آخرين مطالب

مقالات

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

خبریزد- بسیاری از حقوق ‎ بگیران کشورمان در این ایام مصیبت عظمایی را برای رساندن دستمزدشان به روزهای پایانی هر ماه می‏‌گذراند که برای خیلی از آنها بیشتر شبیه یک شعبده می‏‏‌ماند.

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

خبر یزد - یزد - سال‌های تحصیلی 60 تا 66 برای ما دانش آموزان به ‌اصطلاح دهه شصتی‌ها سال‌هایی بود پر از التهاب، نه به خاطر جنگ تحمیلی و مسائل مترتب بر آن بلکه به این جهت که به‌ نوعی تامین مایحتاج تحصیلی به ‌خصوص لوازم التحریر آن هم از نوع باکیفیت و مطلوب کار دشواری بود.

موسیقی، به عنوان یک رسانه

خبر یزد - هفته نامه ساباط یزد در سرمقاله شماره هشتم خود نوشت: اگر رسانه را هرچیزی بدانیم که بتواند پیامی را منتقل کند پس می توان در کنار ابزارهایی مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه، وب سایت، منبر، تبلت، ماهواره، موبایل، کتاب، پوستر و تابلوی نقاشی، موسیقی را نیز جای داد و آن را یک رسانه دانست.

برج خاموشان؛ مدفن دیرین زرتشتیان یزد

خبریزد- با دخمه‌هایش شما را به دنیای مردگان پیش از اسلام و زرتشتیان صدها سال قبل ایران می‌برد، دنیای تاریک و خاموشی که شگفت‌انگیزی را در معماری و آداب و رسوم و نام و نشانش حفظ کرده است

رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد

خبر یزد - روزنامه محلی بشارت یزد در تازه ترین شماره خود در یادداشتی با عنوان «رعایت عدالت در حوزه انتخاباتی یزد» به موضوع افزایش تعداد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و لزوم رعایت عدالت در این خصوص پرداخته است.

«قمات» برند قالی‌ یزد و قم/هنرمندانی که از ایده ناب نان می‌خورند

خبریزد- سال‌ها پیش یکی از کارآفرینان خوش‌ذوق که دستی در هنر قالی‌بافی داشت، با طراحی خلاقانه طرحی جدید در طراحی قالی در انداخت که امروز به محل کسب روزی صدها بافنده در یزد و قم تبدیل شده است.

هدفدار باش تا كامروا شوی

خبریزد- گام ها و اهداف مهم در راه رسیدن به موفقیت در حوزه‌های مختلف زندگی را می‌توان به انتخاب خود تعیین کرد

زنگ خطر افزایش ازدواج‏‏‌های زودهنگام

خبر یزد - پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش ازدواج یزدی‏‏‌ها در سنین پایین، این نگرانی و سئوال در اذهان عمومی به ...

پیامد بی احتیاطی بزرگترها به خطر افتادن جان کودکان است

خبر یزد - یزد- اگر به فکر ایمنی خود نیستیم از آینه خودرو هرازگاهی به کودکان خوشحال و امیدوار به آینده نگاه کنیم تا به این درک برسیم که نباید با بی احتیاطی در رانندگی، جان این نوگل های تازه شکفته را به خطر بیندازیم.

خورشید به خانه علی وارد شد *محمدحسین فلاح*

خبر یزد - یزد- شیوه ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، پیوندی بود که دیگر مانند آن در تاریخ بشریت، تکرار نشده و نخواهد شد.

مصرف مغز گردو برای بیماران دیابتی مفید است

خبر یزد - یزد - متخصص طب ایرانی با اشاره به اهمیت تغذیه در سلامت افراد ، گفت: مغز گردو بسیار مغذی و سرشار از املاح معدنی و ملین است و برای افراد دیابتی نیز توصیه می شود.

گردشگری و صنایع دستی، ظرفیت عظیم استان یزد در رویش اقتصادی

خبر یزد - روزنامه محلی بشارت یزد در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان گردشگری و صنایع دستی، به ظرفیت عظیم این استان در رویش اقتصادی به قلم محمود زمانی قمی استاندار یزد پرداخته است.

ترافیک میدان مهدیه یزد، کلاف سردر گم

خبر یزد - یزد- مشکلات ترافیکی در میدان مهدیه یزد، پس از سالها، همچنان باقی است و هر روز هم دامنه آن گسترده تر می شود اما هنوز نسخه شفابخشی برای آن پیچیده نشده است.

پاک سرشت

خبر یزد - هفته نامه سراسری مهرطلبان در سرمقاله شماره 71 خود با عنوان « پاک سرشت » نوشت: کلمه پاکی می تواند توضیحات زیادی در برداشته باشد و همین طور پسوندهای بسیاری را مزین کند و حتی اگر در موخره کلمه دیگری قرار گیرد هم به کلمه پیش رو هویت و زیبایی و تازگی و پاکی جدیدی می دهد.

تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهرِ جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!

خبر یزد - پایگاه خبری یزد آگاه در تازه ترین مطلب خود با عنوان «تاثیر افزایش نرخ ارز در گردشگری شهر جهانی؛ فرصت یا تهدید؟!» نوشت: ارزان بودن سفر از عوامل مؤثر انتخاب مقصد سفر توسط گردشگران می ‌باشد.

نشریات محلی و محتوای تولیدی

خبر یزد - هفته نامه « ساباط یزد» در سرمقاله شماره پنجم خود با عنوان نشریات محلی و محتوای تولیدی به آسیب شناسی محتوای نشریات محلی پرداخت.

قلب تپنده ورزش مرکز استان ، بالاخره تخریب شد!

خبر یزد - روزنامه محلی پیمان یزد روز دوشنبه در مطلبی با عنوان قلب تپنده ورزش مرکز استان، بالاخره تخریب شد! نوشت: مدتها بود که از سرانه پایین فضای ورزشی و بی توجهی مسئولان به تجهیزات و فضاهای ورزشی مرکز استان گله کردیم.

اطلاع رسانی واقعی یا خیال بافی و توهم

خبر یزد - یزد - چند وقتی است، وضعیت اقتصادی تحت تاثیر فضای رسانه‌ای و برخی اخبار ناامید کننده قرار گرفت و عمده مسأله متوجه نوع اطلاع رسانی واقعی و یا کذب توأم با خیال بافی و توهم از سوی برخی افراد است.

یک مرد، یک روستا

یزد آنلاین - یزد- `نییو` یا `نیوئیه`، کوچکترین روستای ایران و به گفته برخی جهان است که فقط یک پیرمرد 95 ساله در آن سکونت دارد.

خود انکاری فرهنگی

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد، سرمقاله تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان `خود انکاری فرهنگی` اختصاص داده است.

صنعت گردشگری سلامت، گنجی مغفول در یزد

یزد آنلاین - یزد - استان یزد با داشتن پزشکان مجرب و امکانات درمانی مناسب و همچنین میراث فرهنگی و صنایع دستی غنی، ظرفیت مطلوبی در بخش صنعت گردشگری سلامت دارد، اما این مهم تاکنون مغفول مانده است.

آیت‌الله صدوقی شهید محراب و مبارز خستگی‌ناپذیر یزد

یزد آنلاین - یزد ـ آیت‌الله محمد صدوقی از روحانیون مبارز و از یاران نزدیک امام خمینی (ره) بود که مبارزات خستگی‌ناپذیری علیه رژیم پهلوی داشت و بعد از پیروزی انقلاب در تیرماه سال 1361 به شهادت رسید.

آب یزد هر روز شورتر از دیروز

یزد آنلاین - یزد - چند صباحی است در صورت سفر به شهرها و روستاهای استان یزد برای دیدار اقوام و دوستان یا گردش، همه جا صحبت از آب است.

شفاف سازی، مطالبه جدی

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد روز شنبه در سرمقاله شماره 9 تیر 97 با عنوان « شفاف سازی، مطالبه جدی»، نوشت: وزیر جوان ارتباطات در اقدامی تحسین برانگیز و تقریبا کم نظیر، لیست شرکت ها، اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز ارزان قیمت دولتی برای واردات تلفن همراه و سایر ملزومات آن را منتشرکرد.

شهر جهانی، نیازمند جهانی اندیشیدن است

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «شهر جهانی نیازمند جهانی اندیشیدن است» نوشت: ضرورت های برگزاری جشنواره فرهنگی یزد به مناسبت سالگرد ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی را نمی توان به سادگی انکار کرد.

یادداشت: حجاب و عفاف؛ چراغ قرمز جامعه

یزد آنلاین - حجاب و عفاف همچون چراغ قرمز ضامن امنیت و آرامش در جامعه است چرا که فرد بی حجاب در قدم اول امنیت اجتماعی و حتی امنیت جانی ...

پسابی که به کار یزدی ها نمی آید

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «پسابی که به کار یزدی ها نمی آید» نوشت: شبکه فاضلاب یزد با هزینه مستقیم و غیرمستقیم یزدی ها اجرا شده و در حال تکمیل شدن می باشد؛ فاضلابی که هزینه ها، مشکلات و تبعات زیست محیطی آن بر گرده یزدی ها بوده و است.

تقسیم فله ای حوزه های انتخابیه یزد

یزد آنلاین - روزنامه محلی بشارت یزد نوشت: وضعیت حوزه های انتخابیه استان یزد با اعلام موضع برخی از ائمه جمعه و مسوولان شهرستانهای استان، وارد مرحله تازه ای شده است.

استقبال خوب مردم یزد از «اسنپ»

یزد آنلاین - مدیر ارشد توسعه اسنپ گفت: اسنپ در شهر یزد با استقبال خوب کاربران مواجه شده است.

آب شرب مردم یزد و حقایقی که در هیاهو گم شده است

یزد آنلاین - یزد ـ آب شرب یزد این روزها دستخوش مخاطراتی شده و بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند،‌ مسائلی را در این زمینه مطرح می‌کنند که صحت ندارد و در واقع حقایق در هیاهو گم شده است.

شکستن سقف شیشه ای

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در سرمقاله شماره 479 خود در مطلبی با عنوان «شکستن سقف شیشه ای» به قلم عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد به موضوع انتصاب یک زن به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش برای نخستین بار در دولت دوازدهم پرداخت.

قطع آب یزد، مرهمی بر زخم کشاورزان اصفهان نمی شود - کاظم شاملو *

یزد آنلاین - تداوم چند ساله کاهش بارندگی و استیلای خشکسالی، اکثر استان های کشور را با تنش و بحران مواجه کرده، به گونه ای که در برخی استان ها انجام کشت بامانع جدی مواجه و در برخی دیگر از استانها تامین آب شرب به چالش اصلی جامعه مبدل شده است.

خاتم در چنگ خشکسالی

یزد آنلاین - یزد- اعلام کاهش 86 درصدی بارندگی ها در خاتم در سال آبی جاری، تنها بخشی از عمق فاجعه ای است که زیرساخت های اقتصادی شهرستان و بویژه بخش کشاورزی را تهدید می کند.

ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و فرصت توسعه صنعت گردشگری

یزد آنلاین - تقارن نخستین نوروز پس از ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو با ماه پربرکت رجب المرجب، نوبهار امسال را با سروری مضاعف در سال 97 همراه کرد.

خانه تکانی و لزوم مدیریت مصرف آب

یزد آنلاین - شهرها و روستاها اندک اندک بوی بهار بخود می گیرد و همه تلاش می‌کنند به بهترین شکل به استقبالش بروند.

خلق حماسه‌ای از جنس حضور در دیار خشت و خاطره/ایستاده‌ایم تا آخر

یزد آنلاین - یزد ـ «بوی گل سوسن و یاسمن» امروز سراسر دیار خشت و خاطره را در بر گرفته و در عید انقلاب، مردمی که ایستاده‌اند تا آخر، حماسه‌ای از جنس حضور را به نمایش گذاشته‌اند.

انجیر، مقوی و مقدس

یزد آنلاین - یزد- ایرانیان، انجیر تازه را به عنوان میوه و خشک آن را به عنوان تنقل مصرف می کنند.

روستای تاریخی همیجان شهرستان بهاباد همانند گوهری درخشان می درخشد

یزد آنلاین - یزد - روستای همیجان شهرستان بهاباد با قدمت بیش از هزار سال از نظر پیشینه تاریخی و قدمت جزو نخستین کانون های زندگی و تجمع انسانی در منطقه است که از آن با عنوان ماسوله بهاباد یاد می شود.

دوهفته نامه اندیشه یزد: گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!

یزد آنلاین - دو هفته نامه اندیشه یزد روز شنبه در شماره 19 خود در مطلبی با عنوان «گمشده ای به نام پول در ورزش و فوتبال یزد؟!» به قلم علی محمد قادریان از خبرنگاران پیشکسوت ورزش استان ، مهمترین چالش های فوتبال یزد را ضعف مدیریت و بی پولی عنوان کرد.

بشارت یزد: تبعیض، بدتر از فقر است

یزد آنلاین - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان `تبعیض، بدتر از فقر است` به قلم صالح مستوفیان، فقر را فصل مشترک همه جوامع در تاریخ حیات بشری دانسته است.

الوداع خاطره ها/ روزهایی که دیگر تکرار نمی شود

یزد آنلاین - یزد- یادش بخیر اون روزها که دبستان می رفتیم، همه دغدغه ها و نگرانی های ما چیزهای ساده و پیش پا افتاده ای بود که حالا حسرت همان ها را می خوریم.

برطرف کردن مشکلات زیست محیطی در گرو نگاه استراتژیک مسئولان استان یزد

یزد آنلاین - پایگاه خبری « اشکذر خبر» در مطلبی با عنوان «برطرف کردن مشکلات زیست محیطی در گرو نگاه استراتژیک مسئولان استان یزد» به موضوع صنایع آلاینده و تاثیر آن بر محیط زیست و سلامت مردم پرداخته است.

معادن خُرد مراتع یزد را می‌بلعد/صدای محیط‌زیست هم به جایی نمی‌رسد

یزد آنلاین - یزد ـ حفره‌های وسیع و طبیعتی به‌هم ریخته چشم‌انداز این‌روزهای مراتعی است که روزگاری طراوت آن روحی در کالبد تشنه کویر بود اما معادن خرد دیگر جانی برای آنها نگذاشته است.

اولین شهر خشتی جهان تشنه سرمایه‌گذاری؛ ظرفیت‌هایی که مغفول ماند

یزد آنلاین - صرف‌نظر از بحران آب، ده‌ها و شاید صدها ویژگی منحصربه‌فرد، استان یزد را به بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های متنوع خرد و کلان تبدیل کرده، اما بخش زیادی از این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.

یوزها رو در رو با بهترین های جهان/ `کی روش` را حمایت کنیم *محمدحسین فلاح*

یزد آنلاین - یزد- بالاخره انتظارها به سر آمد و تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های جام جهانی روسیه در کار تیم های قدرتمند اسپانیا و پرتغال و تیم شاید ناشناخته ای به نام مراکش قرار گرفت.

سرداری از جنس مالک اشتر؛ از جنس عمار

یزد آنلاین - سلام سردار، تصویر زیبایتان را دیروز از تلویزیون دیدم، با لباس پرافتخار سپاه اسلام، دستی بر سینه از ارادت و احترام ،احترام به مولا و آقا و اماممان و لبخندی که از سر شوق و محبت و ارادت به اهل بیت است.

خط خطی کردن خودرو؛ محرومیت یا عقده روانی؟! *محمدحسین فلاح*

یزد آنلاین - یزد- ایرنا- آن دسته از افراد معدودی که خودرو دیگران را خط خطی می کنند و آن را از شکل و قیافه می اندازند معتقدند `تاثیر این کار از کشیدن خط بر روی جگر صاحب خودرو هم بیشتر است!`.

بشارت یزد: خستگی مردم یزد از گسترش صنایع آلاینده

یزد آنلاین - روزنامه محلی بشارت یزد، روز چهارشنبه در سرمقاله شماره 355 خود در مطلبی با عنوان « خستگی مردم یزد از گسترش صنایع آلاینده » به قلم احمد جعفری ندوشن ، به بیان برخی مسائل در باره توسعه صنعت در استان پرداخت.

انارچینُگ در ارکان

یزد آنلاین - اواخر ماه مهر و اوایل آبان ‎‎ ماه، آغاز برداشت میوه ‏‏ ای خوشمزه است که شاید بتوان ...

روزنامه بشارت یزد: جناب میرمحمدی، سپاس

یزد آنلاین - یزد - ایرنا - روزنامه بشارت یزد در مطلبی با عنوان «جناب میرمحمدی، سپاس» به قلم محمد علی وزیری، خصلتهای نیکوی سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد که روز شنبه 13 آبان ماه این مسئولیت را به محمود زمانی قمی واگذار می کند را به رشته تحریر درآورده است.

75 درصد تماس ها با سامانه 123 یزد، همسرآزاری از نوع مسامحه است

یزد آنلاین - روابط عمومی بهزیستی یزد در واکنش به آمار اورژانش اجتماعی کشور مبنی بر رتبه سوم یزد در همسر آزاری اعلام کرد: آمار ثبت شده در سامانه 123 استان طی سالهای اخیر حاکیست 75درصد تماس ها با موضوع همسر آزاری از نوع مسامحه و غفلت و آزار عاطفی و روانی بوده است.

بحران بی آبی یزد نزدیک به فاجعه، تدبیر کجاست!؟

یزد آنلاین - صاحب امتیاز و مدیرمسئول دو هفته نامه اندیشه یزد در سرمقاله شماره شانزدهم این نشریه در نیمه نخست آبان ماه 1396در مطلبی با عنوان «بحران بی آبی یزد نزدیک به فاجعه، تدبیر کجاست؟!» به موضوع بحران بی آبی در یزد پرداخته است.

خواستن، توانستن است حتی اگر معلول باشی

یزد آنلاین - یزد - ایرنا - باور معلولیت سخت است اما وقتی یک نابینای اردکانی می بافد و نقشی را طراحی می کند باورش آسان می شود که خواستن، توانستن است .

شور و شعور حسینی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم

یزد آنلاین - این مراسم با حضور حاج حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما در جبهه مقاومت و کارشناس مسائل منطقه در روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه از ساعت 7 و 30 لغایت 9 و 30 صبح در فرهنگسرای شهرداری برگزار شد. انجام امور این مراسم از سوی حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری یزد، مقاومت بسیج معراج سازمان میراث فرهنگی و حوزه مقاومت بسیج شهدای اداری کارسازی شده بود.

کوچه نشینی/ عادتی که هنوز رد پایش در کوچه ها مانده *محمدحسین فلاح

یزد آنلاین - یزد - ایرنا - کوچه نشینی از عادات زنان در برخی از مناطق کشور بوده که با وجود کمرنگ شدن آن نسبت به گذشته هنوز هم ردپای آن را می توان در برخی کوچه پس کوچه های شهرها و بویژه بافت های قدیمی شهری مشاهده کرد.

مدل‌های گردشگری هیچ کشوری نباید در ایران پیاده‌سازی شود

یزد آنلاین - یزد ـ مشاور سازمان جهانی جهانگردی گفت: کشورهای بسیاری در حوزه گردشگری موفق هستند اما مدل‌های هیچ کشوری نباید در ایران پیاده‌سازی شود زیرا هیچ‌کجا شبیه به ایران نیست.

غار شگفت يزدان از جاذبه‌هاي ديدني اردكان

يزد آنلاين - حدود 35 غار در استان يزد وجود دارد کهدر برخي از آنها آثاري از دوران غارنشيني ديده شده که بيانگر اين حقيقت است که ...

وضعيت نابسامان شهرک امام علي (ع) تفت

يزدانلاين- وضعيت نابسامان شهرک امام علي (ع) شهر تفت موجبات نارضايتي ساکنان اين منطقه را فراهم کرده است

ويزه نامه آفتاب يزد: دوربين ها؛ درآمدزايي يا امنيت افزايي؟!

يزدانلاين- ويژه نامه استاني آفتاب يزد در گزارشي به آنچه `جولان همزمان دوربين ها و پليس ها جريمه به دست در سطح شهر` خواند اشاره کرده و آورده: مردم مي گويند دوربين ها نقشي در کاهش جرائم رانندگي نداشته اند، چرا؟!.

حادثه پلاسکو در کمين بازارهاي سنتي يزد

يزدانلاين- مديرعامل سازمان آتش‌نشاني يزد با تأکيد بر اين که بازارهاي سنتي يزد در برابر آتش‌سوزي ايمن نيستند،‌گفت: مغازه‌داران بازارهاي سنتي يزد حادثه ساختمان پلاسکو را عبرت خود قرار دهند و نسبت به ايمن سازي مغازها و بازارهاي يزد اقدام کنند.

قدم به قدم تا ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد

يزدانلاين- مدير پايگاه شهر تاريخي يزد اعلام كرد: در راستاي ارسال پرونده بافت تاريخي شهر يزد جهت ثبت در فهرست جهاني يونسکو، اقدامات نهايي در حال اجراست

جولان قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز در يزد

يزدانلاين- اقدامات شتاب‌زده‌ي مسئولان استان يزد در مورد قليان شايد تنها باعث جمع‌آوري ظاهري قهوه‌خانه‌ها در سطح استان شده باشد ولي در واقعيت به فعاليت بيشتر قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز شهر دامن زده است

بيش از 300 زائر از بهاباد عازم کربلا شدند

يزدانلاين- فرماندار و رئيس ستاد اربعين شهرستان بهاباد گفت: بيش از 300 زائر از بهاباد براي شرکت در آيين اربعين حسيني عليه السلام عازم کربلا شدند

خانه‌هايي در شهر«خشت و خاک و خاطره»/دل‌ها هنوز براي بادگير مي‌تپد

يزدانلاين- اينجا يزد است، قديمي‌ترين شهر خشتي جهان که خانه‌هايش خشت بر خشت، با پوششي از کاه‌گل و تزئيناتي از گچ و شيشه، شهر «خشت و خاک و خاطره» را بر دل کوير نقاشي کرده است

عرضه‌ي دستاوردهاي جهاددانشگاهي يزد در سومين نمايشگاه گياهان دارويي كشور

يزدانلاين- سرپرست مركز رشد گياهان دارويي جهاددانشگاهي استان يزد از ارائه دستاوردهاي و توانمندي‌هاي اين سازمان در سومين جشنواره و نمايشگاه گياهان دارويي، فرآورده‌هاي طبيعي و طب سنتي ايران خبر داد و گفت: علي‌رغم استقبال خوبي كه از نمايشگاه صورت گرفت، عدم بازديد مسئولان استان جاي گلايه داشت

رئيس شوراي شهر: سهم عقدا از آلايندگي‌ صنايع زياد است/بخشدار: عقدا فقط به اسم، يک شهر است

يزدانلاين- "عقدا"، شهري به قدمت تاريخ، که مورخان شكل‌گيري آن را به قبل از ساسانيان نسبت داده‌اند. از اين شهر كه دروازه ورودي استان يزد از شمالي‌ترين نقطه اين استان کويري محسوب مي‌شود، به عنوان پيشاني شهرستان اردکان نيز ياد كرده‌اند

ابرکوه، آماده پذيرايي از مسافران تابستاني

يزدانلاين- ابرکوه، منزلگاه کاروانيان جاده ابريشم بابيش ازچهار هزار سال قدمت و يکي از14 شهر نمونه گردشگري کشور آماده پذيرايي از مسافران تابستاني است

آداب و رسوم يزدي ها در ماه مبارک رمضان

يزدانلاين- يزد با توجه به پيشينه تاريخي اش، اصيل ترين آداب و رسوم محلي را بويژه در ماه مبارک رمضان دارد به گونه اي که مردم اين ديار در طول زمان، آنچنان به اين مناسبت ها پايبند شده اند که جزء جدايي ناپذير زندگي آنها شده است.

زمين خواري ، معضلي پايان ناپذير

يزدانلاين- پديده زمين خواري از طريق تغيير کاربري و تصرف غيرقانوني اراضي درچند دهه اخير به يکي از معضلات اجتماعي نگران کننده تبديل شده است

منزلگاه امام رضا (ع) در ابرکوه مورد احترام مردم و گردشگران

يزدانلاين- منزلگاه هشتمين پيشواي چهان تشيع حضرت ثامن الحج علي بن موسي الرضا(ع) در ابرکوه از مکانهاي جذاب تاريخي که مورد احترام مردم اين شهرستان و ديگر شهرها و حتي گردشگران داخلي و خارجي است.

يزد در مسير جهاني شدن

يزدانلاين- از جمهوري اسلامي ايران 19 اثر از جمله شهرسوخته و ميدان نقش جهان اصفهان ثبت جهاني شده اما در هيچکدام زندگي و حيات وجود ندارد و در واقع اثر زنده نيست ، طرح ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد به عنوان نخستين طرح شهر زنده به سازمان يونسکو معرفي شده است

بازخواني چهار جريان فکري استان در برابر پديده اي به نام بافت تاريخي

سالهاست که فقدان مباني نظري منسجم ،عدم وجود متولي براي بافت ،عدم فرهنگ سازي ،عدم تناسب بين نيازهاي زندگي امروزين وامکانات موجود سبب تحميل تخريب ،دگرديسي ، تخليه ،نا امني هزاران مشکل ديگر به بافت شده است

يزد سومين استان در سهولت کسب و کار در کشور

پايگاه اطلاع رساني يزدي نيوز در يادداشتي به قلم علي نمازي مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان يزد نوشت: يزد سومين استان در سهولت کسب و کار در کشور است

شترداري و رابطه آن با اقتصاد کوير نشينان

مردم بافق از قديم تا کنون با شتر داري مانوس بوده و هم اکنون نيز اين حيوان تاثير زيادي بر اقتصاد برخي خانوار هاي بافقي دارد.

ساير مطالب

پوستر هفدهمين کنگره بين‌المللي نهج‌البلاغه در يزد رونمايي شد

سنت و آداب مرسوم ماه مبارک رمضان در شهرستان بافق

تالاب شورك، چشم‎‎انتظار برنامه‌‌ريزي مسئولان

برج و باروي يزد، سمبل مقاومت

نارين قلعه ميبد، كهن دژي بازمانده از دوران پيش از اسلام

سُرمه‌سازي ابرکوهي‌ها در آستانه نوروز

توسعه گردشگري يزد در گرو تخت‌هاي اقامتي

آغاز فصل دل‌انگيز گردشگري در شهر بادگيرها

وقف؛ زيباترين تجلي حس نوع دوستي و انسانيت

تاكنون اقدامي براي خريد تضميني شيرخام صورت نگرفته است

کپي‏‏برداري، آفت ترمه اصيل يزد است

«غبار خيال» روي پيشخوان کتاب‌فروشي‌ها قرار گرفت‌

معلمان سوئيسي نظاره‌گر حماسه عاشورايي يزدي‌ها

بيست و ششمين سالياد آيت الله خاتمي در اردکان برگزار شد

کنفرانس علمي سلول‏‏هاي بنيادي

آغاز دوره کويرنوردي جوانان هلال احمر کشور در بافق

طرح جامع حفاظت از بافت تاريخي يزد يا خيانت به بافت؟

برگزاري نمايشگاه اسناد قديمي ازدواج در يزد

طراحي و ساخت سامانه گندزدايي پيشرفته سيار در استان يزد

ارگ سريزد، برنده رقابت ميراث آسيا و اقيانوسيه يونسکو

محيط‌باني با اعمال شاقه در کوير يزد

مشکلات مسکن روستاي نصرآباد تفت بررسي شد

عده‌اي مغرضانه بر طبل اختلاف در استان مي‌کوبند

از ظهور «زيلوها» در پکيج‌ زيبا تا انزواي «سفال‌» ميبد در کارتن‌ پفک

آيين روضه قنبر، نماد ضربت خوردن و شهادت مولاي متقيان

ناوگان حمل و نقل يزد هر روز کمتر از ديروز

گردشگري از مهم‎ترين محورهاي توسعه شهرستان تفت است

خانه تاريخي دکتر صالحي در خاتم مرمت مي‌شود

جدال نابرابر پناهگاه حيات وحش بوروئيه با خشکسالي و شکار غيرمجاز

مخترعان و مبتکران طرح‌ها و ايده‌هاي خود را به مرکز ايده پيشگامان ارسال کنند

گردشگران پشت درهاي بسته خانه‌ لاري‌هاي يزد

ششمين استان صنعتي کشور در فقر امکانات ورزشي کارگري

مهم‌ترين زيستگاه يوزپلنگ آسيايي در بحران بي‌آبي

هتل‌هاي سنتي موزه‌هاي زنده بافت تاريخي يزد

خانه‌هاي تاريخي يزد نيازمند توجه

کوره‌هاي آجرپزي امان آب و هواي يزد را بريده‌اند

ارگ شهرسب ابركوه، مجتمع بزرگ مسكوني بازمانده از صفويان

صنايع دستي« مُغي» سوغات شهر بافق

ارزان‌ترين مقصد گردشگري ايران در انتظار مسافران نوروزي

از قديمي‌ترين مسجد ايران تا مقدس‌ترين زيارتگاه‌ زرتشتيان

فرصت‌هايي که از بافت تاريخي يزد دريغ شد

خطرناکترين تهديد کره زمين، بارگزاري بيش از ظرفيت محيط زيست است

بلندترين بادگير جهان در زيباترين باغ تاريخي کوير

روزهاي سرد زمستان ندوشن بدون گاز سپري مي‌شود/ زندگي يخ زده در سرماي 19- درجه

بيشترين بارش برف ديروز استان يزد مربوط به كجا بود؟

انقلاب اسلامي زمينه‌ساز بيداري و آزادي‌خواهي ملت‌هاي مظلوم است

استقبال نمادين از بنيانگذار انقلاب اسلامي در فرودگاه يزد

اصول و مباني انقلاب اسلامي ايران بايد براي نسل جوان تبيين شود

سايه اتباع بيگانه همچنان بر سر يزد سنگيني مي‌کند/ كابلي ديگر براي افاغنه

شوچله زمستان با گرماي محبت زنده است

پرورش کم‌کم از آموزش کشور رخت برمي‌بندد

رهاورد اتباع بيگانه براي مردم يزد / تغيير فرهنگ کار به نفع اتباع بيگانه

توليد انارهاي ارگانيک با خاصيت ضدپيري در يزد

بازار زيورآلات يزدي رونق گرفته‌است/ "زنجير چينابي" هنر موروثي طلاسازان يزد

سرما يزد را فرا مي‌گيرد / تنها 80 کيلومتر فاصله بين سردترين و گرم‌ترين نقطه يزد

نخل‌برداري سنت ديرينه عزاداران بافقي‌ در 13 محرم

برگي از تاريخ عزاداري در ابرکوه / سنت نخل‌برداري ابرکوه از صفويه

«عَلَم گرداني» در سنت عزاداري مردم روستاهاي بافق

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

انتخاب اصلح در کلام مولا علي (ع)