روستاها به مراكز تولید از جمله مصادیق اقتصاد مقاومتی است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود وعده داد تا پیشنهاد اعتبار سنجی كارآفرینان را بررسی نماید .
همه‌ی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است
«محمدحسین فنایی» از كارآفرینان استان یزد نیز در این همایش با بیان اینكه همه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، تصریح كرد: با مراجعه به بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی می توان دریافت روح حاكم بر اقتصاد مقاومتی تقویت پایه های اقتصاد كشور است .
وی گفت: یكی از اركان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی، شفافیت در امور و ترجیح ضابطه بر رابطه است و تحقق آن نیازمند اشاعه شعار "انتقاد در حضور، احترام در غیاب" است .
فنایی با ذكر این نكته كه برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است تا دولت روی تدوین و تنظیم سیاست ها وقت بگذارد و تولید را به بخش خصوصی واگذار نماید .
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد نمود تا هریك از مدیران در ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش های خود را بر اساس بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی ارائه كنند .
وی همچنین پیشنهاد نمود تا استان بر اساس پرداختی های كارآفرینان به اداره كل تامین اجتماعی، بانك ها و اداره كل امور مالیاتی، آنان را اعتبار سنجی كند و درجه اعتبار به آنان اعطا نماید .
ذخیره دانایی و نقدیندگی برای كشور یك فرصت است
«محمدرضا رضایی‌نژاد» از دیگر كارآفرینان استان نیز در این نشست با بیان اینكه كشور در حال گذر از اقتصاد تورمی به اقتصاد بهره وری است، گفت: این رویداد برای كارآفرینان یك فرصت است .
وی گفت: كشور فرصت های زیادی از جمله ذخیره دانایی و نقدینگی دارد كه درصورت بهره برداری از آن می تواند موجب تحول در كشور شود .
رضایی نژاد با بیان اینكه اگر مردم از پروژه ای اطمینان خاطر داشته باشند، در آن مشاركت می كنند، گفت: پیش بینی می شود معادل نقدینگی در جامعه در منازل مردم پول نقد و جواهرات وجود داشته باشد، از این رو اگر بتوان اعتماد مردم را جلب كرد می توان با تجمیع ثروت های خرد، كارهای بزرگ در كشور انجام داد و شركت های تعاونی قادر به این مهم هستند .
پخش كلیپ عملكرد ستاد اقتصاد مقاومتی در سال 1395 و ارائه گزارش اقدامات از سوی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان از دیگر بخش‌های این گردهمایی سه ساعته بود.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توزیع 14 تن مرغ منجمد طرح تنظیم بازار در مهریز

جلب اعتماد مردم لازمه به کارگیری سرمایه‎های خرد آنها

دولت باید مفسدان اقتصادی را معرفی و محاکمه کند

ترفند تازه خودروسازان برای هجوم مردم به خرید خودرو با نرخ بالاتر

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز جمعه 26 مردادماه 97

سالی یک سد کرج هندوانه صادر می‌کنیم!

زمزمه‌های گران شدن بنزین

قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های کوچک در مناطق مختلف تهران+جدول

«دویچ بان» آلمان، ایران را ترک می کند

تقویت سرمایه های اجتماعی بهترین کمک اقتصادی به دولت است

مشکل آبرسانی سیار و طرح‌ انتقال آب به روستاهای تفت بررسی شد

ایجاد اشتغال پایدار با تحقق اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است

معاون استاندار یزد خواهان تهیه بانک اطلاعات چاه های استان شد

دهیاران برای گسترش صنعت گردشگری تلاش کنند

نقشه تأمین نیازهای آبی یزد تا افق سال 1430 مشخص شد

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز پنجشنبه 25 مردادماه 97

قیمت مرغ امروز چند؟

خراش معدنکاران بر عرصه های طبیعی یزد

خبرهای بد سفیر روسیه در اتحادیه اروپا برای ایران

نوسان قیمت خودرو‌های داخلی تشدید شد

صرافی یکی از بانک‌ها پلمب شد!

ترخیص خودروهای ثبت سفارشی تا اطلاع ثانوی ممنوع

کشف 4 لکسوس مسروقه از ایتالیا، روسیه و سوئد در تهران!+تصویر

دختر وزیر سابق صنعت: محتکر دارو نیستم

امتناع دامداران از عرضه دام بازار گوشت را متشنج کرد

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز چهارشنبه 24 مردادماه 97

دنا پلاس 85 میلیون شد+ جدول قیمت روز خودرو

معاون وزیر راه: برای کاهش تلفات جاده‌ای باید بنزین را گران کنند

یارانه 200000 تومان شود/ افزایش 125 درصدی قیمت برخی کالاها

ارائه تسهیلات از سوی بانک کشاورزی یزد، مطلوب بوده است

زمینه اشتغال 250 نفر در یک واحد صنایع غذایی مهریز فراهم شد

روستاییان ابرکوه 100 میلیارد ریال وام اشتغال دریافت کردند

صنعت حمل و نقل عمومی شهر یزد متحول می شود

ایجاد بازارچه برای ارائه تولیدات محلی خاتم ضروری است

بدهی مشترکان آب یزد، پنج درصد افزایش یافت

حفر چاه در عقدا اردکان برای تامین آب شرب مردم است

گردشگری و انرژی خورشیدی 2 فرصت سرمایه گذاری مهریز است

برداشت محصول بادام درختی در مهریز آغاز شد

تامین زیرساخت ها به رونق اقتصادی و اشتغال کمک می کند

620 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های بهداشتی یزد نیاز است

48 محله یزد شرایط اجرای طرح بازآفرینی شهری را دارد

یزد بیش از 3000 تعاونی فعال دارد

افتتاح یک واحد فرآوری زیتون در مهریز همزمان با هفته دولت

جنگ امروز دشمن، جنگ رسانه‌ای است

آغاز فاز جدید واکسیناسیون دام‌های یزد بر علیه تب برفکی

پیشرفت 88 درصدی سد مخزنی هرات/تامین سالانه قریب 13 میلیون مترمکعب آب

افتتاح یك واحد فرآوری زیتون در مهریز همزمان با هفته دولت

سهم 12 درصدی تعاون از اشتغال استان یزد؛ یزد بیش از 3000 تعاونی فعال دارد

حباب قیمت سکه در بازار چقدر است؟

قیمت امروز خودرو در بازار/افزایش 2 میلیونی خودروهای داخلی